2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Borussia Dortmund-Arsenal 1-1, galéria - videó

van Persie erőszakosságának és klasszisának köszönhetően vezetett az Arsenal Dortmundban. Perisic a Borussia egyetlen valódi kapura lövésével egyenlített.
Borussia Dortmund–Arsenal 1-1 (0-1)
Labdarúgó Bajnokok Ligája csoportmérkőzés F. csoport, 1. forduló, 65 ezer 614 néző. Vezeti: Gianluca Rocchi, asszisztensek: Luca Maggiani, Nicola Nicoletti, alapvonali segítők: Paolo Silvio Mazzoleni, Paolo Valeri (valamennyien olaszok).

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Subotic, Hummels, Piszczek, Schmelzer – Kehl (Blaszczykowski 69.) – Götze, Grosskreutz (Perisic 69.), Bender – Lewandowski, Kagawa (Zidan 85.). Edző: Jürgen Klopp.

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Kosceilny, Gibbs – Arteta, Song, Benayoun – van Persie (Chamakh 85.) – Walcott (Frimpong 76.), Gervinho (André Santos 86.). Menedzser: Arsene Wenger, aki meccsel: Pat Rice.

Gól: van Persie (42.), Perisic (88.).

Sárga lap: Schmelzer (76.), Bender (94.).

Bor 1-1 Ars by goalsarenaorg
Borussia Dortmund-Arsenal 1-1

A keddi játéknap további eredményei:

Barcelona-Milan 2-2 (1-1)
Gól: Pedro 36., Villa 50., illetve Pato 1., Tiago Silva 90.
APOEL Nicosia-Zenit Szentpétervár 2-1 (0-0) Gól: Manduca 73., Ailton 75., illetve Zirjanov 63.
Chelsea-Bayer Leverkusen 2-0 (0-0) Gól: David Luiz 67., Mata 90.
Porto-Sahtyor Donyeck 2-1 (1-1) Gól: Hulk 28., Kleber 51., illetve Adriano Luiz 12.
Genk-Valencia 0-0
Olympiakos-Olympique Marseille 0-1 (0-0)
Gól: Lucho Gonzalez 51.
Victoria Plzen-BATE Boriszov 1-1 (1-0) Gól: Bakos 45., illetve Bressan 68.

Vége a mérkőzésnek. Az Arsenal a végén kiénekeltette a szájából a sajtot. Küzdelmes, mint inkább jobb mérkőzést láthattunk.

Közben, máshol

Londonban a Chelsea 2-0-ra győzött a Leverkusen ellen, Genk-Valencia 0-0.

90. perc: Blaszczykowski akarja honfitársa vékonybelén át kapuba préselni a lasztit, nem sikerült: már Szczesny hasfala útját állta a próbálkozásnak.

88. perc: Elszórakozta az Arsenal: Perisic a BVB első rendes kapura lövéséből egyenlít, 17 méterről, kapásból zúdít a jobb felsőbe. Három perc foci vár ránk?

86. perc: André Santos is beáll, Gervinhót váltja.

85. perc: Mindkét csapat cserélt Zidan és Chamakh állt be a hajrá hajrájára.

Borussia Dortmund-Arsenal. Fotó: Reuters, AP (galéria)

83. perc: Nyom a Borussia, de egy normális kapura lövésük nincs: most Götze erőlködi két méterrel mellé a labdát.

81. perc: Az első valódi hazai helyzet: egy szöglet került az ötösön Subotic elé, kapura spiccelte, a laszti átjutott Szczesnyn, de a gólvonalon nem. Tényleg meleg volt!

79. perc: Blaszczykowski próbálkozik, jobb külső sistergős bombája tizenkét méterrel pörög az Arsenal kapuja mellé...

76. perc: A meccs első sárgáját Schmelzer kapja. Cserélnek az ágyúsok is Frimpong jön Walcott helyére. Rice-ék ki akarják már bekkelni a találkozót.

APOEL-Zenit 2-1, két perc alatt fordítottak a nicosiaiak, Plzen-BATE 1-1, Chelsea-Leverkusen 1-0.

