Délmagyar logó

2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Eb-selejtezők - Svédország legyőzte a hollandokat és kijutott

Megnyerte csoportját a dán, az orosz és a görög válogatott. Kínkeservesen, de a franciák is az élen végeztek. Kikaptak a portugálok, de pótselejtezőt játszhatnak, akárcsak az észtek, a bosnyákok, a horvátok és montenegróiak.
Az már korábban eldőlt, hogy a 2012-es lengyel-ukrán rendezésű Európa-bajnokságra kijutott Németország, Olaszország, Hollandia, Anglia és Spanyolország. A B csoport győzteseként Oroszország, az F-ből Görögország, a H-ból Dánia is ott lesz jövőre az Eb-n. A D csoportban a franciák kínkeservesen, egy büntetőből szerzett góllal tudták 1-1-es döntetlenre hozni a Bosznia-Hercegovina elleni csoportrangadót, így a franciák nyerték a csoportot.

A legjobb csoportmásodik Svédország lett, így a skandináv csapat is kijutott az Eb-re.

Az A csoportból Törökország, a B-ből Írország, a C-ből Észtország, a D-ből Bosznia-Hercegovina, az F-ből Horvátország, a G-ből Montenegró, a H-ból Portugália, az I-ből Csehország játszhat pótselejtezőt.

Európa-bajnoki selejtezők (végeredmények):


A csoport:
Kazahsztán-Ausztria 0-0 
Németország-Belgium 3-1
Törökország-Azerbajdzsán 1-0

A csoport végeredménye:
1. Németország 30 pont
2. Törökország 17
3. Belgium 15
4. Ausztria 12
5. Azerbajdzsán 7
6. Kazahsztán 4


B csoport:
Oroszország-Andorra 6-0
Írország-Örményország 2-1
Macedónia-Szlovákia 1-1

A csoport végeredménye:
1. Oroszország 23 pont
2. Írország 21
3. Örményország 17
4. Szlovákia 15
5. Macedónia 8
6. Andorra 0


C csoport:
Olaszország - Észak-Írország 3-0
Szlovénia-Szerbia 1-0

A csoport végeredménye:
1. Olaszország 26 pont
2. Észtország 16
3. Szerbia 15
4. Szlovénia 14
5. Észak-Írország 9
6. Feröer-szigetek 4


D csoport:
Franciaország - Bosznia-Hercegovina 1-1
Albánia-Románia 1-1

A csoport végeredménye:
1. Franciaország 21
2. Bosznia-Hercegovina 20
3. Románia 14
4. Fehéroroszország 13
5. Albánia 9
6. Luxemburg 4

E csoport:
Magyarország-Finnország 0-0
Moldova-San Marino 4-0
Svédország-Hollandia 3-2

A csoport végeredménye:
1. Hollandia 27 pont
2. Svédország 24
3. Magyarország 19
4. Finnország 10
5. Moldova 9
6. San Marino 0


F csoport:
Horvátország-Lettország 2-0
Grúzia-Görögország 1-2
Málta-Izrael 0-2

A csoport végeredménye:
1. Görögország 24 pont
2. Horvátország 22
3. Izrael 16
4. Grúzia 10
5. Lettország 11
6. Málta 1


G csoport:
Bulgária-Wales 0-1
Svájc-Montenegró 2-0

A csoport végeredménye:
1. Anglia 18 pont
2. Montenegró 12
3. Svájc 11
4. Wales 9
5. Bulgária 5


H csoport:
Dánia-Portugália 2-1
Norvégia-Ciprus 3-1

A csoport végeredménye:
1. Dánia 19 pont
2. Portugália 16
3. Norvégia 16
4. Izland 4
5. Ciprus 2


I csoport:
Spanyolország-Skócia 3-1
Litvánia-Csehország 1-4

A csoport végeredménye:
1. Spanyolország 24 pont
2. Csehország 13
3. Skócia 11
4. Litvánia 5
5. Liechtenstein 4
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Vívó-vb - Szilágyi hatodik lett

A negyeddöntőben vereséget szenvedett a német Nicolas Limbachtól, ezzel a hatodik helyen végzett a… Tovább olvasom