2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 35°C Még több cikk.

Csattanó a végén: Bayern München - Real Madrid 2-1

A Bayern továbbra is veretlen a BL-ben hazai pályán, a Real pedig elszenvedte idei első BL-vereségét.
Bayern München - Real Madrid 2-1 (1-0)
München, Allianz Arena, vezeti: Howard Webb (angol).

Bayern München: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger (Müller), L. Gustavo - Robben, Kroos, Ribéry - Gomez. Vezetőedző: Jupp Heynckes.
Cserék: Butt - kapus, Rafinha, Contento, Pranjic, Timoscsuk, Olic, Müller.

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Ronaldo, Özil (Marcelo), Di María (Granero) - Benzema (Higuain). Vezetőedző: José Mourinho.
Cserék: Adán - kapus, Marcelo, Albiol, Varane, Kaká, Granero, Higuaín.

Gsz.: Ribery (17)., Gomez (89.) ill. Özil (53.)
Sárga lap: Badstuber (31.), Robben (37.), Lahm (64.), ill. X. Alonso (55.), Coentrao (55.), Di Maria (60.), S. Ramos (75.), Higuain (91.), Marcelo (93.)

Bajnokok Ligája elődöntő: Bayern München-Real Madrid 2-1

95. perc: Vége a meccsnek. Murinho gratulál Heynckesnek, a müncheni csapat edzőjének: ma először talált legyőzőre a Real Madrid.

93. perc: Marcelo hátulról száll rúgja térden Müllert, és megússza ő is sárgával.

91. perc: Három perc a hosszabbítás. Higuain reklamálásért kap sárgát.

89. perc: Lahm eteti meg egy csellel Coentraót a jobb szélen, beadására többen is érkeznek, Gomez passzolja a labdát a kapuba. 2-1

87. perc: Gomez három Real-játékos között esik el a labdát vezető Gomez az ötös sarkán: nincs büntető.

86. perc: Lahm beadását Gomez fejeli kapura, Casillas magabiztosan fogja a középre tartó fejest.

84. perc: Higuain Benzema helyett - ez a vendégek utolsó cseréje.

83. perc: Ribery okoz zavart a Real tizenhatosán belül, végül Coentrao Pepe hasát veszi célba, úgy szabadít fel.

79. perc: Ribery megint kap egyet. Di Maria helyére Granero jön.

75. perc: S. Ramos kíméletlenül, hátulról találja el Gomez lábát. Sárgát kap tettéért.

71. perc: Ribery bokája már nem először bánja Arbeloa belépőjét, Webb szóval tesz rendet a madridi védő fejében. A szabadrúgás után az ötös sarkán érkező Gomez elé pattan a labda, de a Bayern csatára nem találja el a kaput.

69. perc: Marcelo Özil helyett folytatja.

64. perc: Lahm is besárgul.

62. perc: Gomez lép be egy remek passz után a tizenhatoson belülre, Pepe löki arrébb, hogy Casillas felszedhesse a labdát. Ez tizenegyest nem ér.

61. perc: Schweinsteiger helyére Müller érkezik.

60. perc: Di Maria elrúgja a labdát egy szabálytalanság után, neki is felmutatja Webb a sárga színű kártyát.

55. perc: Két lapot oszt ki Webb. X. Alonso és Coentrao is brutálisan lép oda, előbbinél még előnyszabályt int a játékvezető, utóbbi szabálytalansága után viszont harsan a síp, és mindkét realos megkapja a jogos sárgát.

53. perc: Olyan góllal egyenlít a Real, amilyen gólt ritkán létni. Remekül építették fel a támadást a madridiak, Benzama passzát Ronalda pocsékul lövi meg, Neuerről kijön a labda, aztán Benzema gurítja keresztbe a labdát, amit C. Ronaldo lő vissza az alapvonal elől, Neuert és érintve Özil elé érkezik a labda, aki közelről lő a kapuba. 1-1

52. perc: Robben lő némi cselezgetés után kapu fölé.