73. perc: A Dortmundnak igazából momentumai sincsenek. Ezt unja meg Klopp: most már úgy ordít, mint a Bundesliga-meccseken.

69. perc: Kettős cserével próbál frissíteni csapatán Klopp mester: két támadóbb szellemű játékost hoz be, egyértelműen megy az egyenlítésért.

67. perc: Bender önbizalma határtalan: előbb ballal, majd jobbal lő pocsékul. Előbbi Sagnáról vágódik le, utóbbit Szczesny szelídíti meg.

65. perc: Újabb veszélytelen szögletet kap le Weidenfeller. Nagyon egy gólos meccsnek néz ki a találkozó.

61. perc: Gervinho szerezhetné meg a második Arsenal gól, de Weidenfellerbe bénázza a labdát.

Portóban és Barcelonában is már a hazaiak vezetnek: a kék-feketék második gólját Kleber szerezte, a gránátvörös-kékeknek David Villa szerzett gólt. És vezet a Marseille is Pireuszban Lucho Gonzalez találatával. És vezet a Zenit is Nicosiában: a gólt Zirjanov szerezte.

53. perc:
Sárga-fekete kevergetés az Arsenal tizenhatosának jobb sarkánál: most Piszczek lőtt mezőnygólt.

52. perc: Mezőnyjátékkal, apróbb szabálytalankodásokkal "szórakoztatják" egymást és a nézőket a csapatok.

46. perc: A Dortmund kezdte a második félidőt.

A többi találkozó a szünetben: Victoria Plzen-BATE Borisov 1-0, gól: Bakos a 45. percben. APOEL Nicosia-Zenit Szentpétervár 0-0, Barcelona-Milan 1-1, Chelsea-Bayer Leverkusen 0-0, Genk-Valencia 0-0, Olympiakos-Marseille 0-0. Porto-Donyeck 1-1, a Sahtyor emberhátrányban van, Rakickijt a 40. percben lezavarta Felix Brych játékvezető.

Vége az első félidőnek: a mezőnyben egyenrangúak a felek, van Persie egyetlen valódi zicceréből mégis megszerezte a hőn áhított vezetést az Arsenal.

46. perc: Grosskreutz emelt nyolc méterről balról az Arsenal-kapus kezébe. A végét mindig elbénázzak a sárga-feketék.

45. perc: Egy percet hosszabbít Rocchi.

42. perc: van Persie kilép és 16 méterről Weidenfeller fölött a kapuba emel. Kehl hibázott az akciónál, ő adta el a labdát.

Barcelonában is megvan az egyenlítés, Pedro nyugtatja meg a hazaiakat: Barcelona-Milan 1-1. Az assziszt Messié.

39. perc: Lewandowski hat méterről picit kicsavarodva fejel, de nem volt elég erős a bólintása

36. perc: Kagawa (majdnem) ugyanonnan, ugyanúgy: jobb oldali beadása Szczesny ölében landolt.

32. perc: van Persie első helyzete, balról, majd egy méterrel lőtt mellé. Weidenfeller nem érezte a kaput, így aztán inkább, ha ujjheggyel is, de beleütött. A szöglet könnyen halt el ismét.

Hulk egyenlített, Porto-Donyeck 1-1.

29. perc:
Götze-álompassz ismét: Kagawa lépett ki a jobb oldalon, de a jobbnál is a jobb alkalmat várta, az alapvonalról végül beadott, de Szczesny könnyedén kapta le a labdát.

24. perc: Koscielnyt fejelte le egy dortmundi szögletnél Sagna és Hummels egyszerre, a francia orrából ömlik a vér, de szerencsére gyorsan meggyógyították.

22. perc: Walcott eredt meg a bal oldalon, de ahelyett, hogy kapura tört volna, bevárta Suboticot, és megpróbált egy tizenegyest eljátszani mellette. Rocchi bíró jól hallhatóan röhögött...

