2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

Elbukhatja a Real Madrid az előnyét?

Szombaton Barcelonában a Real Madrid 2–1-re győzött, ezzel hét pontra elhúzott négy meccsel a spanyol labdarúgó bajnokság vége előtt. Filozofáljon velünk! Ön szerint hogyan bukhatja el a Real a bajnokságot?
Nézzük a legrövidebb reálmargitos megfejtést: sehogy!

Barcelona–Real Madrid 1–2 (0–1)

Barcelona, Camp Nou. Vezette: Undiano Mallenco
Barcelona: Víctor Valdés – Daniel Alves, Puyol, Mascherano, Adriano (Pedro, 74.) – Xavi (Sánchez, 59.), Busquets, Thiago – Tello (Fabregas, 81.), Messi, Iniesta. Vezetőedző: Josep Guardiola.
Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao – Xabi Alonso, Khedira – Di María (Granero, 73.), Özil (Callejón, 89.), C. Ronaldo – Benzema (Higuaín, 93.). Vezetőedző: José Mourinho.
Gól: Sánchez (70.), illetve Khedira (17.), C. Ronaldo (73.)
Sárga lap: Busquets (15.), Mascherano (86.), illetve Pepe (43.), Xabi Alonso (47.), Özil (77.), Granero (78.)

Most pedig ismételjük át a szombat este nyolctól történteket a távirati iroda segítségével: a Real Madrid 2–1-re nyert Barcelonában a spanyol labdarúgó-bajnokság szombati csúcsrangadóján, így a címvédő katalánoknak már csak matematikai esélyük maradt arra, hogy beérjék a listavezető fővárosiakat.

Khedira az első negyedóra után szerzett vezetést a királyi gárdának, majd a 70. percben Alexis Sanchez ugyancsak közelről egyenlített. A 219. El Clasicót végül Ronaldo döntötte el három perccel később, aki Özil kiugratása nyomán vágta a labdát kapuba. Ebben a szezonban már hatodszor találkozott egymással a két csapat: először a Spanyol Szuperkupában a madridi 2–2-es döntetlen után a Camp Nou Stadionban 3–2-es Barcelona-győzelem született. Ezután következett a két együttes bajnoki „randevúja", amelyet a Santiago Bernabeu Stadionban 3–1-re nyert meg a Barca, majd jött a Király Kupa-párharc, Madridban ismét Barcelona-győzelemmel (1–2), míg a visszavágón döntetlenre végeztek a csapatok (2–2). Amióta Josep Guardiola 2008-ban átvette a katalán alakulat irányítását, a szombati fiaskó előtt csak egyszer, a tavalyi kupadöntőben szenvedett vereséget a Barça az ősi riválistól. Az összecsapáson a bajnokság és Európa két legnagyobb gólvágója, Lionel Messi és Cristiano Ronaldo is találkozott egymással. A Primera Divisiónban a meccs előtt mindketten 41 góllal álltak, a portugál sztár most 42–41-re vezet. Az El Clásicók tekintetében a Real 87–86-ra áll, emellett 46-szor született döntetlen.

És akkor most elő a kockás papírt, a grafit ceruzát és jöjjön az a matek! Mi megadunk egy életszerű verziót, a többit önökre bízzuk. A Barcelona négyből négyszer győz mindannyiszor gólzáporos 3-4 gólos győzelmeket aratva. Ellenfeleik Rayo Vallecano (Rayóban, igen, ott, kéretik nem köpködni emiatt, egy rendes fogadónak a Rayo Vallecano nem madridi, nem rayói csapat, erről ne is nyissunk vitát), Málaga, Espanyol (mindkettő otthon), Betis (Betisben). A fenti nagyarányú győzelmeket az is segíti, hogy a Rayo „halálos ellenséges" a Realnak, a Málagának a vereség ellenére is meglesz a BL jövőre, az Espanyol rendes lesz, és lefekszik Messiéknek, a Betis meg már régen bebiztosította a bennmaradását, így nem fog erőlködni.

