2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 20°C

A visszavágás sikerült, a továbbjutás nem: Videoton-Graz 3-2

Szenzációs első félidei támadójátékot mutatott be a magyar bajnok, ám két védelmi hiba eldöntötte a továbbjutást.
Nagyon erősen kezdett a Videoton a Sturm Graz ellen a Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágóján. Székesfehérváron már az első percekben veszélyben forgott a vendégek kapuja. A Vidi folyamatosan alakította ki a helyzeteket, míg a Graz alig jutott túl a felezővonalon.

Egyértelmű grazi kezezés után nem szólt a játékvezető sípja a 26. percben, így egy jogos fehérvári büntető maradt el.

Egy perccel később nagyszerű akció után Elek lőtt a hálóba (1-0), majd a középkezdésből egy döbbenetes hiba után Hölzl révén egyenlítettek az osztrákok (1-1). A gól előtt a partjelző lest jelzett ugyan, de némi tanakodás után megadták - az egyébként szabályos - gólt.

A 32. percben Sándor György kapott elképesztően jó felívelést, amit tökéletesen, vállal tett maga elé, és a kapus lába mellett a jobb alsóba lőtt (2-1).

Egy szöglet után újra egyenlített a Sturm Graz. Tujvelről Feldhofer elé pattant a labda, aki az ötösről nem kegyelmezett (2-2).

A félidő hosszabbításában Brachi adott be jobbról egy szabadrúgást, a labdát a berobbanó Elek vágta a kapuba (3-2).

Az MTI felvételei.

A továbbjutáshoz a Videotonnak legalább három góllal kellett volna vernie az osztrák csapatot, mivel az osztákoknak sikerült idegenben gólt lőni (az első félidőben kettőt is), míg a fehérváriaknak nem.

A második félidőben mindkét csapat magabiztosabban védekezett, mint az első negyvenöt percben. Helyzete jobbára csak a hazaiaknak volt, azonban Gratzei kappus többször is bravúrral védett. Újabb gól nem esett, így 4-3-as összesítéssel a Sturm Graz jutott tovább a 3. fordulóba, ahol a Zestafoni csapata ellen játszik a csoportkörbe jutásért.

A Videoton búcsúzik idén a nemzetközi kupáktól.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, visszavágó:
Videoton FC-Sturm Graz 3-2 (3-2)

Székesfehérvár, 8400 néző, v.: Stavrev (macedón)
gólszerzők: Elek (27.), Sándor Gy. (32.), Lipták (45+1.), illetve Hölzl (28.), Feldhofer (39.)
sárga lap: Alves (30.), Lipták (57.), illetve Wolf (35.), Pürcher (45+1.), Gratzei (71.), Standfest (75.)
Videoton: Tujvel - Brachi, Lipták, Horváth G., Hector - Gosztonyi (Walter, 79.), Mitrovic, Elek (Polonkai, 65.), Sándor Gy. (Nikolics, 75.), Nagy D. - Alves
Sturm Graz: Gratzei - Standfest, Feldhofer, Burgstaller, Pürcher (Popkhadze, a szünetben) - Koch, Hölzl, Wolf (Ehrenreich, 83.), Weber - Muratovic, Szabics (Kienast, a szünetben)

• 5. Stif 2011. július 21. 11:39
    „3. Ebgondolat 2011.07.21. 09:22

Ahhoz nem kell az ellenfél játékosának a közelben lenni hogy büntetőt ítéljenek. Ha mindenki a másik térfélen van, de egy haza játékos megfogja a labdát vagy kézzel ér hozzá a saját 16-osán belül (aki nem a kapus), akkor az 11-est ér. Büntető jogos lett volna, mivel semmilyen szabálykönyvben nincs olyan megírva hogy szándékos vagy nem szándékos kezezésről van-e szó (vagy estében nem szándékos stb). A szabálykönyv azt vizsgálja, hogy a kéz leszorított (testhez szorított) volt-e vagy sem, illetve a kéz kereste-e a labdát vagy sem. Jelen esetben megelőzhető lett volna a kezezés, az más kérdés hogy a Sturm játékosa nem tett meg mindent ennek érdekében. Kérdezd meg akármelyik játékvezetőt, ez mindenütt 11-es a szabályok értelmében. Nem mondom hogy be is fújják (itt se tették, pedig be kéne), de a szabályok értelmében egyértelmű büntető.

A továbbjutást azért nem érdemelte meg a Vidi, mert gyenge volt a védekezés. Támadásban és mezőnyben tökéletesen egyenrangú volt a két csapat.

Üdv, egy Fradi szurkoló”
  • 4. Larsson 2011. július 21. 09:38
    „Ma a további 3 csapat is könnyen kipotyoghat...”
  • 3. Ebgondolat 2011. július 21. 09:22
    „A labdarúgást nem elég nézni, ahhoz érteni is kéne! Az ominózus 11-esről: mivel egyértelmű, hogy az osztrák játékos estében, véletlenül ért a labdához, nem beszélhetünk jogos 11-esről! Ha ehhez még azt is hozzávesszük, hogy az eset megtörténtekor Videoton játékos még a környéken sem volt, végképp nincs miről beszélnünk!
    A játékról. Véleményem szerint a Vidi mind az odavágón, mind a visszavágón európai támadójátékot mutatott be! A védekezés mind a két meccsen katasztrófális volt! Ilyen védekezés talán az NB I-ben elég lesz, de az Európai kupákban csúnya véget ért volna!”
  • 2. zoolii 2011. július 21. 09:06
    „Hát ehhez még viktorunk is kevés volt...”
  • 1. szpirigonzálesz 2011. július 20. 23:06
    „A Videoton az előző szezonban játékvezetői hátszelet élvezett a bajnokságban.
    A korábban az anyagi csőd szélén táncoló, de immár az Első Ember által favorizált csapat megkapta a MOL-t szponzornak, meghaladták a lehetőségei a játéktudását, torony magasan nyerte a bajnokságot.
    Most két meccsen bizonyítania kellett volna a Videotonnak.
    Reméltem, hogy sikerül.
    Sajnos az agyonpátyolgatott hülye gyerek esetét igazolta.
    Nem érdemelt továbbjutást.”

BL: Plzeni kiütés

A Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. körében négy csapat tudott visszavágni a múlt heti vereségükért,… Tovább olvasom