17. perc: Picit visszábbvettek a fiúk, a legnagyobb izgalmat az Arsenal-szögletnél az jelentette, weidenfeller, hova bokszolja a labdát, jó helyre, ellentámadásba megy át a BVB, Grosskreutz lő ezúttal, megint fölé. Vajon a San Diego Chargers megfigyelői ülnek a lelátón? Megsérült a rúgójuk a hétvégén, és kétségbeeetten keresnek valakit Kaeding helyére ugyanis.

A Dragaoban vezet a Sahtyor: a donyecki gólt Luiz Adriano szerezte.

12. perc: Götze pompás passzával Lewandovski lép ki, elviszi honfitársa, a mássalhangzótorlódásos nevű kapus mellett, gólba tartó gurítását Sagna rúgja ki a közönség közé. A szöglet nem volt veszélyes.

9. perc: Kagawa lép ki a londoni védők közül, de elizgulja, 18 méterről az égbe lő. Több volt ebben a helyzetben.

Meglepetésre a Nou Campban vezet a Milan: Alexandre Pato az első percben, gyakorlatilag a középkezdésből.

4. perc: Majdnem összehozott egy gólt a dortmnudi védelem: Hummels pepecselt, a labda Sagna elé került, de Weidenfeller óriásit védett. Az elletámadsából Lewandowski a nézőtérre küldte a labdát.

1. perc: Az Arsenal kezdte a mérkőzést, Walcott iramodott meg a jobb oldalon, de beadása veszélytelen volt.

20:40 A kezdésig nézzünk szét a magyar érdekeltségű meccseken: Huszti Szabolcs a kispadon kezd Nicosiában, Tőzsér Dániel viszont kezdő Genkben.

20:33 Jó estét kívánunk minden velünk tartó focidrukkernek! Hamarosan kezdődik a Dortmund-Arsenal BL-találkozó az F csoport első fordulójában. Dortmundban kellemesen hűvös, 17 fok várja a csapatokat és persze telt ház.

Korábban írtuk:

Amíg elkezdődik: a 2010/2011-es szezon tíz legszebb találata

Köszönhetően annak, hogy a tévéközvetítési jogok olyan csatornákhoz, kábelszolgáltatókhoz kerültek, amelyeket viszonylag kevesen láthatnak szerkesztőségünk úgy döntött, a lehetőségeinkhez képest igyekszünk élőben nyomon követni az idei BL-szezon alakulását.

Az idei BL-szezon imázsfilmje

A mai nap rangadói közül az egyébként a Digi Sport Pluson látható Borussia Dortmund–Arsenal mérkőzést „pécéztük" ki az F csoportból.

Hazája bajnokságában egyik csapat sincs csúcsformában: Jürgen Klopp együttese a forduló egyik legnagyobb meglepetését okozva hétvégén otthon kapott ki a Hertha BSC-től s ezzel már második vereségét szenvedte el öt forduló alatt, három játéknappal korában a Hoffenheim verte meg a BVB-t. Arsene Wenger csapata sem áll jobban: ők előbb az Anfield Roadon kaptak verést a Liverpooltól, majd a manchesteri vörösök alázták meg őket.

A Borussia Dortmund idei Bajnokok Ligája szezonját felvezető reklámfilmje

Mire mennek ilyen „állapotban" egymással? Azért is nehéz erre felelni, mert mindkét szakvezető kellő udvariassággal és roppant magabiztossággal nyilatkozott az ellenfélről és saját gárdájáról. Legutóbb kilenc éve kerültek össze a csoportkörben, akkor a Dortmund 2–1-re nyert, ezzel az eredménnyel most is kiegyeznének a sárga-feketék. Csakhogy a londoniak valószínűleg mindent megtesznek azért, hogy inkább a Highburyben elért eredmény álljon az eredményjelzőn a meccs végén: Londonban ugyanis 2–0-ra nyertek Wengerék.

Zágrábi atlétikai verseny - Pars megnyerte a kalapácsvető sorozatot

A világbajnoki ezüstérmes Pars Krisztián harmadik lett a keddi, zágrábi atlétikai versenyen, ám így… Tovább olvasom