2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Federer búcsúzott, Nadal az elődöntőben

A címvédő, kétszeres bajnok Rafael Nadal, illetve Andy Murray is magabiztosan nyert a wimbledoni nyílt teniszbajnokság szerdai negyeddöntőjében.
A spanyol világelső – aki utoljára a 2007-es fináléban szenvedett vereséget a brit fővárosban – négy szettben diadalmaskodott az amerikai Fish felett, míg a hazai közönség előtt szereplő Murray három játszmában verte a spanyol Lopezt. A hatszoros bajnok Roger Federer az első két szettet megnyerte, végül azonban vereséget szenvedett a francia Jo-Wilfried Tsongától . A korábbi világelső svájci tavaly is a legjobb nyolc között „vérzett el". Novak Djokovics nagy csatában, négy játszmában nyert az ausztrál Bernard Tomic ellen: a második helyen kiemelt szerb játékos a vártnál többet hibázott, önmagához képest gyengébben teniszezett és csak nagyobb rutinjának köszönheti, hogy bő két és fél óra alatt túljutott a rendkívül tehetséges, mindössze 18 esztendős riválisán.
Eredmények, férfiak, negyeddöntők: Nadal (spanyol, 1.)–Fish (amerikai, 10.) 6:3, 6:3, 5:7, 6:4,