2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 14°C Még több cikk.

A Liverpool megpróbálja, a Bayern szépen akar búcsúzni

A Bayern München a Barcelonát, a Chelsea pedig a Liverpoolt fogadja a Bajnokok Ligája negyeddöntők keddi visszavágóin. A bajorok a múlt heti 0-4 után szépen szeretnének búcsúzni a sorozattól, a Liverpool azonban megpróbálja a lehetetlent és a hazai 1-3 után igyekszik fordítani a Chelsea ellen.
A Bayern a hétvégén a Frankfurt elleni hazai 4-0-lal igyekezett visszanyerni szurkolói bizalmát. A mérkőzés után Jürgen Klinsmann edző azért mértéktartóan megjegyezte, hogy a Barcelonának valószínűleg nem tudnak majd négyet rúgni, de legalább tisztességesen szeretnének búcsúzni a sorozattól. A német szaksajtó egyenesen fölöslegesnek titulálja a visszavágót, mondván a hátrány ledolgozhatatlan egy Barca szintű csapattal szemben.

Közben a katalánok nem hagyják kiénekelni a sajtot a szájukból, Andres Iniesta, a csapat válogatott középpályása szerint a bajorok hétvégi fölényes győzelme megmutatta, hogy igenis veszélyes együttes. A Barca eltiltott edzője, Josip Guardiola is hasonló véleményen volt, amikor azt nyilatkozta, hogy a Bayern bármikor képes négy gólt rúgni.

A másik keddi negyeddöntőnek a Chelsea indul neki nagyobb eséllyel. Drogbáék a liverpooli odavágón 3-1-re nyertek, így a Vörösöknek legalább három gólt kell rúgniuk idegenben, hogy esélyük legyen a továbbjutásra. A Chelsea-nél a német Ballack óvatosan fogalmazva azt mondta, kedvezőbb helyzetben vannak ellenfelüknél, minden ász a kezükben van, de végig koncentrálniuk kell, hogy kemény küzdelem után bejussanak az elődöntőbe. Edzője, Guus Hiddink közölte, nem csak az udvariasság mondatja vele, hogy nagyon elővigyázatosnak kell lenniük. "Ha a meccs előtt elhitetjük magunkkal, hogy továbbjutottunk, könnyen pórul járhatunk" - mondta.

A Liverpool ráadásul a hétvégén magabiztosan győzött 4-0-ra a Blackburn ellen, míg a Chelsea 4-0-as vezetés után csak 4-3-at játszott a Bolton ellen - egy erős középcsapat tehát megmutatta a Gerrardéknak, hogyan kell három gólt rúgni a Stamford Bridge-en. Ráadásul a Vörösöknél a sérüléssel küszködő Gerrard is vállalja a játékot, míg a Kékek hátvédikonja, John Terry sárga lapok miatt nem léphet pályára.

Bajnokok Ligája, negyeddöntők, visszavágók, zárójelben az első mérkőzés eredménye:

Bayern München (német) - Barcelona (spanyol) (0-4)

Chelsea (angol) - Liverpool (angol) (3-1)