2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Három szettben verte meg Venus Williams Szávay Ágnest

A világranglista ötödik helyezettje, az amerikai Venus Williams három szettben győzte le Szávay Ágnest a 220 ezer dollár összdíjazású acapulcói női tenisztorna negyeddöntőjében. Az amerikai klasszis a második fordulóban Arn Grétát búcsúztatta.
Az első játszmában az idősebbik Williams testvér kétszer is elvette a magyar kiválóság adogatását, és így könnyedén nyert 6:2-re. A második szettben Szávaynak négyszer is bréklabdája volt, és az egyiket meg is csinálta, amelynek köszönhetően 7:5-tel egyenlíteni tudott. A záró felvonásban Venus Williams háromszor is "lebrékelte" magyar ellenfelét, és végül 6:2, 5:7, 6:1 arányban diadalmaskodni tudott.