2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Australian Open: Djokovics-Ferrer és Federer-Murray elődöntő lesz

Az amerikai 19 éves honfitársától, Sloane Stephenstől kapott ki 3 játszmában. Andy Murray simán verta a francia Jeremy Chardyt.

Utolsóként a második helyen kiemelt svájci Roger Federer jutott be a férfi egyes elődöntőjébe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután szerdán ötjátszmás mérkőzésen győzött a francia Jo-Wilfried Tsonga ellen.

Az első szett rövidítésben dőlt el Federer javára, az ellenfél pedig úgy egyenlített, hogy egyszer elvette a svájci adogatójátékát. A harmadik felvonás is 7:6-tal lett Federeré, majd Tsonga jobb szerváinak köszönhetően kiharcolta a döntő játszmát. Ott viszont már Federer volt a jobb, és végül 3 óra 34 perc alatt nyert. Kettőjük eddigi 12 mérkőzéséből a francia most kapott ki kilencedik alkalommal.

A 17-szeres Grand Slam-győztes svájci sztár - aki 33-szor került GS-viadalon elődöntőbe - a tavalyi US Openen és az olimpián is diadalmaskodott brit Andy Murray ellen lép pályára a fináléba kerülésért.

Férfi negyeddöntő:
Federer (svájci, 2.)-Tsonga (francia, 7.) 7:6 (7-4), 4:6, 7:6 (7-4), 3:6, 6:3

Australian Open: Djokovics-Ferrer és Federer-Murray elődöntő lesz. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

Az elődöntőben:
Djokovic (szerb, 1.)-Ferrer (spanyol, 4.) és Federer-Murray.

Andy Murray könnyed játékkal, mindössze 111 perc alatt nyert a francia Jeremy Chardy ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokság szerdai negyeddöntőjében.

A tavalyi US Openen és az olimpián is diadalmaskodó brit játékos az elődöntőben a svájci Roger Federer és a francia   Jo-Wilfried Tsonga összecsapásának győztesével találkozik.

Murray (brit, 3.)-Chardy (francia) 6:4, 6:1, 6:2

később: Federer (svájci, 2.)-Tsonga (francia, 7.)

Serena Williams búcsúzott a negyeddöntőben

Kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokságon szerdán Serena Williams, miután negyeddöntős mérkőzésén, nyilvánvaló hátfájdalmai közepette 3:6, 7:5, 6:4-es vereséget szenvedett 19 éves amerikai honfitársától, Sloane Stephenstől.

A Melbourne-ben ötször diadalmaskodó, pályafutása során 15 Grand Slam-trófeát begyűjtő Serena Williams legutóbb augusztus 17-én kapott ki, azóta sorozatban húsz összecsapást nyert meg.

A váratlan fordulat megfosztotta az ötszörös női bajnok Williamset sorozatban harmadik Grand Slam-győzelmének lehetőségétől.

Stephens az elődöntőben a címvédő fehérorosz Viktorija Azarenkával találkozik, aki két játszmában búcsúztatta az orosz Szvetlana Kuznyecovát.

Női negyeddöntők:
Azarenka (fehérorosz, 1.)-Kuznyecova (orosz) 7:5, 6:1 Stephens (amerikai, 29.)-S. Williams (amerikai, 3.) 3:6, 7:5, 6:4.