2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 12°C Még több cikk.

Hokisiker Japán ellen

A magyar válogatott hatalmas csatában, 4-2-re győzte le a házigazda japánokat a szapporói Divízió I-es jégkorong világbajnokság szerdai napján.
Pat Cortina tanítványai a szerencsével sem álltak hadilábon, hiszen egy perccel a mérkőzés vége előtt - 3-2-es magyar vezetésnél - az egyik japán szabályos gólt lőtt, ám a játékvezető nem adta meg a találatot, mert a gólbíró nem látta bent a korongot.

Az első harmad elején inkább a japánok domináltak, be is vették Szuper kapuját, ám a bírók nem adták meg a gólt, mert az egyik hazai játékos zavarta a magyar kapust. Ezután magára talált a magyar együttes, több helyzetet is kialakított, de gólt egyik csapat sem szerzett, így 0-0-s állással vonulhattak pihenőre. A második játékrész elejét megnyomták a japánok, de néhány perc után magukra találtak Ocskayék, és két gyors góllal vezetéshez juttaták Magyarországot. Előbb egy buli utáni szituációban Ladányi Balázs elé keveredett a korong, amit irtózatos erővel bombázott a japán kapuba. Egy perccel később Palkovics Krisztián volt eredményes, kettőre növelve a magyar gólok számát. Az előny birtokában kissé könnyelművé vált a magyar csapat, több kiállítást is összeszedett, ám a hazaiak még kettős emberelőnyből sem tudtak gólt szerezni. Sőt, az egyik emberhátrányos szituációban Ocskay Gábor elé került a pakk, aki gyönyörűen elfektette a japán hálóőrt és belőtte a magyarok harmadik gólját. A harmad hajrájában ismét kiengedett a magyar válogatott, és Szato révén szépíteni tudott Japán. A záró felvonás rosszul indult a magyarok számára, hiszen alig hat perc elteltével Masahito Nisiwaki egy gólosra csökkentette a japánok hátrányát. Pat Cortina tanítványai ezután inkább a védekezésre figyeltek, a támadást már nem erőltették. A magyar védelem egészen az 59. percig állta a sarat, ekkor azonban az egyik japán betalált, ám a magyarok nagy szerencséjére nem adták meg a gólt. Japán mindent megtett az egyenlítésért, még a kapust is lehozták, ám ahelyett, hogy gólt ütöttek volna, kaptek egyet. A magyar válogatott, győzelmének köszönhetően életben tartotta feljutási reményeit. Magyarország következő ellenfele pénteken Horvátország lesz, majd szombaton a hibátlan ukrán válogatott, akikkel minden bizonnyal a feljutásért csatázhatnak majd.

Divízió I-es jégkorong világbajnokság, Szapporó, szerdai eredmények: Magyarország - Japán 4-2 (0-0, 3-1, 1-1) Korábban játszották: Horvátország - Észtország 2-1(hosszabbítás után) Ukrajna - Litvánia 6-1.

A csoport állása: 1. Ukrajna 9 pont / 3 mérkőzés 2. Magyarország 9 / 3 3. japán 6 / 3 4. Horvátország 2 / 3 5. Észtország 1 / 3 6. Litvánia 0 / 3