2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 16°C Még több cikk.

Del Piero utolsó hivatalos hazai mérkőzésén lép pályára a Juventusszal

Utolsó hivatalos mérkőzésén lép majd pályára hazai környezetben a már bajnok Juventus színeiben Alessandro Del Piero.
A harmadik helyezett, illetve a harmadik kieső csapat kilétéről fog dönteni az olasz labdarúgó-bajnokság hétvégi, utolsó fordulója, melyben mégis Torinóra irányul majd a legnagyobb figyelem, ugyanis - jelen állás szerint - utolsó hivatalos mérkőzésén lép majd pályára hazai környezetben a már bajnok Juventus színeiben Alessandro Del Piero.

A csapatot 1993 óta szolgáló, a 2006-os kizárás után a másodosztályba is követő legendás futballista minden bizonnyal kezdőként, sőt, csapatkapitányként vonul majd pályára az Atalanta elleni meccsen, s ugyan a jövő heti Olasz Kupa-döntőben is jut majd neki szerep, ám a Napoli elleni finálét Rómában játsszák majd, így Torinótól most köszönhet el.

A csapattal több bajnoki címet, illetve Bajnokok Ligáját (1996) is nyert, 700-nál is több hivatalos mérkőzésen pályára lépett, világbajnok csatár és együttese számára egyetlen tétje maradt a bajnoki zárásnak, mégpedig - a szinte példátlan - veretlenség megőrzése. A papírforma alapján erre minden esélye megvan Antonio Conte tanítványainak, akik az eredmény alakulásától függetlenül rögtön a lefújás után megkezdhetik a szurkolókkal közös ünneplést a tavaly szeptemberben átadott Juventus Stadionban, majd azt követően nyitott busszal vonulnak végig a városon.

A vasárnapi játéknapon a harmadik, Bajnokok Ligája-selejtezőt érő helyezésért az Udinese lép a legjobb esélyekkel pályára, mivel az előnye két pont a negyedik Lazio és három-három az ötödik Napoli és hatodik Internazionale előtt. A párosítás szintén kedvez az udineieknek, hiszen a csapat Cataniába látogat, míg a Lazio éppen az Intert fogadja, ráadásul már egy ponttal is övék a harmadik hely. A Napoli a 14. Sienával játszik majd.

Az élvonalból a Cesena és a Novara már kiesett, a kérdés az maradt, hogy a Lecce vagy a nyártól Tőzsér Dánielt foglalkoztató Genoa csatlakozik hozzájuk. A jelenleg még a belga Genket erősítő magyar válogatott középpályás így vélhetően nyugtalanul várja a hétvégét, ám a genovaiaknak helyzete egyáltalán nem reménytelen, sőt, még akkor is bennmaradnak, ha esetleg kikapnak a vendég Palermótól és a Lecce nem nyer a Chievo otthonában.

Serie A, 38. (utolsó) forduló

vasárnap:
AC Milan-Novara 15 ó Fiorentina-Cagliari 15 ó Juventus-Atalanta 15 ó Cesena-AS Roma 18 ó Parma-Bologna 18 ó Catania-Udinese 20:45 ó Chievo-Lecce 20:45 ó Genoa-Palermo 20:45 ó Lazio-Internazionale 20:45 ó Napoli-Siena 20:45 ó