48. perc: Özil remek passzát Benzema lőné kapura, ha Boateng nem érne oda blokkolni.

46. perc: Csere nincs, így kezdődik a második félidő.

A félidei tévés ismétléseknél jogos kérdések merültek fel a müncheniek góljával kapcsolatban. Egyrészt azért, mert Badstuber kezéről pattant a labda Ribery elé, másrészt azért, mert a lövésbe beleért a lövés pillanatában lesen álló Mario Gomez sarka is. A gól azonban már elkönyveltetett, az okfejtés arra vonatkozik, hogy lett volna oka Webbnek nem megadni a találatot.

Ribery gólja.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Gomez kerül földre három madridi gyűrűjében 19 méterre a kaputól. Kroos szabadrúgása a sorfalban hal el. 1 perc a hosszabbítás.

40. perc: Real-rohamok futószalagon. Di Maria lövését blokkolják, aztán Benzema lövését véfi Neuer. A Bayern sem tétlenkedik, Gomez löketét tolja szögletre Casillas.

36. perc: Robben mellett esik el C. Rolando, a szabadrúgást X. Alonso íveli be, egy fejes után Neuernek kell Ramos fejéről leütni a labdát. A kontra majdnem sikeres, ám Robben letalpalja Coentraót, a sárga lap jogos.

32. perc: C. Ronaldo szabadrúgása a sorfal egyik tagján, pontosabban Boateng kezén megpattan, így Neuer ölelheti magához a játékszert. Nem érezte a kezezést szándékosnak Webb.

31. perc: A meccs első lapja Badstuberé - Di Mariának lépett oda túl keményen.

29. perc: C. Ronaldo cselezgetés után 15-ről lő - ezúttal is fölé.

27. perc: Ribery tartja meg a labdát, és passzol Schweinsteigerhez, aki 30-ról lő erősen és laposan a kapu mellé.

21. perc: C. Ronaldo szabadrúgása száll kapu fölé.

17. perc: Vezet a Bayern. Bajor szöglet után a Badstuberről lecsorgó labdát Ribery gondolkodás nélkül vágja laposan a hálóba. 1-0

16. perc: Ribery esik el egy nagyszerű csel után a madridi tizenhatoson belül - nincs büntető, Webb azonban Coentrao után Riberyvel és Casillassal is elbeszélget.

15. perc: Conetrao felesleges szabálytalansága borzolja a kedélyeket, de megússza lap nélkül.

7. perc: Benzema kap remek passzt Öziltől, ellép a védője mellett, és lő kapura: Neuer szögletre tolja a jó próbálkozást.

3. perc: Casillas szedi le a kapu felé szálló magas labdát a levegőből. A másik oldalon Neuer is labdához ér, Boateng középre gurított passzát szedi fel a földről.

1. perc: A vörösben játszó Bayern München kezdte a meccset.

Előzmények:
A Bayern a Marseille-t nagyon simán ütötte el a továbbjutástól a nagyeddöntőben - mindkét meccsen a németek nyertek, a franciák gólt sem tudtak lőni. A Realnak papíron könnyebb dolga volt az év meglepetéscsapata, a ciprusi APOEL Nicosia ellen - a papírforma nem is borult, Nicosiában 3-0-ra, Madridban 5-2-re nyertek a spanyolok.

A nyolcaddöntők nem voltak ennyire sima meccsek, mindkét csapat csak a visszavágón tudta kiharcolni a továbbjutás (az első meccsen a bajorok kikaptak a Baseltől, a madridiak pedig 1-1-es döntetlent játszottak Moszkvában a CSZKA ellen).

A Real Madrid a D csoportot nyerte meg 100 százalékos teljesítménnyel, a Bayern München az A csoport élén végzett, idegenben a Manchester Citytől kikaptak, a Napoli ellen pedig döntetlent játszottak.

