2017. 02. 28. kedd - Elemér 5°C | 17°C Még több cikk.

Hősies játékkal BL-döntőbe jutott a Chelsea

A 44. percben még a Barca állt továbbjutásra, a 10 emberrel játszó Chelsea-vel szemben. Ramires góljára azonban nem tudtak válaszolni a katalánok, Torres pedig mindent eldöntött.

Barcelona - Chelsea 2-2 (első meccs: 0-1)
Barcelona, Nou Camp, vezeti: Cüneyt Cakir (török).

BARCELONA: Valdés - Puyol, Mascherano, Piqué (D. Alves) - Busquets, Xavi, Iniesta, Fabregas (Keita) - Alexis, Messi, Cuenca (Tello). Vezetőedző: Pep Guardiola.
Cserék: Pinto - kapus, Alves, Thiago, Keita, Pedro, Adriano, Tello.

CHELSEA: Cech - Ivanovics, Cahill (Bosingwa), Terry, Cole - Meireles, Mikel, Lampard - Ramires, Drogba (Torres), Mata (Kalou). Menedzser: Roberto Di Matteo.
Cserék: Turnbull - kapus, Bosingwa, Essien, Malouda, Torres, Kalou, Sturridge.

Gsz.: Busquets (35.), Iniesta (44.), ill. Ramires (45+1.), Torres (91.)
Kiállítva: Terry (37.)
Sárga lap: Messi (71.), ill. Mikel (32.), Ramires (45.), Cech (59.), Lampard (72.), Meireles (89.).

Hősies játékkal jutott BL-döntőbe a Chelsea. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

91. perc: Torres a döntőbe lövi a Chelsea-t. Saját térfeléről indul Torres, a mentés gyanánt előrevágott labdát lekezeli, elviszi Valdés melett is, és higgadtan gurítja a hálóba. 2-2

90. perc: Mascerano távoli lapos lövését védi Cech. 3 perc a ráadás.

89. perc: Meireles beszúszása elkésik, lap jár neki is.

87. perc: Három perce van a rendes játékidőből arra a Barcelonának, hogy gólt rúgjon. Ha nem sikerül, a Chelsea jut a döntőbe.

82. perc: Messi lapos lövését Cech tolja kapufára.

81. perc: A. Sanches góljának örül a tömeg, ám D. Alves lesen kapta a labdát, mielőtt visszagurította lövésre.

80. perc: A meccs utolsó cseréje: Torres váltja Drogbát.

74. perc: Keita érkezik Fabregas helyére: ez a Barcelona harmadik cseréje.

72. perc: Lampard késik el a szereléssel, ő is sárgát kap.

71. perc: Messi nemrég lökdösődött, ezúttal pedig lerántja Lampardot, ezekután sárgát kap tettéért.

68. perc: Cuencát Tello váltja.

64. perc: Lehetőség a Chelsea előtt - Lampard szögletét az üresen álló Ivanovics fejeli vagy inkább vállalja mellé.

62. perc: Újra labdát veszít saját térfelén a Chelsea, Cuenca lövését Cech védi.

59. perc: Cech válogatott a labdák között, ezért kap sárgát.

58. perc: Kalou érkezik Mata helyére.

57. perc: Drogba szép csellel tartja meg a labdát, és a félpályáról emeli kapura: Valdés vetődve hárít.

56. perc: D. Alves beadását A. Sanches fejeli kapu mellé.

47. perc: Fabregas buktatásáért lőhet büntetőt a Barcelona. Messi a jobb felső kapufára lövi a tizenegyest.

45+1. perc: Ez a fordulat: Ramires kap Lampardtól tökéletes labdát, az imént besárgult londoni pedig a tizenhatos vonaláról pöccintve a kapuba emeli Valdés felett a játékszert. 2-1

45. perc: Ramires sárgát kap valamiért.

44. perc: Kapitális hiba a vendégeknél: eladják a labdát, aztán Messi passzánál befuccsol a lestaktika, a bal oldalon érkező Iniesta pedig a jobb alsóba gurít. 2-0

37. perc: Terryt kiállították. A. Sanches-zel ütközött hátulról vagy Terry rúgott bele Sanchesbe - kinek hogy... -, a lényeg, hogy 10 emberrel a Chelsea.

