2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Cavani duplájával: SSC Napoli-Manchester City 2-1

Cavani két szenzációs megmozdulásával otthon tartotta a továbbjutás szempontjából nagyon fontos három pontot az SSC Napoli. A City még így is versenyben van, de már nemcsak rajta múlik a továbbjutás.

SSC Napoli–Manchester City 2-1 (1-1)

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 5. játékhét, 1. játéknap, A csoport. Nápoly, San Paolo-stadion, 60 ezer 240 néző. Vezeti: Damir Skomina, asszisztensek: Primoz Arhar, Marko Stancin, alapvonali segítők: Dragoslav Peric, Roberto Ponis, tartalék-játékvezető: Slavko Vincic (szlovének).

SSC Napoli: De Sanctis - Aronica, Cannavaro, Campagnaro - Dossena (Fernandez, 89.), Gargano, Inler (Dzemaili, 59.), Maggio - Lavezzi, Hamsik - Cavani (Pandev, 84.). Edző: Walter Mazzari.

Manchester City: Hart - Kolarov, Lescott, Kompany, Zabaleta (A. Jonshon, 86.) - Milner, Yaya Touré, De Jong (Nasri, 71.), Silva - Dzeko (Agüero, 82.), Balotelli. Menedzser: Roberto Mancini.

Gól: Cavani (17., 50.), Balotelli (33.)

Sárga lap: Balotelli (54.), David Silva (61.), Kompany (77.), Kolarov (87.)

A játéknap további eredményei:
CSZKA Moszkva-Lille 0-2 (0-0). Gól: V. Berezuckij (49. - öngól), Sow (64.).
Bayern München-Villarreal 3-1 (2-0). Gól: Ribéry (3., 69.), Gomez (24.), illetve De Guzman (50.).
Olympique Lyon-Ajax Amszterdam 0-0
Manchester United-Benfica 2-2 (1-1). Gól: Berbatov (30.), Fletcher (59.), illetve Jones (3. - öngól), Aimer (61.).
Otelul Galac-FC Basel 2-3 (0-3). Gól: Giurgiu (75.), Antal (81.), illetve Frei (10., 14.), Streller (37.).
Real Madrid-Dinamo Zágráb 6-2 (4-0). Gól: Benzema (2., 66.), Callejon (7., 49.), Higuain (9.), Özil (20.), illetve Beqiraj (81.), Tomecak (90.).
Trabzonspor-Internazionale 1-1 (1-1). Gól: Halil Altintop (23.), illetve Alvarez (18.)

Szakkommentár Gyúrós kolléga: Tényleg visszavonulok! Jó csapat a Napoli, de ezt azért senki nem várta tőlük. Én sem...

Vége, Cavani duplájával otthon tartotta a Napoli a három pontot. A második hazai gól után hiába szorította be a Manchester City az olaszokat, nem tudtak egyenílteni.

92. perc: Adam Johnson ívelése talán az utolsó komoly City-mopmentum. Borzalmasan mélyre sikeredett.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

Közben, máshol: még egy zágrábi gól: Real-Dinamo 6-2, gól: Tomecak.

88. perc: Odaheggeszti a Nápolyt a tizenhatosára a City, de eddig minden labda kijön a halványkékekről.

86. perc: Agüero most nem bízta másra: megint a jobb oldalt ugrott ki, a tizenhatosra lépve lőtt, az oldalhálóba.

85. perc: Agüero beállt, és zavart okozott egyből: szögletet harcolt ki, a beívelést Balotelli fejeli kapura, De Sanctis újhra a helyén volt.

83. perc: Újra Balotelli egyenlíthetett volna, de ezúttal fejjel nem tudta bevenni De Sanctis kapuját.

Közben, máshol: Kapaszkodik a Galac, Antal szépít, Otelul-Basel, 2-3, és megvan a zágrábi becsületgól is: Real-Dinamo 6-1, gól: Beqiraj.

78. perc: Balotelli visszahozhatta volna a meccsbe a Cityt, kiváló ívelést kap, kapőásból lő, de De Sanctis a kísérletbe veti magát, az ellentámadásból is majdnem gól lett: Lavezzi indította Maggiót, aki belép a tizenhatosra, de lövés helyett cselezni próbált, sikertelenül. Újra meccs van!

