2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 20°C

Botrányos bosnyák visszavágó

A magyar férfi kézilabda-válogatott kijutott ugyan a jövő évi horvátországi világbajnokságra, ám botrányba fulladt a bosnyákok elleni visszavágó.
Bosznia-Hercegovina - Magyarország 24-27 (12-18) - a 49. percben beszüntették az összecsapás

Férfi kézilabda világbajnoki selejtező, visszavágó. Szarajevó, 7000 néző.
Vezete: Leifsson, Palsson (izlandiak).

Bosznia: Tahirovic – Mustafic 1, Martinovic 3, Doborac, Toromanovic 3, Terzic 5 (3), STOJANOVIC 5 (1). Csere: Grahovac (kapus), Harmandic 2 (1), Prce 4, Hajderevic 1.

Magyarország: Fazekas – Miss 1, NAGY L. 7, Eklemovics 1, GÁL 4, Ilyés 2, IIVÁNCSIK G. 6 (5). Csere: PULJEZEVICS (kapus), Laluska, Mocsai 2, Nagy K., KATZIRZ 4, Zubai Sz., Herbert.
Szövetségi kapitány: Skaliczki László

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 8/5, ill. 5/5.

Továbbjutó: Magyarország, kettős győzelemmel.

A 49. percben, 24-27-es állásnál szurkolói rendbontás miatt félbeszakad a Bosznia-Hercegovina - Magyarország férfi kézilabda világbajnoki selejtező szombaton. A bosnyák fanatikusok különféle tárgyakkal dobálták meg a magyar játékosokat, és a svéd ellenőrt is eltalálták. Az illetékesek előbb ideiglenesen, majd végleg beszüntették a találkozót, így a magyar válogatott kettős győzelemmel jutott ki a zágrábi világbajnokságra.

Skaliczki László tanítványai már a meccs elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a félidő végére 18-12-re elhúztak ellenfelüktől. A második játékrészben már inkább a hazaiak akarata érvényesült, de a magyarok tartani tudták előnyüket. A 49. percben aztán félbe kellett szakítani a találkozót, mert a bosnyák drukkerek egy öngyújtóval fejbedobták a mérkőzés svéd ellenőrét. Húsz perc kényszerszünet után úgy tűnt, folytatódhat a játék, ám végül mégis beszüntették az összecsapást.

Mezey Csaba, a magyar csapat technikai igazgatója elmondta, hogy a szabályok értelmében - mivel egyértelműen a hazai nézők miatt szakadt félbe a meccs - továbbjutónak tekinthető a Skaliczki-együttes. A bosnyákok minden bizonnyal súlyos büntetést (pénzbírság, pályabezárás vagy kizárás) kapnak.

Nem lehet azonban felhőtlen a mieink öröme, hiszen az egyik bedobott tárgy felszakította Gál Gyula szeme alatt a bőrt, Eklemovics Nikola vádliját pedig egy esernyő sebesítette meg.

A magyar válogatott kettős győzelemmel, 54-49-es összesítéssel kvalifikálta magát a januári, zágrábi világbajnokságra.

• 9. picky 2008. június 17. 08:47
    „Szerintem is bíztató,hogy egy ilyen fanatikus,hihetetlen forró csarnokban végig kézben volt a meccs,a fiúk nem ijedtek meg és végig jobbak voltak.Szép volt fiúk,élmény volt megnézni a meccset!!!
    Nikolának meg Gyuszinak jobbulást!!!
    Hajrá Pick!”
  • 8. georgbb 2008. június 15. 15:59
    „suseo..Te is elnézted... A cikk címét, tartalmát, úgy zusammen, mindent...”
  • 7. susezo 2008. június 15. 12:16
    „valamit elneztetek :D nagy laci nem a szeged jatekos tudtommal... na mind1 hagyjuk .”
  • 6. Krisztián 2008. június 15. 12:14
    „Sziasztok! Én egy szegedi kézilabdás srác vagyok! játszottam is 6-7 évig a Pick Szeged ifi csapatában és volt arról is szó hogy megyek fel játszani a felnőtekhez is, de most nem ez a lényeg. Nem értem még mindig miért a Veszprém és Szeged ellentétekről van szó még most is mikor Magyarország válogatottjáról van szó! Együtt kéne szurkólni ilyenkor mindenkinek ugyanis egy a cél elöttünk! Nem így van? Imádom ezt a játékot és már 17 éve űzöm is. most Veszprém nyerte meg a bajnokságot ez van. Nagyon jó csapat mind a kettő! Egyértelmű hogy szeged áll hózzám közelebb de nem gyilkolom ezért a másikat le. sportszerűség a nyitja az egésznek. Szép volt fiúk! HAJRÁ MAGYAROK!!!! A Bosnyákok meg jó nagy tirpákok voltak ki is kaptak.”
  • 5. Gábor1980 2008. június 15. 11:10
    „Nagy gratuláció a csapatnak! Ilyen közegben ennyire kézben tartani a mérkőzést hatalmas eredmény!

A szövettség igazságos döntése 3-5 éves bosnyák kizárás a nemzetközi meccsekből, vagy 3-5 évig a nemzetközi meccsek külföldi lejátszása lenne. Ezen talán elgondolkoznának kicsit.

Óriási jelentősége votl ennek a meccsnek, szóval mégegyszer gratula!”
  • 4. halak33 2008. június 15. 10:43
    „N.P. Igazad van! Most mint "magyarok" vtunk kint és... 1ütt kiharcolva jutottunk ki a VB-re! A lényeg ez! A fiúk amúgy sem ellenségek, csak a pályán! Ezt jó lenne ha már sokan tudomásul vennék! A sajtónak és az M1-nek sajna rossz hatása vót!”
  • 3. N.P. 2008. június 15. 09:49
    „susezo
    A válogatott kapcsán hagyjuk már a Szeged - Veszprém ellentéteket ! Légyszi....”
  • 2. Angelamelony 2008. június 15. 09:30
    „eszméletlen mik vannak...Ugye mikor a vesztésre álló csapat heves vérmérsékletű és nemtudja elviselni a vereséget...Hmm, halkan megjegyzem mintha kishazánkban is lenne hasonló,vagy tévednék?::)))”
  • 1. susezo 2008. június 15. 08:27
    „nagy l.dobta a legtobb golunkat,,mi van fotexesek ilyenkor csendbe vagytok??”

Cseh László új Európa-csúcsot úszott 400 vegyesen

Cseh László 4:07.96 másodperces új Európa-csúcsot úszott 400 méter vegyesen a Mare Nostrum… Tovább olvasom