2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Angol másodosztály: kikaptak, de listavezetők Geráék

Kikapott, de továbbra is listavezető Gera Zoltán csapata - az angol másodosztály kedd esti mérkőzésein hét magyar játékos lépett pályára.
Buzsáky Ákos csapata, a Queens Park Rangers a Watford elleni idegenbeli 4-2-es győzelem után ismét begyűjtötte a három pontot, miután 3-1-re verte a Leicester Cityt. A vendégeknél már nem Fülöp Márton védett, a magyar válogatott kapusa ugyanis kölcsönjátéka lejártával visszatért a Sunderland együtteséhez. A QPR utóbbi hét meccsén csak egyszer kapott ki.

A Watford kiheverte a QPR elleni hazai zakót, és könnyedén győzött a Southampton otthonában - Priskin Tamás nélkül.

Két magabiztos győzelem (Scunthorpe 5-0, Bristol City 4-1) után kikapott a West Bromwich Albion - a WBA az Ipswich Town otthonában maradt alul (0-2), ami nem meglepetés, az Ipswich hazai mérlege ugyanis 13 mérkőzésből 11 győzelem és 2 döntetlen. Gera Zoltán végig a pályán volt a vendégeknél. A West Brom a vereség ellenére őrzi első helyét a tabellán, de már csak jobb gólkülönbségének köszönhetően.

A Plymouth Argyle - Tímár Krisztiánnal és Halmosi Péterrel a kezdőcsapatban - 1-0-ra kikapott Cardiffban. Tímárt az 55. percben Doumbe váltotta.

Ferenczi István egy félidőnyi játéklehetőséget kapott a Scunthorpe ellen. A Barnsley magyar csatárát a szünetben lecserélték, csapata pedig Brian Howard 95. percben lőtt tizenegyesgóljával mentett pontot az újonc otthonában. Howardnak ez volt a kilencedik gólja idén, s a negyedik érvényesített büntetője.

Király Gábornak rossz napja volt: a Burnley kapusa háromszor kapitulált a Blackpool ellen - érdekesség, hogy a Burnley-nek ez csupán a harmadik idegenbeli veresége volt, 13 meccsen.

Vaskó Tamás, a Bristol City hátvédje végigjátszotta a Coventry elleni győztes (2-1) meccset, s Vaskóék ezzel pontszámban beérték a listavezető West Bromwichot.

A játéknap egyik meglepetését a Colchester okozta, amely 2-1-re verte idegenben a tavaly még élvonalbeli Charltont. Balogh Béla (Colchester) nem lépett pályára.

QPR-Leicester 3-1
Gól: 15. Stewart, 26. Bolder, 56. Blackstock, ill. 59. Hume