2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

BL: Porto-gól az elején és a végén

A jó iramú, összességében kiegyenlített találkozón a két csapat negyedóra alatt lőtt egy-egy gólt, és a mérkőzés végén, négy perc alatt is „gólt cseréltek" a felek, így nagy meglepetésre a Porto 12., Angliában lejátszott európai kupameccsén a 10 vereség mellett megszerezte második döntetlenjét.
Nem igazán érdekelte a portugálokat a statisztika meg a pocsék angliai mérleg: Lisandro López már a harmadik percben sistergős lökettel tesztelte Edwin van der Sar éberségét, és a holland kapus kiállta a próbát.

Hogy aztán a vendégek tényleg nagy ívben tesznek a múltra, azt a negyedik percben tényleg bebizonyították: Cristiano Ronaldóban egy pillanatra túlbuzgó hazaszeretetről tett tanúbizonyságot: eladott labdáját követő balról érkező beadást Johnny Evans készségesen lepasszolta Cristián Rodrígueznek, aki 15 méterről precíz csavarással a jobb alsóba lőtt.

A Manchester aranylabdása az első negyedóra végén egy fejessel próbálkozott javítani a gól előtti hibáját, fejesét Hélton védte.

Egy perc múlva aztán Bruno Alves segített be a Unitednek: tökéletesen passzolt Wayne Rooney elé, aki nem arról híres, hogy száz százalékos ziccereket elhibázzon, 1–1. Hogy CR7 mit kap a Porto gólja előtti labdaeladásért, arról elképzelésünk sincs, hogy Bruno Alveshez mutatványához mit szólnak a társak.

Noha mindkét csapatnak akadtak lehetőségei a gólszerzésre a folytatásban, és egyik kapus sem állíthatta magáról, hogy munkanélküli segélyért folyamodhatna, mégis a szünetig Porto állt közelebb a gólszerzéshez – más kérdés, hogy ez nem sikerült.

A második félidő elején rövid ideig kiegyenlített játék folyt a pályán, majd a Manchester United egyértelműen nagyobb sebességre kapcsolt, ám Hélton a portói kapuban derekasan állta a rohamokat.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a portugálok csak néhány percre tudtak átjutni ugyan a United térfelére, de akkor rendre zavar alakult ki a Rio Ferdinandot nélkülöző hazai védelemben.

Amikor pedig már-már kezdte elkönyvelni az Old Trafford 75000 főnyi közönsége, hogy ez a meccs bizony döntetlen lesz, érkezett a csereként pályára küldött Carlos Tévez és Rooney pazar sarkazását követően előnybe jutatta a Unitedet.

Három perc múlva aztán az egész meccset hangosan végigdrukkoló portói drukkerhad örülhetett: a csereként pályára lépő Mariano egyenlített.

A 2–2-es döntetlennel a címvédő Manchester United nehéz helyzetbe került, tekintve, hogy a Porto hazai pályán nem szenvedett még vereséget a BL-ben angol csapattól, így Ronaldóéknak vagy történelmi győzelemre, vagy legalább 3–3-as döntetlenre van szüksége az egy hét múlva esedékes visszavágón a Sárkány-stadionban.

Látványban nem lesz hiány

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőinek első mérkőzésein, a második játéknapon a spanyol… Tovább olvasom