BL: Az APOEL véghezvitte a csodát és továbbjutott

Bár a Zenit játszott végig fölényben, a lelkesen védekező APOEL kapuját nem tudták bevenni. A nicosiai csapat ott lesz Európa 16 legjobbja között.

FC Zenit Szentpétervár - APOEL Nicosia FC 0-0 (0-0)
Szentpétervár, Petrovszki stadion v.: Felix Brynch - Thorsten Schiffner, Mark Borsch (németek)
Zenit: Malafejev - Anyukov, Criscito, Lombaerts, Hubocan, Sirokov (Lazovic), Zirjanov (Büsztrov), Fajzulin, Denisov, Buharov, Danny
APOEL: Pardo - P. Jorge, Oliveira, Nuno Morais, Charalambides, Manduca, H. Pinto, Alexandrou (Ilia), Solomou, Aílton (Jahics), Trickovski (Adorno)

Hiába támadott sokkal többet a szentpétervári csapat, a 23 kapura lövés sem volt elég ahhoz, hogy bevegyék a parádésan védő (és parádésan védekező társakat maga mellett tudó) Pardo kapuját.
Gól nélküli meccsen pontosztozkodás: ennek leginkább az APOEL Nicosia örülhet, hiszen így a ciprusi csapatnak 5 meccs után 9 pontja van, és eddig nem találtak legyőzőre. A Zenitnek 8 pontja van.

93. perc: Vége a meccsnek. Továbbjutott az APOEL Nicosia.

92. perc: P. Jorge kap sárgát egy ütközés miatt. Hobocan is kap egy sárgát, neki is kijárt.

91. perc: Az APOEL Nicosio jópár perce azt játssza, hogy milyen messzire tudják elrúgni a labdát. Büntetőt reklamálnak a péterváriak, Anyukov tűnik el Charalambides mellett.

90. perc: Trickovski helyett Adorno tölti a pályán az utolsó perceket az APOEL csapatában

88. perc: Lazovic érkezik Sirokov helyére.

85. perc: Lombaerts üti el Pinto lábát, az orosz hatos is kap egy sárgát.

81. perc: Tíz perc van hátra. Egyértelműen a Zenit irányítja a játékot, és persze gólt akarnak szerezni, de a játékban benne van az is, hogy egy kontrából gólt kapnak. A döntetlen azt jelentené, hogy az APOEL biztosan továbbjut, a Zenitnek pedig Portóban kell kiharcolnia a továbbjutást. Feltéve persze, ha a Porto ma megveri a Donyecket, mert ha nem sikerül ez a portugáloknak, akkor az oroszok elleni meccstől függetlenül kiesnek.

78. perc: Hosszú ideje nem tudják megtartani sem a labdát a ciprusiak, most azonban igen, Trickovski perdítése azonban az ötösről fölé száll.

75. perc: Pardo üti szögletre Danny erős, léc alá tartó, távoli lövését.

73. perc: A gólvonalról vágja ki a labdát a Solomou (Buharovról csorgott a kapu felé a játékszer), de a mentés nem megy elég messzire, Fajzulin erős lövését Oliveira rúgja ki, szintén a gólvonalról.

67. perc: Aílton lejön a pályáról, Jahics jön a helyére.

65. perc: Danny visszagurítását Fajzulin lövi nagyon fölé. Ilyesmit is láttunk már párszor.

60. perc: Buharov fejeli kapufára a gyorsan elvégzett szabadrúgást, aztán a kipattanót lábbal küldi kapu mellé.

56. perc: 10 perc szünet újra újra folytatódik a meccs.

Sirokov megpróbálja meggyőzni a Zenit drukkereit, hogy hadd folytatódhasson a meccs. A Zenit edzője, Luciano Spelletti is kérleli a füstölgőket, hagyják abba a dobálást.

56. perc: Az újabb füsbombák miatt a játékvezető megállítja meccset és az öltözőbe rendeli a csapatokat.

56. perc: Zirjanov ma már nem lő gólt, Büsztrov érkezik a helyére.

55. perc: Megint füst a pálya fölött. Olcsó játék...

54. perc: Pardo üti ki a mezőnybe Danny erős, kapura tartó beadását-lövését.

53. perc: Ilia blokkolja az orosz passzt kézzel, jár a sárga neki is.

50. perc: Charalambidis cselezget a szélen, beadását könnyen szedi le Malafejev. Előtte volt egy izgalmas helyzet az orosz kapu előtt, Aílton sarkazása okozott zavart, de a kapus ekkor is a helyén volt.

