2017. 06. 24. szombat - Iván 21°C | 33°C Még több cikk.

Győzelem 33 év után: Csehország-Magyarország 1-2

A magyar labdarúgó-válogatott az újonc Gyurcsó Ádám 88. percben szerzett góljával 2-1-re győzött az Európa-bajnokságra készülő cseh csapat ellen.
A magyar labdarúgó-válogatott a pénteki barátságos mérkőzésen az újonc Gyurcsó Ádám 88. percben szerzett góljával 2-1-re győzött Prágában a jövő pénteken rajtoló Európa-bajnokságra készülő cseh csapat ellen.

Felkészülési mérkőzés: Csehország-Magyarország 1-2

A magyarok ezt megelőzően legutóbb 1979-ben - Bene Ferenc utolsó válogatott mérkőzésén - nyertek a csehek (akkor még csehszlovákok) ellen.

A magyar válogatott hétfőn a szintén Európa-bajnoki résztvevő ír csapatot fogadja a Puskás Ferenc Stadionban.

Csehország-Magyarország 1-2 (1-1)
Prága, 16 ezer néző v.: Lee Probert (angol)
gólszerzők: Kadlec (24., 11-esből), illetve Dzsudzsák (6.), Gyurcsó (88.) sárga lap: Pilar (72.), illetve Kormcsár (11.), Vanczák (76.)

Csehország: Petr Cech - Theodor Gebre Selassie, Tomás Sivok (Roman Hubnik, a szünetben), Michael Kadlec, David Limbersky - Jaroslav Plasil (David Lafata, 79.), Petr Jirácek (Tomas Hübschmann (79.) - Jan Rezek (Frantisek Rajtoral, 72.), Daniel Kolár (Vladimír Darida, 61.), Václav Pilar - Milan Baros (Tomás Pekhart, 61.)

Magyarország: Bogdán Ádám - Vanczák Vilmos (Halmosi Péter, 83.), Korcsmár Zsolt, Juhász Roland (Mészáros Norbert, 39.), Laczkó Zsolt - Koltai Tamás, (Gyurcsó Ádám, 64.) Varga József, Pintér Ádám, Dzsudzsák Balázs (Debreceni András, 92.) - Szakály Péter (Szabics Imre, 89.) - Szalai Ádám (Németh Krisztián, 90.)

6. perc: A Vargával szemben elkövetett szabálytalanságért járó szabadrúgást Dzsudzsák gyorsan elvégezve tekerte a kapu jobb oldalába a labdát, amelybe a lövés pillanatában még a sorfalat állítgató Cech csak belekapni tudott (0-1).

24. perc: Baros vett át a labdát a 16-oson belül, beforgatta Juhászt, az Anderlecht védője pedig - a játékvezető szerint - szabálytalanul szerelte. A büntetőt Kadlec laposan, a jó irányba vetődő Bogdán hasa alatt a kapu bal oldalába lőtte (1-1).

88. perc: Dzsudzsák tökéletes keresztlabdáját Gyurcsó kezelte la az ötös jobb sarkánál, majd rendkívül pontosan kilőtte a jobb alsó sarkot (1-2). Hiába birtokolta többet a labdát a cseh válogatott, a magyarok Dzsudzsák szemfüles szabadrúgásgóljával már a hatodik percben megszerezték a vezetést.

A hazaiak fölényük ellenére egyetlen kivételtől eltekintve nem tudtak helyzeteket kialakítani, igaz Rezek gólját egy lökés miatt nem adta meg a játékvezető. Ezt követően a csehek nagyobb tempóban kezdtek futballozni, és Baros harcosságának köszönhetően büntetőhöz jutottak, noha Juhász inkább a labdát találta el, mint a csatár lábát.

A 11-est Kadlec értékesítette. A félidő hajrájában a csapatkapitányát vesztette el a magyar válogatott, ugyanis Juhászt sérülés miatt le kellett cserélni, Egervári Sándor Mészáros személyében - akárcsak Szakállyal a kezdőben - újoncot avatott. A fordulást követően mindkét csapat lendülete alábbhagyott, így a szövetségi kapitányok cserékkel próbálták felrázni tanítványaikat.

Egervári Sándor Gyurcsó Ádám pályára küldésével már a harmadik újoncot avatta az este. A folytatásban is a csehek uralták az összecsapást, Bogdán Ádám azonban remekül védett. A hajrában úgy tűnt, már mindkét gárda a "megváltó" hármas sípszót várja, ám Gyurcsó Dzsudzsák remek labdáját értékesítve eldöntötte az összecsapást.

• 8. theseus 2012. június 02. 11:00
    „Szép volt, fiúk! Mindkét gól zseniális volt, a másodikat ráadásul újonc lőtte, csereként beállva.
    Úgy nyertünk Cech és a csehek ellen, ahogy a Chelsea a Real és a Bayern ellen. Kevesebbet birtokoltuk a labdát, de a gólokat mi lőttük. Ez azért is biztató, mert régebben éppen a helyzetkihasználással voltak gondok.

Az ellendrukkerekkel meg nem kell foglalkozni, tényleg van néhány beteges komment, szokás szerint. Elég baj, hogy van, aki még az idegenbeli győzelemnek sem tud örülni.”
  • 7. Krampampuli 2012. június 02. 09:43
    „2. tol 2012.06.02. 07:26

- hát ha kerettag lennél minden bizonnyal! :) Hajrá Magyarország!”
  • 6. cselac 2012. június 02. 09:18
    „Szerintem álljatok a tükör elé, és valahányszor valami jó történik és mosolyogni mernétek, gyorsan szúrjátok tökön magatokat...”
  • 5. dokmed 2012. június 02. 09:10
    „10 milliós prémiumot az ajanyjábú gyejekeknek!
    A barátságos meccsek királyainak!”
  • 4. bömi 2012. június 02. 08:34
    „Még jó hogy a cikk nem teljes és a labdabirtoklás nincs benne.Komolyan inkább kaptunk volna ki csak lett volna támadó játék.”
  • 3. Deadman 2012. június 02. 08:06

Ez nagyon jó :))))”
  • 2. tol 2012. június 02. 07:26
    „ismét szárnyal a magyar turul, a következő szájkarate világbajnokságon mi leszünk az elsők !”
  • 1. Fri-GO 2012. június 01. 21:18
    „Gyurcsó Ádám az új Koplárovics Béla! :)”

U21-es Eb-selejtező: megvan az első magyar győzelem

Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott egygólos győzelmet aratott pénteken a törökök felett… Tovább olvasom