• 5. v.imre 2012. április 18. 15:03
    „4.Wacky 2012.04.18. 09:17

:-)) Már egy éve a Pro4 adta a keddi BL meccseket a T-Home kábeltévén. A TV2 tulajdonosi körhöz tartozó csatorna. Nekem elhiheted, itt alant én szoktam tájékoztatni a hozzászólókat korábban is, hogy hol látható? Mert magam is itt szoktam nézni. A szerdai BL fordulókat a SAT1-en láthattuk, illetve, ha volt, mint most is, a SAT1 adta kedden is a német csapatok BL meccseit. Ez látható is volt minden esetben a csatorna elektromos program tájékoztatóban. Látod, most még a DM műsor magazin is tévedett. :-)) Az Európa Liga meccseket csütörtökönként a Story4 adja 21 órától. Ismétlem, a T-Home kábelszolgáltatónál.”
  • 4. Wacky 2012. április 18. 09:17
    „3. v.imre 2012.04.18. 07:31
    Már régen nem a POR4 adja a BL-t... de hidd el jobb a külföldin nézni, átkapcsoltam múltkor a magyar kommentárra, de fél perc után már kapcsoltam is vissza, mert élvezhetetlen volt, pl az angol a francia a spanyol és az olasz kommentátorok olyan beleéléssel közvetítenek, hogy öröm hallgatni, és már kis nyelvtudással is vígan lehet érteni a meccset, főleg ha a kedvenc csapatod mérkőzését nézed!”
  • 3. v.imre 2012. április 18. 07:31
    „Nem tudtam felszabadult átéléssel nézni a mérkőzést a kezdés előtti percekben átélt, gyomorideget okozó, megváltozott, a megszokottól és a korábbiaktól eltérő, egyszerre mindkét TV csatornát érintő változások miatt. A PRO4-ről és a német SAT1-ről van szó. Eddig a PRO4 adta a keddi BL meccset, a Délmagyarország heti tv magazin SPORT oldalán olvasható fekete alapon fehérrel, hogy most is itt lesz látható. A SAT1-n meg megszokhattuk a Bayern BL közvetítései előtt a félórás előzetest szakértőkkel a helyszínekről. De ott most végig egy kommersz műsor ment, semmi kiírás, jelzés, hogy mi lesz. Mindkét adó elektronikus program újságjára kapcsolva (ismét az előzőektől eltérésre utalva) sehol a mérkőzés adásba kerülés jelzése. Így álltam két perccel a meccs előtt. Csoda-e, hogy gyomorideg beteg lettem? Dühödten hívtam a T-Home telefonszolgálatát, de csak negyed percig bírtam elviselni az ismert ha így-ha úgy válogatós, kivel miért akar és hova kapcsolni automatikus hablaty dumát és anyázva lecsaptam a telefont. Közben itt fenn a tudósításban már olvasható volt az első perc története. Erre újból rámentem a SAT1-re és láss csodát: adásban voltak a stadionból! Jó tíz perccel később kapcsoltam át a PRO4 anya csatornájára, a TV2-re, ahol adásban voltak... Megnéztem a DM magazint, s lám, ott, a TV2-n, a meccs jelezve volt a listában 20,30-tól. Mondhatjátok: ezt is megnézhettem volna. A korábbiakra hivatkozok: semmi nem utalt előzetesen arra, hogy a két adó egyszerre változtat.”
  • 2. v.imre 2012. április 17. 21:02
    „...A TV2 adja...!”
  • 1. v.imre 2012. április 17. 20:55
    „A PRO4 nem adja a meccset. Holott a műsorprogram tartalmazta. Fel is bosszantott alaposan. A SAT1-ben volt minden reményem... Vártam a szokásos bevezetőt, de semmi... Végül a SAT1 csak adja a mérkőzést... A kezdésre kapcsoltak a stadionba. Idegbajt kap az ember...”

Alonso: gyorsan lépni kell

Fernando Alonso, a Forma-1-es Ferrari pilótája szerint csapatának sürgősen lépnie kell, ha azt… Tovább olvasom