2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

BL: Schalke - Arsenal 2-2

Az angolok 26 perc után 2-0-ra vezettek két oltári védelmi hiba után, de a németek végül felálltak és egyenlíteni tudtak.

Schalke - Arsenal 2-2
Bajnokok Ligája csoportmérkőzés, B csoport
Gelsenkirchen Stadion
Vez.: N. Rizzoli (olasz)

Schalke: Unnerstall - Höwedes, Uchida, Fuchs, Matip, Holtby, Affelay, Jones, Neustädler, Farfán, Huntelaar. V. edző: Huun Stevens.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Veraelen, Koscielny, Arteta, Wilshere, Walcott, Cazorla, Podolski, Giroud. V. edző: Arséne Wenger.

Gsz.: Huntelaar (45+1.), Farfán (67.), ill. Walcott (18.), Giroud (26.)

Vége a meccsnek. Helyenként szép játékot láthatott a gelsenkircheni közönség. Hatalmas védelmi hibákat használt ki az Arsenal, így húzott el 2-0-ra, ám a Schalke képes volt arra, hogy egyenlítsen. Összességében mindkét csapat megérdemelte az 1-1 pontot.

90+4. perc: Walcott hagyja ki a meccslabdát. Neustädler mellett viszi el a labdát, amit Unnerstall lábai között akar a kapuba rúgni 16-ről, sikertelenül.

90+3. perc: Barnetta érkezik Holtby helyére.

90. perc: Cserél az Arsenal, egyszerre kettőt is: Cazorla és Podolski lejön, Coquelin és A. Santos érkezik. Még négy percig tart a meccs.

84. perc: Farfán beadását Huntelaar fejeli kapu fölé, ám ő is lesen állt a passz pillanatában.

81. perc
: Jones távoli lövését fogja Mannone.

77. perc: Jones kap sárgát a Veraelen elleni szabálytalansága után.

74. perc: Walcott lő kapufát - lesről. A partjelző nagyon későn jelzett.

69. perc: Holtby kap remek labdát, egyedül vezethetné a kapu felé, ám 16-ról inkább lő, de gyengén és pontatlanul.

67. perc: Egyenlít a Schalke! Holtby fejéről Farfán elé kerül a bal szélről beívelt beadás, a perui lövése pedig Veraelen lábáról Mannone kapujában landol. 2-2

66. perc: Papadopulos folytatja Höger helyett.

64. perc: Holtby bombáját védi Mannone.

61. perc: Höger sérül meg, de a játék megy tovább. Egészen addig, amíg Podolski lesre nem fut és ekkor megállítja a játékot Rizzoli. Podolski idegesen elrúgja a labdát, ezért sárgát kap.

59. perc: Farfán fejese megy mellé.

55. perc: Höwedes előtt adódott gólszerzési lehetőség.

51. perc: Huntelaar kap pompás labdát a leshatáron, egyedül vezetheti kapura, ám a kimozduló Mannona bravúrral védi a hazai játékos lövését.

47. perc: Podolski beadását rosszul találja el Giroud az ötösön.

46. perc: Nincs újabb csere, így kezdődik el a második félidő.

45+1. perc: Jones szerez labdát, miután Cazorla lecsúszik, Jonesnak lövi tovább, aki fejjel Huntelaar elé passzol, a holland pedig a bal szélről a kapu jobb alsó sarkába lő. 1-2

42. perc: Giroud fejesét fogja Unnerstall.

40. perc: Farfán remekül veszi át a labdát, és 22-ről kapura lő, a kifelé csavarodó labda végül jobbról elmegy a jobb kapufa mellett.

35. perc: Sok esemény nincs a gól óta: a Schalke próbálkozik, náluk van többet a labda, de még csak lövésig se nagyon jutnak el.

26. perc: Höger mellől Podolski adja be a labdát, a tisztán érkező Giroud pedig a hálóba fejel. 0-2

25. perc: Höger érkezik Uchida helyére.

24. perc: Matip is sárgát kap Cazorlát felrúgásáért.

22. perc: Uchida úgy néz ki, nem tudja folytatni.

20. perc: Cazorla kap sárgát.

18. perc: Vezet az Arsenal. Giroud iramodik meg egy hazai játékos által hazafejelt labdával, a védője nem éri utol, a kapuból kimozduló Unnnerstallról Walcott elé pattan a labda, aki tisztára játssza magát és a kapuba lő. 0-1

12. perc: Höwedes szöglet utáni fejese nem sokkal megy kapu fölé.

5. perc: Walcottot szerelik a tizenhatoson belül. Az ellentámadás végén Fuchs lövése pattan meg egy védőn, de az már nem okoz veszélyt.

4. perc: Jones kapja lesen a labdát.

1. perc: A sárga-pirosban játszó Arsenal kezdi a meccset.