2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 20°C Még több cikk.

DAKAR 2009: Az autósok is befejezték

Mindhárom magyar autós egység célba ért az Argentínában és Chilében megrendezett 2009-es Dakaron.
A Palik László, Darázsi Gábor kettős összetettben 21. lett, közvetlen utánuk zárt a Szalay Balázs, Bunkoczi László duó, míg a Liszi László, Fenesi József páros 51. helyen zárta a versenyt. Az eredmények még nem hivatalos végeredmények, mivel a 12. szakasz eredményei óvás alatt állnak.

A szombati 227 kilométeres gyorsasági szakaszt az összetettben is diadalmaskodó dél-afrikai Giniel de Villiers nyerte. Az összetett második helyén Mark Miller, a harmadikon pedig Robby Gordon végzett. A 14. szakaszon Palikék 21., Lisziék 45., Szalayék 47. helyen értek célba.

A nap folyamán korábban már végeztek a motorosok is. Összetettben a spanyol Marc Coma nyerte a Dakart, megelőzve a francia Cyril Desprest. A kategória egyetlen magyar indulója Dési János is célba ért. A szombati szakaszon 35. lett, összetettben pedig a 61. helyen zárt Dési.