2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 6°C Még több cikk.

Európa Nagydíj: Vettelé a pole, a Ferrarik kiestek a Q2-ben

Parádés időmérőt produkáltak a Forma-1 pilótái. Vettel utolérhetetlen volt, mögötte Hamilton és Maldonado végzett, majd a két Lotus. Webber a Q1-ben, a két Ferrari a Q2-ben vérzett el.

Félig utcai, félig épített pályán köröznek a versenyzők Valenciában. Timo Glock gyomorfájdalmak miatt kihagyja a szombati időmérőt: a Marussia versenyzője csütörtök óta szenvedett a betegségtől, az időmérő előtt már kórházba is szállították. A csapata senkit nem indít helyette.

Forróság van a pályán, 45 fokos az aszfalt, a levegő 25.

Q1

Ricciardo hajtott ki először, majd Maldonado és Pic következett. Ricciardo 1:40.707-es idővel nyitott, ennél a délelőtti szabadedzésen Button majdnem 2 másodperccel jött jobbat.

Senna is a pályán, Ricciardo idejéből 4 tizedet faragott. Alonso is kijött egy gyors körre, de érkeztek már a Lotusok és a másik Ferrari is. Az élen Massa állt 1:39.634-gyel, Alonso elrontotta gyorskörét.

Grosjean csak egy negyedik időt autózott, Schumacher viszont 1:39.577-tel ugrott az első helyre. Webber mért kör nélkül hajtott vissza a boxba, már délelőtt is fékhibára panaszkodott, így valószínűleg csak az autót tesztelte.

Európa Nagydíj: Vettelé a pole, a Ferrarik kiestek a Q2-ben. Fotó:MTI/EPA/Valdrin Xhemaj (galéria)

Az etap felénél Hamilton (1:39.169), Massa, Alonso, Schumacher, Button, Kobajashi, Raikkönen, Di Resta, Rosberg, Hülkenberg az első tíz sorrendje.

Mark Webber az első szakasz vége előtt 5 perccel jött ki gyors körre, a lágy gumikon is közel fél másodperces hátrányban volt már az első szektorban is.

3 perccel a vége előtt Senna, Kovalainen, Petrov, Pic, Karthikeyan és De la Rosa a kieső helyeken.

A Force Indiák nagyon gyorsak, Di Resta az első, Hülkenberg a második, Rosberg a haramadik. Az utolsó pillanatban Maldonado ugrott az élre (1:38.825), közben Webber szorult a kieső zónába. Hiőba ment az ausztrál gyors kört, nem tudott elmozdulni a 18. helyről, a másik kört már meg se nyomja. Mellette Petroc, Vergne, De la Rosa, Karthikeyan és Pic a kiesők. Kovalainen az utolsó utáni pillanatban csúszott tovább a 17. helyen.

Q2

Di Resta és Alonso kezdte meg a második etapot. A Force Indiák továbbra is jól mennek, Di Resta 1:38.922-t futott, Hülkenberg a lágy gumikon a második helyen ért be. Kobayashi ugrott az élre, majd egyből Rosberg 1:38.504-gyel. A Lotus is megrázta magát, Raikkönen 5 tizeddel jött gyengébben mint Rosberg, a finn most második.

A Ferrarik közepes keveréken jöttek ki, de kívül vannak a 10-en, így újra a boxba kell jönni kereket cserélni. 7 perc van még vissza.

Az aszfalt közben 47 fokos lett. 5 perccel a vége előtt Senna, Alonso, Perez, Massa, Maldonado és Ricciardo a kieső helyeken.

Paul de Resta feljött a második helyre, Rosberg ideje eddig nincs veszélyben. Alonso sokat javított, de a 6 helyről gyorsan a 9.-re csúszott vissza.

Grosjean, Rosberg, Di Resta, Vettel, Raikkönen, Button, Maldonado, Hamilton, Hülkenberg, Kobajashi az első tíz, Alonso, Schumacher és Massa is kieső.

Q3

Raikkönen 1:38.966-tal nyittotta a Q3-t, de gyorsan Rosberg ugrott az élre. Maldonado köüzben szétnézett a pálya szélén is.

