2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Drámai végjáték, Moses döntött: Chelsea-Sahtar Donyeck 3-2

Nem tudta megtartani 37 meccs óta tartó veretlenségét a Sahtar Donyeck: drámai összecsapáson a csereként beállt Moses behúzta a meccset a hazaiaknak, így az "angol átok" sem tört meg.

Chelsea-Sahtar Donyeck 3-2 (2-1)

Férfi Bajnokok Ligája E csoport, 4. forduló.
London, Stamford Bridge, vezeti: Carlos Velasco Carballo (spanyol). Asszisztensek: Roberto Alonso, Juan Carlos Yuste Jiménez (spanyolok).

Chelsea: Céch – Ivanovics, G. Cahill, David Luiz, Bertrand – Mikel, Ramires – Hazard, Oscar, Mata – F. Torres. Edző: Roberto Di Matteo.

Donyeck: Pjatov – Srna, Rakickij, Kucser, Rat – Alex Teixeira, Hübschman, Willian, Fernandinho, Mhitarjan – Luiz Adriano. Edző: Mircea Lucescu.

Gólszerzők: Torres (5'), Willian (9', 47'), Oscar (40'), Moses (93').

Sárga lap: Teixeira (58'), David Luiz (89').

Csere: Teixeira helyett Ilsinho (78'), Oscar h. Moses (81'), Torres h. Sturridge (90')

A E csoport állása:
Sahtar Donyeck 7
Chelsea 7
Juventus 6
Nordsjealland 1

2. félidő (1-1)

93. perc: Rat szögletre ment, már lejárt a hosszabbítás, még beadhatja a Chelsea, és a csereként beállt Moses dönti el a csatát. Üresen marad hazai játékos, ezt a meccset a Donyeck vesztette el. 3-2.

90. perc: Sturridge jön be Torres helyére. Eldönthette volna a meccset a Donyeck, de Adriano lövése a lejön a védőkről. A ráadás sem jó. 3 perc hosszabbítás.

CFR Cluj–Galatasaray 1–3 (0–1)
Sporting Braga–Manchester United 1–2 (0-0)

88. perc:
Sahtar labdaszerzés, Srna és Willian indul meg, de Willian labdája kimegy a szélen, Srna nem tud még repülni.

85. perc: Willian hatalmasat mentett, Ivanovics volt ziccerben, szöglettel jön a Chelsea. A beívelést leszedi Pjatov.

82. perc: Adriano cselezgeti le magát az alapvonalig, rá lő, de Céch véd.

81. perc: Moses jön a Chelseanél a hajrába.

80. perc: Pjatov öklözi ki a labdát, Mikel suhint középről, Torres átengedi, de elmegy a labda a kapu mellett.

78. perc: A Donyeck kezdi meg a cserélést, Ilsinho jön a pályára.

76. perc: Nagy a hajrá, Willian szöglete után bedobással jön a Donyeck. Megy haza a labda, majd megint elindulnak előre.

74. perc: Ramires és Srna esnek el közel az alapvonalhoz, egy kicsit reklamálnak a tizenegyesért, de aztán nem.

72. perc: Kucher marad lent egy ütközés után, de amikor meglátja a hordágyat meggyógyul. A pálya szélén egy kicsit még ápolják. A Chelsea jöhet szabadrúgással, Mata teszi be, nem sikerül jól a tisztázás, mert a szélről összeszedik a hazaiak. A ráadást leszedi Pjatov.

66. perc: Hazard vinné el Fernandinho mellett, az meg inkább felrúgja. Torres is hasonló helyzetben, 18 méterről kap szabadot a Chelsea a jobb oldalon. Mata csavarja a kapufához, Mikel fejese azonban lesről jön, nem ér a gól.

61. perc: Ramires adja be balról, Pjatov kezébe pottyan.

58. perc: Teixeira nyerte meg az első sárgát, amit az első félidőben nem osztott ki Carballo. Hazard tekeri rá a szabadrúgást, alig ment mellé.

55. perc: Legalább ötször lőtte körbe Céch kapuját a Donyeck, előbb a kapufát majd az oldalhálót érik a bombák. Az angol drukkerek meglepően halkak, az ukránok viszont pazarul énekelnek.

47. perc: Itt az egyenlítés! Fernandinho adja le Srnának a jobb oldalra, az ő beadását Willian teszi belsővel a bal alsó sarokba. 2-2.

47. perc: A Chelsea kezdi a második félidőt. Egyik csapat sem cserélt.

Az elején jobban nyomtak a vendégek, az első gólt mégis a Chelsea szerezte. Bár gyorsan jött az egyenlítés, a fölényben játszó ukrán gárda mégsem tudta megszerezni a vezetést, az megint a hazaiakra maradt. Izgalmas, látványos első félidő után a második se legyen rosszabb. És akkor még sok gólt láthatunk.