47. perc: Criscito 16-ról nagyon fölé lövi a labdát.

46. perc: Indul a második félidő. Az első 45 perc valamelyikében Fajzulin is kapott egy sárga lapot, de hogy pontosan mikor és miért, azt nem sikerült kideríteni... Van csere a félidőben, Alexandrou helyére Ilia érkezik.

Gól nem esett az első félidőben, csak néhány füstbomba meg hó/ónos eső. De arra nem adnak pontot.

45+4. perc: Vége az első félidőnek.

45+3. perc: Buharov fejel a kapu mellé tíz méterről.

45. perc: Criscito most Trickovskit rúgja orrba. Ő is megkapja a maga sárga lapját. Négy perc lesz a ráadás.

44. perc: Aíltont faragja meg Criscito, ezért áll meg a ciprusiak támadása. Szabadrúság nincs.

42. perc: Alexandrou kapja a meccs első sárgáját, Anyukovval szemben szabálytalankodott.

41. perc: Két ciprusi egymásra vár a tizenhatosuk környékén, a szemfüles Fajzulin nem vár, hanem ott terem és kapura lő - Pardo véd nagyot.

40. perc: Négy-öt perc szünet után folytatódhat a játék, bár a kamerák a szemközti oldalból sokat nem látnak.

37. perc: Füstszünet van. A pályán nem látni semmit a szurkolók által alkalmazott füstbombák miatt, ezért a német játékvezető megállítja a játékot.

34. perc: Buharov fordul kapu felé egy szabadrúgás után, a lövése azonban alaposan mellé-fölé száll.

30. perc: Nagy helyzet a túloldalon is. Manduca indul meg, és az ötösig jut. Beteszi középre a labdát, amelyet Aílton sarokkal továbbított kapura, pontosabban kapu mellé egy méterrel.

29. perc: Parádé pétervári akció végén Zirjanov nem találja el jól a labdát, így kirúgással jöhetnek a vendégek.

26. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki. Remek ütemben kapta a labdát Buharov, a kapussal szemben visszagurította a labdát, amely végül Sirokov elé került, aki ollózó mozdulattal lőtt, a lövést azonban blokkolta egy védő.

24. perc: Most már került földre szabálytalanság miatt ciprusi játékos is, sőt Aílton révén lesre is futottak a vendégek.

22. perc: Anyukovnak Manduca, Criscitonak Charalambides megmozdulása fáj: elég keményen játszik az APOEL.

21. perc: Buharov újra lesen. Ez sem volt túl nagy les, ha az volt egyáltalán.

20. perc: Elképzelés még csak lenne az oroszok játékában, azonban döntő helyzetben pontatlanul passzolnak. A ciprusiak inkább a kontrákra játszanak.

18. perc: Buharov lesen kapja a labdát. Sok izgalom nincs eddig a meccsen.

9. perc: Manduca veszélyes beívelését szedi le a levegőből üggyel-bajjal Malafejev. Az ellentámadásból Fajzulin lő távolról erősen Pardo kapujára - a labda a kapus kezében landol.

3. perc: Orosz szöglet után Buharov fejeli a labdát mellé.

1. perc: A sárga mezes APOEL kezdi a játékot.

Előzmények:
A G csoportba a Porto, a Shakhtar Donyeck, a Zenit Szentpétervár és az APOEL Nicosia került. A négyesre tekintve mindenki biztosra vette a Porto továbbjutását, másodikként pedig legtöbben az ukrán Shakhtart vagy az orosz Zenitet várták.

Ami már biztos, hogy a Shakhtar már nem juthat tovább, mivel 2 pontjuk van csupán. A Porto még odaérhet a második helyre, ha ma legyőzik a Shaktart és december 6-án legyőzik a Zenitet is.

Az APOEL Nicosia sikerére azonban senki sem számított. A ciprusi csapat 4 forduló után veretlenül áll a csoport első helyén, és ha ma a Zenitet is legyőzik, már biztosan továbbjut a BL tavaszi küzdelmeibe.

A Zenit sikere esetén a szentpéterváriak átvennék a vezetést a csoportban az utolsó csoportkör előtt, ám az utolsó fordulóban a Porto ellen játszanak.

A két együttes szeptember 13-i, ciprusi mérkőzésén a hazaiak nyertek 2-1-re. Akkor 0-0-s félidő után a 63. percben szerezte meg a vezetést az oroszoknak Zsirjanov, ám tíz perccel későbbre már fordított az APOEL Manduca és Aílton góljaival.