Délmagyar logó

2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Az oroszok és a bosnyákok kijutottak a vb-re

Az oroszoknak ehhez elegendő volt egyetlen pontot szerezniük Azerbajdzsánban.
Az orosz és a bosnyák labdarúgó-válogatott kedden kijutott a 2014-es, brazíliai világbajnokságra.

Az oroszoknak ehhez elegendő volt egyetlen pontot szerezniük Azerbajdzsánban, s ezt az 1-1-es döntetlennel el is érték, így ebben a csoportban a portugálok hiába nyertek a vendég Luxemburg ellen, pótselejtezőn harcolhatják ki a részvételüket.

A G csoportban a görögök és a bosnyákok vívtak nagy küzdelmet az első, részvételt jelentő helyért, s ebben utóbbiak voltak lépéselőnyben jobb gólkülönbségüknek köszönhetően, ezt kihasználva a Litvániában aratott egygólos győzelmük pedig az ország történetének első vb-kvalifikávióját jelentette. A görögök így hiába nyertek Liechtenstein ellen, számukra maradt a pótselejtező.

Európai vb-selejtezők:

E csoport: Ciprus-Albánia 0-0
F csoport: Izrael - Észak-Írország 1-1 (1-0) Azerbajdzsán-Oroszország 1-1 (0-1) Portugália-Luxemburg 3-0 (2-0)
A csoport végeredménye: 1. (és vb-résztvevő) Oroszország 22 pont, 2. (és pótselejtezős) Portugália 21, 3. Izrael 14, 4. Azerbajdzsán 9, 5. Észak-Írország 7, 6. Luxemburg 6
G csoport: Görögország-Liechtenstein 2-0 (1-0) Litvánia - Bosznia-Hercegovina 0-1 (0-0)

Később:

A csoport: Szerbia-Macedónia, Jagodina 20.30 Skócia-Horvátország, Glasgow 21.00 Belgium-Wales, Brüsszel 21.00
B csoport: Dánia-Málta, Koppenhága 20.15 Bulgária-Csehország, Szófia 20.15 Olaszország-Örményország, Nápoly 20.45
C csoport: Írország-Kazahsztán, Dublin 20.45 Feröer-szigetek - Ausztria, Torshavn 20.45 Svédország-Németország, Solna 20.45
D csoport: MAGYARORSZÁG-Andorra, Puskás Ferenc Stadion 20.00 Törökország-Hollandia, Isztambul 20.00 Románia-Észtország, Bukarest

20.00

E csoport: Svájc-Szlovénia, Bern 20.00 Norvégia-Izland, Oslo 20.00
G csoport: Lettország-Szlovákia, Riga 20.10
H csoport: Anglia-Lengyelország, London 21.00 Montenegró-Moldova, Podgorica 21.00 San Marino-Ukrajna, Serravalle 21.00
I csoport: Spanyolország-Grúzia, Albacete 21.00 Franciaország-Finnország, Párizs 21.00
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Del Bosque 2016-ig folytathatja

Szerződése meghosszabbítása előtt áll Vicente del Bosque, a világ- és Európa-bajnoki címvédő spanyol… Tovább olvasom