2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

Hamilton megelőzte a Red Bullokat az Abu-Dzabi Nagydíj időmérőjén

Lewis Hamilton "űridőt" autózva végig verte a Red Bullokat az Abu-Dzabi Nagydíj szombati időmérőjén. Alonso csak a hetedik lett, Maldonado és Raikkönen is előtte.
McLaren-fölény az első szabadedzésen

Lewis Hamilton, a McLaren brit pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíj pénteki első szabadedzésén. Mögötte csapat- és honfitársa, Jenson Button végzett a második helyen, míg a harmadik a legutóbbi négy futamon diadalmaskodó, ezzel az összetett vb-pontversenyben élen álló német Sebastian Vettel lett.

6. Michael Schumacher (német, Mercedes) 1:44.694

A címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíj pénteki második szabadedzésén.

A legutóbbi négy futamon diadalmaskodó, ezzel az összetett vb-pontversenyben élen álló Vettel mögött a délelőtti első gyakorláson legjobb brit Lewis Hamilton (McLaren) végzett a második helyen, míg a harmadik Hamilton csapat- és honfitársa, Jenson Button lett.

Q1

Kobajashi kezdte meg az időmérőt. 1:42.595-tel Maldonado ugrott au élre, mögötte Grosjean, Di Resta és csak utána Kobajashi. A 8. Hülkenberg 6 másodpercre volt az elsőtől. Raikkönen a második helyre ér fel, alig fél másodperc a hátránya. A Ferrarik is a pályán.

Alonso 2 századdal előzi meg Maldonadót, Button viszont a venezuelai mögé érkezik. Maldonado visszaveszi a vezetés, két tiezeddel veri a spanyolt. Raikkönen is bemegy 43 alá, ő is megelőzi Alonsót. Nem sokáig örülhet, mert a spanyol megint bekeményít.

A másik Ferrarival Massa se marad le sokkal, a 3. helyre jön be 3 tized hátránnyal.

Hamilton megelőzte a Red Bullokat az Abu-Dzabi Nagydíj időmérőjén. Fotó: MTI/EPA (galéria)

Hamilton hatalmas időt megy, 1:41.497-tel veszi át a vezetést. A Red Bullok 7 perccel a Q1 vége előtt még nem voltak kint.

Vettel megunja, kijön, de felnivel szépen lekarcolja a falat, csak a 13. kört tudja futni. Button feljön a 3. helyre, mögé jön Vettel egy jobb körrel. Massa is befér 42 alá. A két Williams pedig már lágy gumikon fut.

Webber odateszi magát, a második helyre jön fel Hamilton mögé, Vettel az ötödik.

YAS MARINA CIRCUITA

Hossza: 5.554 km
Teljes versenytáv: 55 kör (305.5 km)
Körrekord: 1:40.279 (Sebastian Vettel, Red Bull, 2009)

1 perc még hátra, Vergne kicsúszik a ráfordítóban, egy jó kört ront el, de még el tud indulni egy körre...

Rosberg szrezi meg a második helyet a lágy gumikon. A kieső helyeken Vergne, Kovalainen, Glock, Pic, Petrov, De La Rosa, Karthikeyan. Vergne hiába megy még egy kört, nincs meg a 17., továbbijutó hely.

Q2

Pérez feltartotta Sennát a Q1-ben egy gyorskörön, az esetet vizsgálják. Hamilton és a Sauberek is lágy gumikon jönnek ki a pályára.

Megint Maldonado áll az élre, de előbb Raikkönen majd Grosjean jön be elé. Grosjean 1 századdal Lotusos csapattársa előtt. Webber 1:41.558-cal örülhetett kb. 5 másodpercig, utána Hamilton áll be elé 2 tizeddel jobb idővel. Vettel is odateszi magát, de csak Híamilton mögé tud bejönni. Grosjean az ötödik, Webber az első helyre jön be, aztán jön Hamilton, 37 ezreddel veri az ausztrált. 5 és fél perc vissza a Q2-ből. A Force Indiák csak most érkeznek a pályára.

Bár biztonságban van a két Lotus, Raikkönen és Grosjean is kijön 2 perccel a vége előtt. A kieső helyeken Pérez, Di Resta, Rosberg, Schumacher, Koabajashi, Senna, Ricciardo.

Maldonado nem tud előrébb jönni a 9. helyről. Hülkenberg, Pérez, Di Resta, Schumacher, Kobajashi, Senna és Ricciardo a kiesők.

Q3

Kezd besötétedni a Q3 elején. Vettel az elsők között kezdi meg az utolsó részt, a Lotusszal Raikkönen is a hajrában.

Hamilton 1:40.63-mal az élen, mögötte Webber, Alonso, Rosberg, Button, Raikkönen és Grosjean. Vettel a második helyre ér fel, Hamilton valami parádés  ma.

Rosberg az 5. helyen, de már ki is száll a kocsiból, befejezi az időmérőt. Bő egy perc még vissza, Maldonado a 3. helyre jön fel, a Williams pokolian gyors. Webber és Alonso is mögötte, de az asuztrál még gyorskörön van.

Raikkönen is kint, az 5. helyre érkezik, Webber a másodikra, Alonso marad a hatodik helyen. Vettel is nagyon megy, a harmadik hely az övé. Alonsónak pokoli nehéz napja lesz holnap.

Vettel Red Bullja megáll a pályán, vagyis megállíttatja a csapat vele, közben vizsgálják Grosjean-Alonso esetét is, a franciát veszélyesen engedték ki a spanyol elé.

• 2. gunar 2012. november 04. 13:45
    „Ha nem tűnik fel, ez az időmérőről szóló cikk, aminek ez lett a végeredménye! Reggel óta megvan a futamról is az írás, mielőtt valamit szóvá teszel a DM-nek te is odafigyelhetnél.”
  • 1. azigazitrebitsch 2012. november 04. 12:58
    „Kedves DM !
    Vagy frissíteni kellene a cikket vagy levenni a francba az egészet !
    Lassan indul a futam és itt maguknál még mindig Vettel van a harmadik helyen,holott ,már tegnap este tudjuk,hogy a boxból rajtol.
    Ha csinálnak valamit,azt hitelesen csináljnák vagy ha nem megy, ne erőltessék !”

Legyőztük az olasz férfi vízilabda-válogatottat

A mérkőzés előtt búcsúztatták el a csapataival 1997 óta három olimpiát, amellett világ- és… Tovább olvasom