2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 19°C Még több cikk.

A hetedik helyen végzett Talmácsi a világbajnokságon

A hazai közönség előtt szereplő Hector Faubel nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság utolsó, spanyolországi futamát a 125 kcm-esek között. Talmácsi Gábor 8., Tóth Imre pedig a 33. helyen ért célba. A világbajnoki címet már korábban elhódító Alvaro Bautista ezúttal negyedik lett.
Talmácsi - aki jövőre a negyedliteres kategóriára váltó Bautista motorját kapja meg az Apriliánál - a vb-pontversenyben hetedik helyen végzett, ezzel ő lett a legjobb hondás ebben a géposztályban.

"Nagyon jó verseny volt. Érzésem szerint életem egyik legnagyobb előzését hajtottam végre, amikor az utolsó kanyarban elmentem Pasini mellett, aki szerintem számított rá, hogy megpróbálok elé kerülni, mert olyan szűken vette a kanyart, ahogy csak tudta, de sikerült, és végül én lettem a 8. Különösebb probléma nem volt a motorral, egyszerűen ennyit tudott. A futam közben többször is volt, hogy nem láttam a táblámat, mert a célegyenesben mindig melegszélben voltam, és nagyon koncentráltam. Boldog vagyok, mert sikerült megszereznem a legjobb Hondás címet az összetettben és a körülményekhez képest jól zártuk az évet - nyilatkozta Talmácsi Gábor.

Eredmények, 125 kcm:

1. Hector Faubel (spanyol, Aprilia) 40:15.460
2. Mika Kallio (finn, KTM) 40:17.224
3. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 40:17.398
...8. Talmácsi Gábor (Honda) 40:37.518

A világbajnokság végeredménye: 1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 338 pont, 2. Kallio 262, 3. Faubel 197, ...7. Talmácsi 119

A 250 kcm-esek között a San Marinó-i Alex de Angelis haladt át elsőként a célvonalon, míg a világbajnok a Bautistához hasonlóan spanyol és apriliás Jorge Lorenzo lett, mivel ő negyedik, míg a futamot 13 pontos hátrányból kezdő riválisa, az olasz Andrea Dovizioso csak hetedik lett.

A 19 esztendős Lorenzo, aki az idény 16 futamából nyolcat megnyert - minden idők második legfiatalabb végső győztese a negyedliteresek között a már Moto GP-ben szereplő Daniel Pedrosa után. Utóbbi 2004-ben nyerte meg a sorozatot.

250 kcm:

1. Alex de Angelis (San Marinó-i, Aprilia) 43:52.247 p
2. Roberto Locatelli (olasz, Aprilia) 43:56.771
3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 44:01.798

A világbajnokság végeredménye: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Aprilia) 289 pont, 2. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 272, 3. de Angelis 228

A MotoGP-ben szinte megismétlődött a legutóbbi futam drámája, csak éppen ellenkező előjellel. Két hete Estorilban a pontversenyben éllovas amerikai Nicky Hayden, csapattársa, a spanyol Dani Pedrosa "jóvoltából" bukott, s így a címvédő Valentino Rossi a valenciai GP-n már az élről, nyolc pont előnnyel várhatta a befejező viadalt. Ezúttal azonban az olasz klasszisra járt rá a rúd: az ötödik körben elesett, s bár hősiesen folytatta a versenyt, és végül felkapaszkodott a 13. helyre, ez már csak a vb-ezüstéremre volt elég. A 25 éves Haydennek ezzel a harmadilegnagyobb sikeréhez, a vb-elsőséghez. A legutóbbi öt alkalommal Rossi lett a világbajnok.

Moto GP:

1. Troy Bayliss (ausztrál, Ducati) 46:55.415 p
2. Loris Capirossi (olasz, Ducati) 46:56.734
3. Nicky Hayden (amerikai, Honda) 47:04.645

A világbajnokság végeredménye: 1. Hayden 252 pont, 2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 247, 3. Capirossi 229

Kikapott az MTK

A Zalaegerszeg csak hétfőn lép pályára, mégis volt örülni valója az elmúlt hét végén: a bajnoki… Tovább olvasom