Barcelona-Real Madrid 1-2 (0-1)

Eközben a halálfáradt Real az elbukott BL-elődöntő után (hosszabbításban maradtak alul a Bayernnel szemben) a vasárnap déli meccsen ikszel az Európa Liga hely után kétségbeesetten küzdő Sevillától, majd a San Mamésban a baszkok összes szenvedéséért bosszút áll rajtuk az Athletic Bilbao. Granadában könnyű győzelmet aratnak Benzemáék s úgy várják a május 13-i utolsó fordulót otthon a Mallorca ellen, hogy hülyére verik őket. Csakhogy semmi nem jön össze azon az estén, egyre nő a feszültség, az idegesség a játékosokban, Pepe megint elveszti a fejét, C. Ronaldo minden helyzetét kihagyja, és a 94. percben 0-0-val lefújja a meccset a bíró. Pontazonossággal (93-93 pont), de jobb gólkülönbséggel bajnok a Barcelona.

Barcelona - Real Madrid 1-2. Fotó: MTI (galéria)

Ugye, hogy lehetséges? Egyetért, vitatkozna? Mi az ön verziója? Várjuk a legőrültebb verziókat is a kommentekben!

• 10. greasle 2012. április 22. 22:08
    „Nem bukja el a Madrid a bajnokságot és remélem lesz még egy El Clasico a Bl-ben és ott is meg mutatjuk hogy kik az Európai labdarúgás császárai.HALA MADRID”
  • 9. studyfy 2012. április 22. 21:12
    „Ez a kérdés akkor lett volna jogos, ha nyer a Barca vagy legalább döntetlen lett volna az eredmény. Ebben az évben 3-4 szoros mérkőzésen sikerült a Realnak nyerni egy-egy góllal, a Barcának nem. Megérdemli szerintem a bajnokságot.”
  • 8. Falcao 2012. április 22. 13:41
    „Ezt innen már nem fogják elbukni.Pont.
    A Tello nevű srácot viszont elhajtanám a csapatból (Barca).”
  • 7. TrombiFrédi 2012. április 22. 11:15
    „A DM-nek van érdekeltsége a Barcában??? Pedig nem láttam Délmagyar feliratot a Barca játékosok mezein...!-:)”
  • 6. maci53 2012. április 22. 11:09
    „Ilyen baromságot csak a magyar focisták tunak kieszelni,de focizni nem tudnak.
    Urak,ez a spanyol bajnokság,nem a magyar??”
  • 5. Besenyő_Pistabácsi 2012. április 22. 11:08
    „Szerintem sem lehet mindent mindig megnyerni, az látszott viszont, hogy a Reál nagyon felkészült most a Barcából és sziporkázóan játszottak.”
  • 4. Ildiko325 2012. április 22. 10:43
    „A szánalmas fantazmagóriára épitkezö filozófiáláshoz gratulállok a (csalódott Barca szurkoló ) cikk irójának a feldobott témáért...”
  • 3. mileszmost 2012. április 22. 10:38
    „hehe, bár így lenne, de Barca szukolóként mondom, hogy el kell ismerni, idén nem vagyunk jobbak a Margitnál. És ha tegnap nyertünk volna, se lenne garantált a bajnoki cím. Én azt mondom, hogy most már a BL-re kell figyelni és azt megnyerni és ha ne adj Isten a Margit bengázik a ligában, akkor megköszönni nekik :) Egyébként sem lehet mindig, mindent megnyerni.”
  • 2. mivan? 2012. április 22. 10:37
    „Hát ha a barcát megverték otthon akkor nem hiszem, hogy ekkorát buknának. Innentől kezdve belefér egy-két döntetlen is.”
  • 1. xmanó 2012. április 22. 09:25
    „Hogy buknánk már el????Fantasztikus meccsen és szezonon vagyunk túl,idén mi vagyunk a legjobbak!Ronaldo meg megmutatta,hogy van olyan mint a kis Messike :D”

Megvédte világbajnoki címét Balzsay Károly

A bokszoló a nagyon izgalmas, kiegyenlített mérkőzés utolsó menetének utolsó percében vitte be a… Tovább olvasom