Délmagyar logó

2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 0°C Még több cikk.

Európa Liga: Máltára mennek a magyar csapatok

Mindkét magyar csapat, a Diósgyőr és a Ferencváros is máltai ellenféllel találkozik a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójában.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) nyoni székházában megtartott sorsolás eredményeképpen előbbi a Birkirkara, utóbbi pedig a Sliema Wanderers együttesével csap majd össze.

A kupagyőztes jogán - az Újpest kizárása miatt - induló Diósgyőr otthon, míg a OTP Bank Ligában bronzérmes Ferencváros idegenben kezdi a párharcot, amelyek első felvonását július 3-án, visszavágót pedig egy héttel később rendezik meg.

Érdekesség, hogy a zöld-fehérek 2003-ban már találkoztak a Diósgyőr mostani ellenfelével, akkor az első találkozón idegenben Rósa Dénes és Aleksandar Jovic duplájával, valamint Gera Zoltán góljával 5-0-ra nyert a budapesti együttes, majd a visszavágón zárt kapuk mögött Dragóner Attila döntött a 91. perben.

A Diósgyőr legutóbb 1998-ban szerepelt a nemzetközi kupaporondon, az Intertotó Kupa első fordulójában pedig éppen a Ferencváros mostani riválisával, a Sliema Wanderersszel került össze: a borsodi csapat kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel lépett túl a máltai csapaton.
A második forduló sorsolása 14.30 órakor kezdődik, ott már a bajnoki ezüstérmes Győr is érdekelt lesz.

EL-selejtező, 1. forduló:

DIÓSGYŐRI VTK
-Birkirkara (máltai)
Sliema Wanderers (máltai)–FERENCVÁROS
Szioni Bolniszi (grúz)-Flamurtari (albán)
FC Tiraspol (moldovai)-Inter Baki (azeri)
Hibernians (máltai)-Spartak Trnava (szlovák)
Sant Julia (andorrai)-FK Csukaricski (szerb)
NK Koper (szlovén)-Celik Niksic (montenegrói)
FK Turnovo (macedón)-Csihura Szacshere (grúz)
Sirak (örmény)-Sahtyor Karagandi (kazah)
Gabala (azeri)-Siroki Brijeg (bosnyák)
FC Vaduz (liechtensteini)-College Europa (gibraltári)
Veris Chisinau (moldovai)-Liteksz Lovecs (bolgár)
UE Santa Coloma (andorrai)-Metalurg Szkopje (macedón)
Kajrat Almati (kazah)-FK Kukësi (albán)
Folgore (San Marinó-i)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
RNK Split (horvát)-Mika Astarak (örmény)
Botev Plovdiv (bolgár)-Libertas (San Marinó-i)
Lovcsen (montenegrói)-Zeljeznicar (bosnyák)
Shkendija (macedón)-Zimbru (moldovai)
Pjunyik (örmény)-FK Asztana (kazah)
Rudar (szlovén)–KF Laci (albán)
Differdange (luxemburgi)–Atlantas Klaipeda (litván)
VPS (finn)–Brommapojkarna (svéd)
B36 Tórshavn (feröeri)–Linfield (északír)
Fram Reykjavík (izlandi)–Nömme Kalju (észt)
Rosenborg (norvég)–FK Jelgava (lett)
Derry City (ír)–Aberystwyth Town (walesi)
Aberdeen (skót)–Daugava Riga (lett)
Santos Tartu (észt)–Tromsö (norvég)
Crusaders (északír)–Ekranas (litván)
Stjarnan (izlandi)–Bangor City (walesi)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Dundalk (ír)
MyPa-47 (finn)–IF Fuglafjördur (feröeri)
Hafnarfjördur (izlandi)–Glenavon (északír)
Kalev Sillamäe (észt)–Honka (finn)
Banga Gargzdai (litván)–Sligo Rovers (ír)
Vikingur (feröeri)–Daugava Daugavpils (lett)
IFK Göteborg (svéd)–Fola Esch (luxemburgi)
Haugesund (norvég)–Broughton (walesi)
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Debrecen-Cliftonville a BL selejtező második körében

Az északír Cliftonville együttesével találkozik a magyar bajnok Debrecen a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában. Tovább olvasom