2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

A Red Bull szárnyakat adott: Vettel a világbajnok! + galéria

Minden idők legfiatalabb Forma-1-es világbajnoka lett 2010-ben Sebasitan Vettel, aki 23 évesen és 134 naposan Abu Dzabiban parádés teljesítménnyel győzött az év utolsó versenyén.
Azt már sejteni lehetett a rajt előtt is, hogy az utóbbi évek legizgalmasabb szezonzáró futama előtt álltunk,hiszen 4 pilóta is esélyes volt a világbajnoki címre. Azt azonban nem gondoltuk mi sem, hogy fél körrel a rajt után megtörténik az, amire csak annyit mondtunk, kezdődik...

A mezőny gond nélkül elrajtolt, Vettel, Hamilton maradt az élen, Button azonban megelőzte Alonsót. A következő kanyarban Michael Schumacher pördült meg, majd Liuzzi "mászott" fel a hátára. Jött is a safety car a pályára, többen pedig ki is álltak a boxba.

Sebastian Vettel a Red Bull német pilótája a világbajnok! Fotó: MTI (galéria)

A 6. körben állt ki a biztonsági autó. Vettel vérprofi módon etette meg a mezőnyt, leginkább Lewis Hamiltont a rajttal. Az angolnak már a pályáról is le kellett jönnie, hogy ne ütközzön össze a Red Bullal. Vettel azonban később rajtolt, jól gyorsított ki, Hamilton már reagálni se tudott, így jelentős előnnyel vezette a versenyt a német. Vettel, Hamilton, Button, Alonso, Webber, Massa, Barrichello, Kobajasi, Sutil, Kubica volt az első tíz.

A 10. körben Vettel és Hamilton között közel 2 másodperc volt, iszonyatos tempót diktált a német. 2 körrel később Mark Webber kezdte meg kiállást, a ferrarisok ki-be rohangáltak a boxból. Be is vált a félelmük, Webber parádés köröket futott. Massa ugyan mögé jött vissza, de miután Webber Alguersuarin átküzdötte magát, Alonsót is kirendelte a Ferrari. A "kis" spanyolnak sokat köszönhetett a Ferrari, hiszen Alonso Webber elé jött vissza.

Rosberggel és Petrovval azonban nem számoltak, akik már voltak kint kerékcserén, így ők is Alonso előtt autóztak. Hamilton jött ki hamarabb Vettelnél, de sokra nem ment vele, mert a német úgy autózott, mintha madzagon húzták volna.

Sutil, Rosberg, Petrov az 5-7. helyen autózott a 45. körben, utánuk jött csak Alonso. A ferraris semmit nem tudott kezdeni az előtte haladókkal, az esélyei lassan közelítettek a 0 felé, hogy idén világbajnok legyen. Az élen Vettel gond nélkül száguldozhatott, senki nem zavarta meg.

A 47. körben a 3. helyről Kubica jött ki a boxba. Alonso szempontjából sosrdöntő kiállás volt: 23 másodperc előnye volt a lengyelnek, a fő kérdés az volt, hova jön vissza? Alonso sorsa megpecsételődött, Kubica is elé jött vissza. S bár Sutil is tett egy látogatást a boxban, a spanyol még mindig a 7. helyen autózott, és esély sem mutatkozott arra, hogy akárcsak a 6. helyre felautózza magát.

A verseny végén a Kubica, Petrov, Alonso küzdött egymással, de a spanyol nem tudott mit kezdeni velük. Vettel beszálguldott a célba, és 4 pontos előnnyel Fernando Alonso előtt lett 2010 világbajnoka.

A fiatal német könnyeivel küszködve mondott köszönetet a csapatnak. Megérdemelt győzelem volt. A záró futam dobogójára a két McLaren ért fel, Hamilton 2., Button 3. lett.

16.  Nico Hülkenberg  Williams-Cosworth
17.  Heikki Kovalainen  Lotus-Cosworth   1 kör h.
18.  Lucas di Grassi  Virgin-Cosworth   2 kör h.
19.  Bruno Senna  Hispania-Cosworth   2 kör h.
20.  Christian Klien  Hispania-Cosworth   2 kör h.
21.  Jarno Trulli  Lotus-Cosworth   4 kör h.

• 20. mj52, 2010. november 17. 20:18
    „Nem mernék igy jósolni, sok múlik az autón... a jelzők se számit (pofátlan, önelégült stb) csakis a köridők.”
  • 19. ozikS 2010. november 15. 16:19
    „4 : Nem azért utálják Schumachert, mert sikeres,hanem azért ahogyan azzá vált elég sok pofátlanság övezte körül.Egyébként már ő sose lesz már olyan sikeres mint a Ferrariban volt.Azóta változtak az autók,sokkal erősebb,kiegyenlítettebb a mezőny.1-2 dobogó van még benne,de semmi több....”
  • 18. Virtuozo 2010. november 15. 13:26
    „16. hozzászólás Mathiasking 2010.11.15. 12:45

