2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Egy félidőnyi mélypont: Svédország - Magyarország 24-19

Parádés első félidő után elfogyott az erő a magyar válogatottból, felőröltek bennünket a svédek. A sárga-kékek bejutottak a legjobb négy közé, mi a 9-10. helyért játszhatunk.

Svédország - Magyarország 24-19 (10-12)
Lillehammer. Vezette: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Duta (románok).

SVÉDORSZÁG: KAIN – Wiel Fredén 4, Jacobsen 1, Wiberg, Gulldén 2, TORSTENSON 8 (3), Boson 2. Csere: Grubbström (kapus), JOHANSSON 6, Roberts, Helleberg, Islas Helgesson, Flognman 1, Wallén. Szövetségi kapitány: Per Johansson.

MAGYARORSZÁG: PÁLINGER – Kovacsicz 1, Bulath 3, Kovacsics 2, Szamoránsky P. 1, SZUCSÁNSZKI 8 (3), Vérten 2. Csere: Szekeres, Tóth T., Tomori, Szabó V. 2. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Kiállítás: 2, ill. 8 perc.

Hétméteres: 5/3, ill. 3/3.

Az Eb legfontosabb mérkőzése előtt kicsit felengedhettünk, ugyanis Tomorit nem tiltották el a hollandok elleni szabélytalansága miatt, így ott ülhetett a kispadon.

Hatalmasat fordult a világ, ugyanis nem azt a magyar csapatot láthattuk már az első pillanatokban sem, mint az előző pár mérkőzésen. Szucsánszki forgószélként tarolta le a svéd védelmet, és 3-1-re vezettünk az első 5 perc után.

A sárga-kékek innentől kezdve csak futottak az eredmény után, ráadásul Pálinger az első hetest meg is fogta. Szucsánszki, Bulath, Kovacsics táncolt a svédek idegein, a 12. percben kapust is csernéltek a "hazaiak". Szucsánszki őt is gyorsan felavatta. Ekkor már 8-3-ra vezettek a mieink, de egy kettős emberhátrányt követően - és több magyar figyelmetlenég után - egyre jöttek fel a svédek.

Szabó Valéria ziccere és Vérten duplája megadta a kellő lökést, a svédek kapitánya 8-12-nél időt is kért. Az utolsó pillanatokat megint emberhátrányban játszotta a magyar csapat, de a szünetben így is megmaradt két gól az előnyből. 10-12.

A második félidő elején került hullámvölgybe nemzeti csapatunk, bár Pálinger megint hetest fogott, a kipattanó már bement. Gólt nem tudtunk dobni, védekezésben is elaludtunk, így a 40. percben átvette a vezetést a svéd csapat. 16-15. Ha valaki még nem rágta volna tövig a körmeit, akkor ebben a periódusban nyugodtan megtehette. A Szucsánszki-Szabó-Bulath hármas újra sikerrel vette be a svéd kaput, újra visszaragadtuk a vezetést, ám egy BUlath-Johansson gólváltást követően Gulldénre tette le a névjegyét Pálinger elé, megint a srága-kékek vezettek.

Az 50. percre - egy sikeres - hetest követően először a mérkőzésen két góllal vezettek a svédek. 20-18. Mátéfi Eszter jobbnak látta időt kérni.
Johansson a legrosszabbkor tért magához, hatodik gólját szerezte, már három volt oda. 21-18 volt az 51. percben, ekkor mi már 8 perce nem találtunk a hálóba.

12 perc gólcsend után, az 56. perc közepén végre betaláltunk, 21-19. Megúsztuk volna a svédek támadását gól nélkül, de Szekerest állítják ki a bírók. A következő támadásból már gólt szereznek a svédek, most már igazán nagy bajban voltunk. A 35 percnyi tündöklés után megzuhantak a magyar lányok. Két és fél perccel a vége előtt - fél perc emberhátrányban - néggyel húztak el a svédek. Grubbström kivédte a szemünket is, bár a magyaroknak már semmi sem sikerült. Még Gulldén megadta a kegyelemdöfést, 24-19 lett a vége. Svédország életében először bejutott az Eb legjobb négy csapata közé, Magyarország a 9-10. helyért játszhat, ugyanis 5. lett a csoportjában az utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül.