2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna Még több cikk.

A magyar válogatott kikapott Svédországban

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-es vereséget szenvedett Svédország legjobbjaitól a szerda esti világbajnoki selejtezőn. Erwin Koeman tanítványai a két mérkőzésen egy pontot gyűjtöttek, és jelenleg az 1-es csoport ötödik helyén állnak.
Jól kezdték a magyarok az összecsapást, az első percekben szinte a kapujukhoz szögezték a svédeket, ám igazán nagy ziccert nem tudtak kialakítani. A kezdeti bizonytalanság után magára talált a hazai csapat, amit Kallström veszélyes lövése jelzett. A magyarok sem hagyták annyiban: Vadócz pár perc múlva válaszolt, de az ő lökete sem talált utat a hálóba. A félidő hajrájában Gera Zoltán egy rosszul kifejelt labdát azonnal visszaküldött a svéd kapura, ám Isaksson hárítani tudott.

Fordulás után ismét nagy helyzet alakult ki a hazaiak tizenhatosán belül, ám a befejezés most sem sikerült. Lars Lagerback fiai ezután magukhoz ragadták a kezdeményezést, amit egy veszélyes fejes is jelzett, amit Babos Gábor bravúrral hárított. Az 55. percben azonban már a magyar kapus sem tudott segíteni: Henrik Larsson beadását bravúrosan fejelte a magyar kapuba Kallström. A gól megzavarta a magyar nemzeti tizenegyet, és a 64. percben egy újabb kihagyás után már 2-0 állt az eredményjelző táblán. A hátralévő időben becsülettel küzdött a magyar együttes, és a 90. percben Rudolf találatával szépíteni is tudott, de ez már nem változtatott a három pont sorsán.

Világbajnoki selejtező:

Svédország - Magyarország 2-1 (0-0)

G.: Kallström (55.), Holmén (64.), ill.: Rudolf (90.)

• 1. mai 2008. szeptember 10. 22:38
    „Jól játszottak a srácok kivétel nélkül, de a győzelemhez szükséges gólok elmaradtak. Sajnálom őket, mert tényleg szép, szórakoztató focit játszottak.”

Nagy arányú győzelem a románok ellen

85:59 arányban nyert a magyar női kosárlabda-válogatott, a Románia elleni Európa-bajnoki selejtezőn,… Tovább olvasom