2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Férfi kézilabda BL: nyert, de kiesett a Veszprém

Idegenben elszenvedett háromgólos vereségét nem tudta ledologzni a Veszprém, s bár nyert két góllal, összesítésben egy góllal kiesett a férfi kézilabda BL nyolcaddöntőjében.
Összesítésben egy góllal alulmaradt az MKB Veszprém a spanyol Ademar Leónnal szemben a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, miután a háromgólos idegenbeli vereség után vasárnap, hazai környezetben csak 27-25-re tudott győzni. A negyeddöntőt érő vendégtalálat öt másodperccel a vége előtt esett.

Az aréna folyosóján elénekelt magyar himnusz után jól kezdtek a házigazdák, hamar ledolgozták az első mérkőzésen összeszedett háromgólos hátrányukat, és az első félidőben végig a továbbjutás-kiesés "határon" mozgott az állás.

Kiesett az MKB Veszprém a kézilabda Bajnokok Ligájából. Fotó: MTI/Kovács Anikó (galéria)

A szünet után fordított a León, majd váltott vezetéssel folytatódott az izgalmas csata. Öt és fél perccel a vége előtt a Veszprém megint jobban állt az összevetésben (26-23), de a drámai hajrá után végül a León került Európa legjobb nyolc csapata közé.

A negyeddöntő sorsolását kedden tartják Bécsben, a Veszprém nélkül.