76. perc: Hamsik-show az angol térfélen: a szlovák csatár megetette Kolarovot, betört az angoltizenhatosra, Hart mellett is ellőtte, de a kapufa mentett. Eldőlhetett volna.

75. perc: Nem tud most mit kezdeni a City a hazaiakkal. Ívelgetnek, körbepasszolják az olasz-védelmet, de eddig minden kísérletüket hatástalanítják.

Közben, máshol: szépített a Galac Bukarestben, Otelul-Basel 1-3, gól: Giurgiu.

69. perc: Lavezzi eldönthette volna, nem tette: megiramodik a bal oldalon, de Hartba lő éles szögből. A szöglet is az angol válogatott kapusé.

Közben, máshol: Ribery biztosítja be a Bayern-vezetést: München-Villarreal 3-1.

Közben, máshol: Irapuato Madridban, Real-Dinamo 6-0, gól: Benzema.

64. perc: Cavani ezúttal indít, az is megy neki: Maggióhoz teszi a jobb oldalon a lasztit, a szélső remekül húz el a vonal mellett középre adását Hart csak másodjára kaparintja meg.

Szakkommentár Gyúrós kolléga: Gondolkodom a visszavonuláson... Eddig semmi nem jött be abból, amit mondtam, vártam... Mindezek ellenére hiszek a manchesteri győzelemben!

61. perc: Egy picit magára húzza a Napoli a Cityt, nem biztos, hogy tudatosan, persze, de könnyen baj lehet a vége.

59. perc: Inlert váltja Dzemaili, a svájci megsérült.

Közben, máshol: Fletcher előbb megszerzete a vezetést a MU-nak, amit a bohóc, Aimar egyből egalizált, Manchester United-Benfica 2-2.

51. perc: Beindult a Napoli: Hamsik húz el bal oldalon, betör a tizenhatosra, ott lő, de kísérletét blokkolják, a hozzá visszapattanó labdát a kakastarajával próbálja kapura "fejelni" hát... nem jól.

50. perc: Cavani rádupláz: Lavezzi-Dossena-Cavani a labda útja a bal oldalon, a gólszerző már a tizenhatoson belül ér csak labdához, de ott pompásan, a védő beadását kapásból belsőzi Hart kapujába, 2-1.

szólj hozzá: N2-1M
SSC Napoli-Manchester City 2-1, gól: Cavani

Közben, máshol: Callejon második gólját lövi Madridban, Real-Dinamo 5-0, De Guzmán szépít Münchenben, Bayern-Villarreal 2-1.

47. perc: Gargano szerzett labdát a City-térfél közepén, indítja Lavezzit, aki Cavani háta mögé teszi a labdát. A gólszerző visszanyúl, de már nem tud jól passzolni a túlerőben lévő "angol" védők között.

46. perc: Gyorsan megszerzi a labdát a Nápoly, Lavezzi próbál kevergetni a bal oldalon, nem sok sikerrel.

46. perc: A Manchester City kezdte a második félidőt.

Félidei eredmények: Lyon-Ajax 0-0, Manchester United-Benfica 1-1, Otelul Galac-Basel 0-3, Trabzonspor-Internazionale 1-1, Real Madrid-Dinamo Zágráb 4-0, Bayern München-Villarreal 2-0.

Szakkommentár Gyúrós kolléga: Meglepően jól kezdett a Napoli, de azt gondolom, hogy az egyenlítő gól után a győztes gólt is megszerzik az angolok.

Egészen príma első félidőn vagyunk túl, nyílt a sisak és az eredmény is.

45. perc: 1 perc a hosszabbítás, ami különösebb izgalom nélkül le is csorgott.

45. perc: Dzeko fejeli kapura Campagnaro szögletét, de méterekkel a kapu fölé pattant a kobakjáról a labda.

44. perc: Újra a Cityé a labda, újra Silva osztja a zsugát, a felfutó Kolarovot uggratja ki, aki a Napoli ötösének sarkáról laposan bombáz kapura, De Sanctisban elakad a labda, mázlijára a visszasprintelő Cavani elé, aki kivágja azt a veszélyzónából.

43. perc: Silva ível De Sanctis kapuja elé, a kapus magabiztosan húzza le a játékszert.

