2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Birkózás: Ritter kikapott, de még reménykedhet

Wöller Ákos kiesett, Ritter Árpád a vigaszágon harcolhat az olimpiai kvótáért Varsóban, a szabadfogás második, egyben utolsó kvalifikációs versenyén. Ritter két győzelem után kapott ki a kazah Lalijevtől, aki később döntőbe jutott, így a kétszeres Európa-bajnok magyar versenyben maradt.
A 66 kg-ban Wöller Ákos az első fordulóban kikapott az üzbég Hutalijevtől. A 2006. évi Ázsia-bajnokság bronzérmese aztán vereséget szenvedett az Ázsia-bajnok, olimpiai negyedik kazah Leonyid Szpiridonovtól, így Wöller nem jutott a vigaszágra, kiesett.

A 84 kg-ban a kétszeres Európa-bajnok Ritter Árpád két győzelemmel kezdett. Előbb az izraeli Kolesznyikov, majd a dél-koreai No ellen nyert. Következett az olimpiai ezüst- és világbajnoki bronzérmes kazah Lalijev. A küzdelmet végül három szoros menetben a kazah nyerte, sőt, nyert a következő fordulóban is, így Ritter a vigaszágra került és versenyben maradt.

A vigaszágon először a görög Lojzidisz és a tavalyi Eb ötödik helyén végzett litván Mindaugas Rumbutis csap össze. A győztessel birkózik Ritter, és ha nyer, a bolgár Copa elleni bronzmérkőzésen kell megküzdenie a kvótáért.

Szombaton a 96 kilogrammos Kiss Gergely és a 120 kg-os Aubéli Ottó kvótát szerzett, miután döntőbe jutottak. A fináléban ugyan vereséget szenvedtek, de ez a pekingi részvételt nem befolyásolta, hiszen a lengyelországi viadalon az első három helyezett jut ötkarikás indulási joghoz.

Szombaton a 60 kilogrammos Wöller Gergő a nyolcaddöntőbe jutásért vereséget szenvedett az észak-koreai Dzso Tong Hojktól, és mivel a magyar birkózó legyőzője nem jutott be a döntőbe, a vigaszágra sem kerülhetett fel Wöller.

Az 55 kg-ban nincs magyar induló, a 74 kg-ban pedig Hatos Gábor már a tavalyi vb-n kvótát szerzett.

Talmácsi Gábor harmadik lett Kínában

A harmadik helyen végzett Talmácsi Gábor a gyorsasági motoros világbajnokság Kínai Nagydíján… Tovább olvasom