2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 17°C Még több cikk.

Djokovics Nadallal vívja a finálét

Az angol nyílt teniszbajnokságon, Wimbledonban a férfi egyes vasárnapi fináléjában a szerb Novak Djokovics a spanyol Rafael Nadallal csap össze.
Elsőként a második helyen kiemelt Djokovics jutott be a fináléba, miután a pénteki elődöntőben négy szettben jobbnak bizonyult a francia Jo-Wilfried Tsongánál.

Djokovics Tsongát verte. Fotó: MTI
Djokovics Tsongát verte.
Fotó: MTI

A szerb játékos sikere egyben azt is jelenti, hogy hétfőtől – a döntő eredményétől függetlenül, pályafutása során először – ő vezeti majd a világranglistát. Az idén bomba formában szereplő játékos eddig összesen 48 mérkőzést játszott 2011-ben, és mindössze egyszer kapott ki.
Az első játszma szoros csatában dőlt el Djokovics javára, aki a másodikban sokkal magabiztosabban jutott 2–0-s előnyhöz. A harmadik felvonásban – egy végletekig kiélezett rövidítés után – Tsonga még szépített, de a negyedik szett ismét a szerbé lett, aki ezzel karrierje során először szerepelhet a döntőben a londoni füvespályás Grand Slam-tornán.

Nadal harmadik wimbledoni sikerére készül.  Fotó: MTI
Nadal harmadik wimbledoni sikerére készül.
Fotó: MTI

A címvédő Rafael Nadal a tegnapi második elődöntőben szetthátrányból fordítva múlta felül a hazaiak kedvencét, Andy Murrayt. A skót Wimbledonban most nyert először játszmát a spanyol ellen. De hiába vezetett, a balkezes világklasszis nem esett pánikba, remekül teniszezve felőrölte a hazaiak üdvöskéjének ellenállását. Nadal 2008 és 2010 után harmadik sikerére készül a londoni füves pályás Grand Slam-tornán.

Eredmények, elődöntő, férfi egyes: Djokovics (szerb, 2.)–Tsonga (francia, 12.) 7:6 (7–4), 6:2, 6:7 (9–11), 6:3; Nadal (spanyol, 1.)–Murray (brit, 4.) 5:7, 6:2, 6:2, 6:4.