Grosjean megint azt csinálja, mint a Q2-ben: közepes első két szakasz után a végén megint nagyot autózott, picit hibázott ugyan, de így is az élre ugrott. Mögötte Rosberg, Button, Hamilton, Raikkönen. 1 perc vissza.

Maldonado veszi el a pole-t a francia Lotusostól, Hülkenberg a 4. helyre jön be. Vettel még a pályán, pokolian gyors.  1:38.086-tal áll az élre, mindenki "fényévekre tőle".

Vettel, Hamilton, Maldonado, Grosjean, Raikkönen, Rosberg, Hülkenberg, Button, Di Resta a vége.

Sebastian Vettel: Egy lövésem volt, nagyon elégedett voltam a Q-3-as körömmel. A két első etappal nem voltam elégedett, nem találtuk azt a beállítást, amivel mentünk a szabadedzéseken. A Q3-ban úgy éreztem, hogy a pálya is jobb formába kerül, akkor nekem is sikerül egy jó kört összehozni. A különbségen viszont meglepődtem. A focimeccsek eredményét könnyebb eltalálni ma és holnap, mint hogy vasárnap mi lesz a mi futamunk végeredménye. Ennek ellenére hajtok arra, hogy a harmadik valenciai győzelmemet is megszerezzem.

Lewis Hamilton: Örülök a második helynek, én sokkal hátrébb képzeltem el magam. A szerelők viszont remekül dolgoztak, nagyon jó autót raktak össze, Seb viszont nagyon jó volt, izgalmas verseny lesz holnap.

Pastor Maldonado: Sokat dolgoztunk az autóval, hogy elég gyors legyen. A lágy keverék jól vekszik az autónak, viszont korábban köszködtünk vele. Most nagyon jó munkát végeztünk, örülök, hogy a csapat is részesül ebben a sikerben. Gyorsak és versenyképesek leszünk holnap, nagyon várom a futamot.

EURÓPAI NAGYDÍJ
AZ IDŐMÉRŐ VÉGEREDMÉNYE

1.  Sebastian Vettel Red Bull-Renault  1:38.086  átlag: 198.890 km/ó
2.  Lewis Hamilton McLaren-Mercedes  1:38.410  0.324 mp h.
23.  Charles Pic Marussia-Cosworth  1:42.675
Timo Glock (német, Marussia) nem vett részt az időmérőn.

Buttoné a harmadik szabadedzés

A McLarennel versenyző brit Jenson Button nyerte a Valenciában zajló Forma-1-es Európa Nagydíj szombati szabadedzését.

Mögötte a Lotust irányító francia Romain Grosjean és csapattársa, a finn Kimi Ra:ikkönen autózta a második és harmadik leggyorsabb időt.

A vb-pontversenyben élen álló brit Lewis Hamilton (McLaren) a 8., a világbajnoki címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull) a 13. lett.

Vettelé az Európa Nagydíj második szabadedzése

A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte a Valenciában zajló Forma-1-es Európa Nagydíj pénteki második szabadedzését.

A második helyen a szintén német Nico Hülkenberg (Force India) végzett, míg a harmadik a japán Kobajasi Kamui (Sauber) lett.

A vb-pontversenyben jelenleg élen álló brit Lewis Hamilton (McLaren) csak a 14., a hétszeres világbajnok Michael Schumacher (Mercedes) a negyedik legjobb időt autózta.

Maldonado nyerte az első szabadedzést Valenciában

Az idei spanyol GP-n meglepetésre diadalmaskodó 27 éves versenyző mögött a világbajnoki címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull) zárt a második, az ausztrál Mark Webber (Red Bull) pedig a harmadik helyen.
A vb-pontversenyben jelenleg élen álló brit Lewis Hamilton (McLaren) a nyolcadik, a hétszeres világbajnok Michael Schumacher (Mercedes) a hetedik legjobb időt autózta.

Új-Zéland-rali: Loeb áll az élen

A sorozatban nyolcszoros vb-győztes francia Sébastien Loeb vezet két nap után a 13 állomásból álló… Tovább olvasom