2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Hazai pályán aratott a Ferrari

Fernando Alonso, a Ferrari spanyol pilótája nyerte a vasárnapi Forma–1-es Olasz Nagydíjat, a második helyen a világbajnoki címvédő brit Jenson Button (McLaren), a harmadikon pedig a brazil Felipe Massa (Ferrari) végzett.
A rajt után Button bravúrosan megelőzte Alonsót, viszont Hamilton összekoccant Massával, a brit pilóta McLarenjének jobb első kerekénél eltört a felfüggesztés, és ezzel a pontverseny eddigi éllovasa kiesett. A kerékcserék csak a 36. körben kezdődtek meg, Button az élről a 37.-ben járt a boxutcában, és ezzel Alonso került az első pozícióba. A spanyol csak egy körrel később cserélt kereket, és a remekül sikerült boxkiállással, valamint egy hajmeresztő előzésnek köszönhetően riválisa elé került. Massa két körrel később „tankolt", és maradt a harmadik helyen. Tíz körrel a leintés előtt változatlanul az Alonso–Button–Massa trió vezetett, a negyedik Sebastian Vettel volt, de a német ekkor még nem járt a boxutcában. Három körrel a zárás előtt Mark Webber megelőzte Nico Hülkenberget (Williams), és a hatodik helyre lépett elő.

Vettel csak az utolsó körben cserélt kereket, és megtartotta negyedik helyét, az élen pedig már nem változott a sorrend. A kétszeres világbajnok spanyol Alonso idei harmadik futamgyőzelmét szerezte meg.