40. perc: A labdabirtoklási arány 58-42 százalék a vendégek javára. AKik most szögletet rúghatnak, de minek, teljesen veszélytelen volt.

37. perc: Cavani ismét hallatt magáról, ám most "csak" fölé lőtt.

Közben, máshol: A Basel mindent megtesz azért, hogy esélye legyen akár a BL-továbbjutásra is, Streller találatával már 3-0-ra vezetnek Bukarestben a Galac ellen.

Szakkommentár Gyúrós kolléga: Már a Napoli vezető góljánál is reménykedtem a City egyenlítésében, így az nem lepett meg, ahogy esett, az viszont igen.

33. perc: Dzeko bedását Aronica David Silva elé menti, a spanyol éles szögből prímán lő, De Sanctis bravúrral véd, de a róla kipattanó labdát már nem tudja irányítani, az Balotelli elé kerül, aki három méterről az üres kapuba teszi a pettyest, 1-1.

szólj hozzá: N1-1M
SSC Napoli-Manchester City 1-1, gól: Balotelli

32. perc: Kolarov ível be egy szabadrúgást a City tizenhatosára, de rúgás közben kitermelt 3 köbméter földet is, így a lapos beadást nem volt nehéz kitakarítani:

30. perc: Balotelli emel 28 méterről kicsit balról De Sanctis kezébe.

Közben, máshol: Berbatov egyenlít Manchesterben: MU-Benfica 1-1.

28. perc: David Silva középről, 20 méterről ereszt el egy méretes kiflit, a labda tíz méterrel perdül a kapu mellé.

26. perc: Dzeko harcolja ki a City első szögletét, de a kiskornert (elnézést) majdnem kirúgásra "konvertálja" a Man. City...

25. perc: Megnyugodtak a csapatok a nápolyi gól után, most picit megint alább hagyott a lendület.

Közben máshol: Halil Altintop egyenlít: Trabzonspor-Internazionale 1-1. Gomez megduplázza a német előnyt: Bayern-Villarreal 2-0.

Szakkommentár Gyúrós kolléga: Eddig gyakorlatilag semmi nem jött be abból, amit előzetesen gondoltam. Talán nemcsak számomra meglepő, hogy ennyire a hazaiak irányítják a meccset. Kíváncsi lennék, Cavani télen melyik csapatnál fut ki a gyepre, szerintem tuti elviszik.

20. perc: David Silva próbál felelni, lövése csemege De Sanctisnak.

Közben, máshol: Az Inter is megszerezte a vezetést Törökoszrágban, a gól Alvarezé. A Realban Özil is gólt lőtt, már 4-0-ra vezetnek a madridiak.

17. perc: Inler 27 méterről lő szépen, Hartnak valóban vetődnie kellett. A szögletből Cavani fejel gólt, 1-0. A csatár szépen mozgott a rövidre és igazából csak hajalt mint fejelt a labda Hart lábáról pattant a kapuba.

SSC Napoli-Manchester City 1-0, gól: Cavani

16. perc: Dzeko lőtt szép mezőnygólt balról 22 méterről.

15. perc: A meccs első szöglete a Napolyé volt, de nem mentek vele semmire a halványkékek.

14. perc: Kolarov tör előre a bal oldalon, a Napoli tizenhatosán úgy szerel becsúszva, mintha a sajátján lenne, de nem tudta visszaszerezni a lasztit.

Közben, máshol: Frei megduplázza saját és csapata góljainak számát, már 2-0-ra vezet a Basel Bukarestben.

Szakkommentár Gyúrós kolléga: Hat perc múlva értékelem az eddig látottakat.

11. perc: Lavezzi középről 22 méterről jó egy méterrel durrant mellé. Hart majdnem ásított "izgalmában."

9. perc: Hamsik fejel közelről egy Aronica-beadást kapura, nem okozott gondot Hartnak.

Közben, máshol: Higuain is beköszönt: Real-Dinamo 3-0, BUkarestben vezet a Basel, Otelul Galac-Basel 0-1, gól: Frei.

8. perc: Kedélyes izmozás zajlik, komolyabb helyzet nélkül eddig.

Közben, máshol: A Madrid máris mészárol: José Callejon góljával a hatodik percben már 2-0- vezet a Zágráb ellen.

6. perc: Yaya Touréé az első komolyabb kaupra lövés. Veszélytelen volt.

