2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 16°C Még több cikk.

Cseh László világcsúccsal aranyérmes 400 vegyesen

Ugyanebben a számban Verrasztó második, Gyurta is szerzett egy ezüstöt.

Cseh László 3:57.27 perces világcsúccsal aranyérmet nyert 400 m vegyesen pénteken, az isztambuli rövidpályás úszó Európa-bajnokságon, s mögötte Verrasztó Dávid csapott másodikként a célba.

Cseh a 200 m vegyes kudarca után - a Kőbánya SC klasszis versenyzője csak hetedik lett csütörtökön e szám döntőjében - a hosszabbik távon nem adott esélyt riválisainak, s végig vezetve úgy szerzett Európa-bajnoki címet, hogy megdöntötte az általa tartott előző, 3:59.33-as világrekordot.

Verrasztó hatalmas egyéni csúccsal, 4:00.10 perccel érdemelte ki az ezüstérmet.

Eredmények:

400 m vegyes, Európa-bajnok:
CSEH LÁSZLÓ 3:57.27 p - világcsúcs (régi: 3:59.33, Cseh, 2007.12.14., Debrecen) 2. VERRASZTÓ DÁVID 4:00.10 3. Gal Nevo (Izrael) 4:00.55

Gyurta Dániel ezüstérmet szerzett 100 m mellen pénteken.

A Jövő SC kiválósága újdonsült Európa-rekorderként (56.79 mp) vágott neki a távnak, és bár ezúttal is javított élete legjobbján, az 56.72 az ezüsthöz volt elegendő, mivel holland vetélytársa, Robin van Aggele nálánál is gyorsabbnak bizonyult (56.29).

A 100-as produkció mindenesetre igazán reménykeltő fő száma, a vasárnapi 200 m mell előtt, mely távon 2004-ben olimpiai második, az ez évi nyári, 50-es uszodában rendezett világbajnokságon pedig aranyérmes volt, amellett kétszeres rövidpályás Európa-bajnok is 25 méteres medencében.

Eredmények:

férfi 100 m mell, Európa-bajnok:
Robin van Aggele (Hollandia) 56.29 mp 2. GYURTA DÁNIEL 56.72 3. Igor Boriszik (Ukrajna) 56.97

A pénteken elődöntőző magyarok közül Takács Krisztián a 25 méteres medencében is klasszikusnak számító versenyszámban, 100 m gyorson finálét érően úszott az isztambuli Eb-n: 47.36 másodperces országos csúccsal, a hetedik helyen surrant be a szombati döntőbe.

A dunaújvárosiak sprintere 50 m gyorson kétszer javított magyar rekordot, s 100-on is hasonlóképpen duplázott: a délelőtti selejtezőben elért 47.59-ből faragott le újabb 23 századot.

A női "részlegben" Dara Eszter javított "matinés" magyar csúcsán, 26.22 helyett 26.19 másodperc alatt tudva le az 50 m pillangót, ám ez is csak a 15. helyet jelentette számára az összesítésben. A szám másik magyarja, Bordás Beatrix sem tudott továbbkerülni az elődöntőből: a 26.39 a 18. pozícióhoz volt neki elég.

Verrasztó Evelyn 100 m vegyesen folytatta és zárta is le a pénteki csúcstermelést: a 2008-as Eb-ezüstérmes futamgyőzelmet aratva 58.61 másodpercre módosította saját országos rekordját, ami egyben Európa-bajnoki csúcs is. A 200 m vegyes isztambuli Európa-bajnoka az első helyen jutott be a rövidebbik táv szombati döntőjébe. Ugyanez nem sikerült Jakabos Zsuzsannának, aki 1:01.01 perccel összesítésben a 16. lett.

• 6. TUTI 2009. december 11. 22:01