Vettel azért nyert, mert ő nem nullázta saját magát 2 egymást követő versenyen (amikor kiesett, akkor is motorhiba miatt), ellentétben Hamiltonnal. Tudod, a világbajnokok azért is szoktak világbajnokok lenni, mert végigmennyek egy versenyen.
    Amúgy Hamiltonnak sokkal nagyobb mázlija volt 2008-ban, mint Vettelnek most - ő csak azért lett világbajnok, mert az eső az utolsó körben lelasította Timo Glockot, és meg tudta őt előzni - mert egyébként képtelen volt az előtte autózó, a McLarennél sokkal gyengébb technikát vezető, általad "über...." titulált Vettelt a pályán megelőzni.
    Egyébként meg miért lenne minden német ....? Willi Weber pl. nem az :)

Félreértés ne essék, én Hamiltont is egy nagyon jó versenyzőnek tartom (amolyan Senna-típusú vérmes versenyállat, a szó jó értelmében), csak most direkt sarkítottam, ahogyan te is. A VB-cím nem arról szól, h mi történik az utolsó versenyen, hanem arról, h mi történik egész évben. <moderálva..>”
  • 17. provocator 2010. november 15. 13:21
    „Nem értem.
    Csalonzó úgy akart világbajnokságot nyerni, hogy 40 kőrön keresztül csak a
    Petrov kipuffogójából kiáramló füstöt szagolgatta?”
  • 16. Mathiasking 2010. november 15. 12:45
    „Én nem gratulálok ennek az önelégült minta .... világbajnoki címéhez. Ezt a győzelmet köszönje meg az orosz Petrovnak és a Renault-nak. Remélem soha nem látom a pofáján a mosolyt az elkövetkezendő világbajnoki összesített dobogó tetején! A hülye gyerek segge alá teszek egy olyan autót, mint a RBR, azzal az is nyert volna aki csak vezetni is tud egy kicsit. Hamilton ha nem nullázza magát 2 egymást követő versenyen, akkor Ő a világbajnok és nem ez <moderálva..>”
  • 15. Patee 2010. november 15. 11:17
    „14. hozzászólás Virtuozo 2010.11.15. 10:14
    Ott a pont.Elég amatőr hiba kedves DM:))))”
  • 14. Virtuozo 2010. november 15. 10:14
    „"Minden idők legfiatalabb Forma-1-es pilótája lett Sebasitan Vettel"

Innen is gratulálok a cikk szerzőjének.

Minden idők legfiatalabb Forma-1-es pilótája Jaime Alguersuari (volt az első versenyén).
    Vettel minden idők legfiatalabb világbajnoka.”
    „Milyen érdekes az élet:
    - Alonzó, amikor megnyerte az első vb. címét Renault színekben, a szerelői egy táblát tartottak a magasba, amire az volt írva: KI AZ A SCHUMACHER? A kommentátorok is durvának tartották. És ez a Csalonzó ma Ferrari színekben versenyez, ott ahol Schumi többszörös világbajnok volt.
    - Sok-sok évvel ezelőtt éppen Schumi volt, aki felhívta a figyelmet egy fiatal, tehetséges srácra, akit úgy hívtak, hogy Sebastian Vettel.”
  • 10. Mike3 2010. november 15. 09:17
    „9: Elszállt a monacoi gyorsítófüsttel együtt”
  • 9. THE 2010. november 14. 23:16
    „Hová tűnt Démon Hill?”
  • 8. provocator 2010. november 14. 20:17
    „7. PerryMason 2010.11.14. 19:22

-A Délmagyar meg hogyhogy nem említi meg, hogy tavaly itt volt Szegeden? :)-

Meg kell védenem az újságot. Nem lehet mindig fogyatékosoknak írni.
    Akit érdekel, tudja. Nem hiszem, hogy azért nyert.
    Jobb volt mindenkinél. Csalonzónál is...:)))”
  • 7. PerryMason 2010. november 14. 19:22
    „Elég gáz volt Vettel hangja a csapatrádión a végén! :DDDD Hallottátok/hallgattátok?
    A délmagyar meg hogyhogy nem említi meg, hogy tavaly itt volt Szegeden? :)”
  • 6. makóigirl 2010. november 14. 18:43
    „MEGÉRDEMELTE!!!!Ennyi....
    Remélem jövőre Schumi is beleszól a vb cím megszerzéséhez :)”
  • 5. atomboy 2010. november 14. 17:05
    „4. Besenyő_Pistabácsi
    En nem utalom ot, meg ma is az abszolut kedvecem, csak kar, hogy Mercihez ment.”
  • 4. Besenyő_Pistabácsi 2010. november 14. 16:59
    „10 év múlva őt is mindenki utálja majd mint Schumachert, mert addigra sikert sikert sikerre fog halmozni és azt a sikertelen emberek nem csípázzák!
    Minden esetre megérdemelten nyert! :)”
  • 3. GAgyi 2010. november 14. 16:47
    „Gratula!!!
    Rá fogadtam!”
  • 2. eljensokaszeged 2010. november 14. 16:33
    „végre egyszer időben lép a dmo. már majdnem normális online felület... grt.”
  • 1. atomboy 2010. november 14. 16:06
    „Orulok, hogy vegulis Vettel lett a bajnok. Bar jobban orultem volna, ha Ferraris lenne, de Alonsot nem birom, Massanak nem lett jo az idenye. Igy osszesegben elegedett vagyok. Remelem, Vettel egyszer Ferrari pilota lesz.”

Vettelé az első kocka

A Red Bull pilótája, Sebastian Vettel szerezte meg az első rajtkockát a szezonzáró, Abu Dhabi… Tovább olvasom