2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Dzsudzsák döntött Helsinkiben

Helsinki - Dzsudzsák 94. percben lőtt góljával Helsinkiben nyert Eb-selejtezőt a magyar labdarúgó-válogatott. Szalai gólja után Forsell még egyenlített, de a végén mégis a mieink örülhettek.
Eb-selejtező, E csoport:
Finnország-Magyarország 1-2 (0-0)
Helsinki, 15 000 néző, v.: Alan Kelly (ír)

gólszerző: Forssell (86.), illetve Szalai (49.), Dzsudzsák (94.)
sárga lap: Väyrynen (41.), illetve Lipták (37.), Elek (89.)

Finnország: Jussi Jääskeläinen - Petri Pasanen, Markus Heikkinen, Sami Hyypiä, Niklas Moisander - Roman Eremenko, Tim Sparv (Jari Litmanen, 71.) - Roni Porokara (Alexei Eremenko, 71.), Mika Väyrynen, Daniel Sjölund (Shefki Kuqi, 81.) - Mikael Forssell

Magyarország: Király Gábor - Vermes Krisztián, Juhász Roland, Lipták Zoltán, Laczkó Zsolt (Vanczák Vilmos, 87.) - Vadócz Krisztián (Pintér Ádám, 75.), Elek Ákos - Rudolf Gergely (Koman Vladimir, a szünetben), Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám

Nagy lendülettel kezdtek a magyarok, az első percekben Szalaiéknál volt többet a labda. A finnek gyorsan felolvadtak a kezdeti merevségből, és a félidő feléhez közeledve rendre ostromolták a magyar kaput, vagy annak környékét. Dzsudzsákéknál nem sokáig maradt meg a labda, félő volt, gyorsan vezetést is szereznek a fehér-kékek. Az első félidő végső perceiben is gyötörte egymást a két csapat, de a szünetig nem bírtak egymással, jogosan állt 0-0 az eredményjelzőn.

Rudolf bokáját az első félidőben péppé rúgták nyelvrokonaink. Fotó: MTI

Jót tett a pihenő a játékosoknak, alig 4 perc telt el a második játékrészből, amikor Koman passzával Szalai indul meg, Jääskeläinen rosszul jön ki, a magyar könnyedén húzta el mellette a labdát. Szalai ezzel második meccsén a negyedik gólját szerezte.

A 73. percig rendre a finnek próbálkoztak, Litmanennek majdnem sikerült gólpasszt adnia Forssellnek, de ezt most megúszták a magyarok.

Finnország-Magyarország 1-2

Bő 10 perccel később eltűnt a magyar védelem, a 86. percben egyenlítettek a hazaiak: Forssel teljesen üresen maradt, Király lába mellett gurított a kapuba.

Az utolsó percekben rendre jöttek a helyzetek, előbb Litmanen hagyta ki a ziccert, majd Szalai lövése ment mellé.

A vezető gólunk előtti döntő pillanat: Szalai leülteti Jääskeläinent, majd pár pillanat múlva az üres finn kapuba passzol. Fotó: MTI

És az utolsó utáni percben jött Dzsudzsák, aki a tőle megszokott higgadtsággal rúgta ki a bal alsó sarkot. Ezzel 2-1-re győzött Magyarország Helsinkiben.

„A játékosok végig hittek a győzelemben, s ha nehezen is, kicsit csikorgatva, de sikerült ezt elérnünk - fogalmazott a lefújás után Egervári Sándor. - Köszönet a kollégáimnak, akik előzetesen feltérképezték az ellenfelet, pontosan azt kaptuk, amit vártunk. A taktikai harc igazából a második félidőben kezdődött, s úgy gondolom, a cserékkel sikerült kedvezőbb helyzetbe hoznunk a csapatot, de elsősorban természetesen a játékosokat illeti a dicséret, akik teljesítményükkel nagy örömet szereztek a szurkolóknak. Koman azért nem játszott az első félidőben, mert az ellenfél 7-es számú játékosa, Roman Eremenko veszélyességét ismerve stabilizálni akartuk a középpályánkat. A közösség formálódik, a játékosok egyre nagyobb tisztelettel vannak egymás iránt, s ez a pályán is meglátszik."

A játéknap többi eredményét ebben a cikkünkben találják meg.