1. félidő (2-1)

46. perc: Egy perc hosszabbítás után a spanyol bíró véget vet az első félidőnek. Nem panaszkodunk, ha ilyen lesz a második játékrész is.

44. perc: Oscar vérszemet kapott, megmozgatja a védőket, majd megcélozza a felső sarkot, Pjatov most résen volt. Chelsea szöglet után jön a második is. Oscar beemeli, de nem fér a labdához a Chelsea.

42. perc: Mata és David Luiz játszik össze, Luiz viszont a védőkbe lövi a labdát, indulhatna a Sahtar, de elvesztik a labdát.

40. perc: Negyedik BL-meccsén a negyedik gólját szerzi Oscar: távolról emeli át Pjatovot, aki kocogás közebn szemmel követi a labdát a kapuba. Újra vezet a Chelsea. 2-1.

Oscar @spherachannel by SpheraChannel

37. perc: Torres és Ramires játszik össze, de a spanyol eladja a labdát. Rat bal oldali beadásávál középen Luiz Adriano nem tud mit kezdeni.

32. perc: Újabb dinamikus ukrán támadás, Alex Teixeira hozza fel, Adriano és Mhitarjan érintésével jön vissza a labda hozzá, a bomba centikkel kerüli el a hossző kapufát.

30. perc: Ivanovics labdája jön a szélről, Torres nem éri el, de marad a labda a Chelsea-nél.

27. perc: Hátul adogat a Chelsea, az ukrán gárda gyorsan megunja mert letámadnak, de les.

23. perc:  Ivanovics jobb oldali beadását fejelték ki a vendégek Torres elől.

21. perc: Mhitarjan nem sokat gondolkodott a kapáson, el is mérte egy 5 méterrel.

19. perc: Srna indul meg megint a jobb szélen, ez megint veszélyesnek néz ki, de nem lett az. A másik oldalon Oscar viszi előre, szöglet. Willian fejeli ki, de egy rossz angol lövés után a Donyeck jöhet.

15. perc: Fernandinho mozgatja Céch-t a kapuban, most a bal oldalról vágott rá egy nagyerejű lövést a sarokba, de kiüti a kapus.

13. perc: Két Sahtar-szöglet, Srna adja be, Céch ügyeskedik a labdával, de nincs gól.

9. perc: Nem kellett sok az egyenlítésért, Fernandinho viszi be a tömegbe a labdát, Willian üresen középen, szépen veszi észre társa, majd leposan elrakja a kapus mellett a labdát. 1-1.

8. perc: Sok helyzet mindkét oldalon, egy tisztázott sahtari helyzet után Torres villan megint, de Pjatov véd.

5. perc: Hatalmas a nyomás a vendég kapun, Oscar adja Torres elé, ezt még védi Pjatov, viszont a hátsó gurigatásnak az lett a vége, hogy Pjatov lövésébe belerúg Torres, és vezet a Chelsea! 1-0.

4. perc: David Luiz szabadrúgása is hasonló Rakickijéhez, ez is megpattan, de Pjatov ráveti magát.

2. perc: Veszélyben az angol kapu, Sahtar szöglet után Ivanovics vágja előre a labdát. Szabadrúgást kap a Donyeck, 27 méterről Rakickij vágja rá, Céch védi a megpattanó lövést.

1. perc: A vendégek kezdik a találkozót, Adriano adja hátra a labdát. Egy rossz passz után David Luiz rúgja ki, a bedobás után a Chelsea jöhet.
20.40: Bevonultak a csapatok a pályára, lassan kezdődik az összecsapás. Bár játszhatna, mégse lesz a kezdőben John Terry. Sokak szerint a Chelsea védelmét a 'zűrös magánéletű' cédő tartja össze, így az angolok esélye a mai meccsen azon múlik, tudják-e a támadófocit játszani.

A forduló talán legizgalmasabb mérkőzése lehet a londoni összecsapás, ahol a Bajnokok Ligája-címvédője, a Chelsea fogadja az ukrán bajnok Sahtar Donyeck együttesét.

A Chelsea-től csupán két csapat tudott ponttal távozni, a Juventus és a Manchester United.

A címvédő Chelsea-nek többek között fontos a szerdai összecsapás, hiszen amennyiben pontot vagy pontokat veszít, igen nehéz helyzetbe kerül a továbbjutást illetően, ráadásul még vár rá egy kirándulás Torinóba is.

A Chelsea a hazai pálya mellett örülhet annak is, hogy ott lehet a csapatban a brazil David Luiz és a spanyol Juan Mata is, így "csak" Lampardra és Ashley Cole-re nem számíthat Di Matteo.

A ukránok játszanak még az egész mezőny egyik leggyengébb csapatának vélt Nordsjaellanddal valamint hazai pályán a Juventusszal, így ha azokon a találkozókon szereznek négy pontot, könnyen meg lehet akár a csoportelsőség is. Lucescu együttese úgy léphet pályára a Stamford Brdige-n, hogy nincs veszítenivalója.