2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 19°C | 29°C Még több cikk.

Elhunyt a legendás amerikai atlétanő

A kétszeres olimpiai ezüstérmes Willye White 67 esztendős korában, hosszan tartó, súlyos betegség következtében vesztette életét. White volt az első amerikai sportoló, aki öt olimpián vett részt, és az első, aki távolugrásban érmet szerzett az Egyesült Államoknak.
White az 1956-os, helsinki játékokon mindössze 16 évesen lett ezüstérmes a távolugrásban, majd 8 évvel később, a tokiói olimpián az amerikai 4x100-as síkfutó váltóval végzett a második helyen.

Összesen 12 távolugró bajnoki címet szerzett és hétszer döntötte meg az amerikai csúcsot. Visszavonulása után edzőként dolgozott, és különböző alapítványokkal segítette a fiatalokat.

Krónika hírszolgálat

Csalással győztek a németek a kézilabda-vb-n?

Csalással nyerte meg Németország a kézilabda-világbajnokságot - állította a francia szövetségi… Tovább olvasom