Közben, máshol: Manchesterben Jones öngóljával vezet a Benfica, míg a Madridban Benzema lőtt a második percben gólt. Münchenben pedig Ribery köszönt be a Villarrealnak. MU-Benfica 0-1, Real Madrid-Dinamo Zágráb 1-0, Bayern München-Villarreal 1-0.

2. perc: A City is feltűnt az ellenfél tizenhatosánál: Zabaleta próbálta Balotelli felé beívelni a lasztit, de Cannavaro könnyen csúsztatta ki a játékszert, amit Hamsik gyűjtött be az oldalvonalnál.

1. perc: Lavezzi próbált betörni a tizenhatos bal sarkán Zabaleta és Kompany között, de könnyedén szerelték a milanosok... Illetve a City védői.

1. perc: A hazaiak kezdték a mérkőzést.

20:44 Az eső elállt, így egy picit jobbak a körülmények, de a pálya körüli rekortánon néhol áll a víz.

20:40 A Manchester City valószínűleg meg akarja zavarni a Napolit, ezért játszanak Milan-mezben... A bírók zöldek, a hazai halványkékek a hazai halványkék mezükben ballagnak ki a gyepre.

Egyet kell értsek szakkommentár kollégámmal, bár szerintem a Matador vág egyet, és a City sem áll meg kettőnél, 1-3 lesz, na.

Szakkommentár Gyúrós kolléga: Azt gondolom, hogy a szezon elején villogó Napoli már nem bírja kettős terhelést, ezért is játszik egyre rosszabbul a bajnokságban, és ezért is fog kikapni ma is, szerintem 2-0-ra.

Közben, máshol: Moszkvában a játéknap nyitómeccsén némi meglepetésre a CSZKA elhasalt a Lille-lel szemben.

20:10 Nápolyban tizenhat fok, és vizes pálya várja a csapatokat. Mivel jelenleg is esik, ezért ez egyáltalán nem meglepő. A hőmérséklet 16 fok, a City igazi angol időjárási körülmények között próbálja begyűjteni a három pontot.

20:05 Köszöntünk minden kedves olvasót, aki velünk tart ma este, és itt követi figyelemmel a Manchester City nápolyi vendégjátékát!

Korábban írtuk:
Egyben biztosak vagyunk: nem lesz unalmas döntetlen a nápolyi derbi. Persze lehet, hogy a vége pontosztozkodás lesz, ám azt borítékolni merjük, amíg a szlovén Skomina hármat nem fúj a sípjába, addig komoly harc lesz a pályán. A hazaiaknak csak a győzelem elfogadható. A Citynek igazából az iksz is elég, hiszen ebben az esetben az utolsó játékhéten a minden bizonnyal csoportelsőként továbbjutott Bayern München (tartalék)csapatát látják vendégül az Etihadban. Csakhogy győzni könnyebb most Olaszországban, mint őrizni a döntetlent. Arról nem is beszélve, nemcsak az angol bajnokság, hanem talán egész Európa egyik legjobb formában lévő csapata Roberto Mancini együttese. Akik gond nélkül ették meg a hétvégén a Newcatle Unitedet, míg Walter Mazzari csapata egy vállalhatatlan 0–0-s döntetlent játszott a római halványkékekkel, a Lazióval. S még azt sem lehet mondani, hogy tartalékos összeállításban játszott a Nápoly, ahogy a City sem a fakóval gyűrte le a szarkákat. Mégis, Mancini Dzekót és Kolarovot is pihentethette a mai meccs előtt, addig a túloldalt Pandev szállt csak be a padról, a nagy trió – Hamsik, Cavani, Lavezzi – egy percet sem henyélt, illetve a pályán mégis.

Manchester City–SSC Napoli 1–1 (0–0)

Ma nem fognak, vagy ha mégis, akkor az azt jelenti, a Napoli csak az Európa Ligában folytathatja. Lehet, hogy valójában oda vágynak?

Eldőlt! Napoli-Manchester City percről percre a delmagyar.hu-n!

Szavaztak, döntöttek, és mi meghajlunk e kérés előtt: este az SSC Napoli-Manchester City labdarúgó Bajnokok Ligája mérkőzést követhetik nálunk percről percre! Tovább olvasom