35. perc: Üresen kapta a D. Alvestől a passzt Cuenca a tizenhatos bal oldalán, begurította a labdát középre, amit végül Busquets belsőzte a kapuba. 1-0

32. perc: Mikel sodorja el Alves lábát, sárgát kap érte a Chelsea játékosa.

26. perc: Piqué mégsem folytatja, D. Alves váltja.

25. perc: Cech kirúgásával Drogba lódul meg, elviszi a védője mellett a labdát, ám eléggé kisodródva érkezik az ötös vonalához, így a lövése csak oldalról találja el a hálót.

23. perc: Drogba kapásból, félfordulattal emel kapura, de eléggé pontatlanul.

22. perc: Mascerano kemény lövése süvít el a felső kapufa fölött.

19. perc: Piqué is tudja folytatni. Szenzációs sarkazás után Messi lőtt kapura, Cech bravúrral védett, az ismétlést végül Terry rúgta vissza kapásból a mezőnybe.

16. perc: Komoly ütközés a hazai tizenhatos jobb sarkánál: Valdés a labdát ütötte el Drogba elől, miközben a Chelse csatárát is elütötte, és saját játékostársát, Piquét is. Mindenkit ápolni kell, főként Piquét, aki az ütközés után mintha nem is lett volna magánál.

12. perc: Egyszer már úgy nézett ki, hogy jön Bosingwa Cahill helyére, most viszont már tényleg megtörténik a csere. Cahill húzódása miatt nem tudja folytatni a meccset.

10. perc: Cole ment a gólvonal elől: Iniesta lövése után Cech már verve volt.

7. perc: Cahill csúszott el az ötös környékén, meghúzódott és ápolni kell.

4. perc: Messi lövése az oldalhálót találja el.

1. perc: A fehér mezben játszó Chelsea kezdi a játékot. Mindjárt londoni akció a meccs elején: Ramires elől szedi fel a labdát Valdés.

Előzmények:
Az első mérkőzésen 1-0-ra verte a Chelsea Londonban a BL-címvédő és idén is toronymagas esélyesnek tartott Barcelonát. A Barca ezután még egy presztizsmeccsen is alulmaradt: a hétvégén a Real Madrid ellen is vesztesként hagyták el a pályát. A hvg.hu azonban egy érdekes adatra hívja fel a figyelmet: amióta Guardiola az edző, a Barcelona soha nem vesztett egymás után három meccset. Ehhez a védekezésre az eddigieknél nagyobb hangsúlyt kell fektetnie a katalánoknak, ugyanis ha a Chelsea gólt lő Barcelonában, Messiéknek három gólra lesz szükségük a továbbjutáshoz.

• 16. Googyi 2012. április 25. 15:46
    „Grat a Chelsea-nek, megérdemelték sajnos... Volt 2-0 és emberelőny is mellette, onnan illett volna megtartania az előnyt a Barcának. Ugyanakkor nem tetszik ez a bunkerfoci, de sajnos a Barca ellen nem volt más választásuk.
    Remélem szép focival elverik a Chelsea-t a döntőben.

Akinek meg a Chelsea játéka tetszik, hát legyen, szerintem katasztrófa, hogy állnak a 16-os körül mindannyian, aztán várják, hogy kontrázhassanak.”
  • 15. theseus 2012. április 25. 14:49
    „Tényleg hősiesen védekezett a Chelsea, és a két meccsen rúgtak 3 gólt is, de azért hatalmas mákjuk is volt. A Barca 3 kapufát lőtt a rengeteg kihagyott helyzet mellett, sokkal jobbak voltak, de tényleg nem jöhet ki mindig a lépés. Dávid most legyőzte Góliátot.
    Sosem volt szimpatikus Abramovics csapata, de most már nekik is kijöhet a lépés, a Barca már kétszer is megnyerte a BL-t az utóbbi években. Persze a döntő nyitott, szerintem megint elbukják a londoniak.”
  • 14. lilongwe 2012. április 25. 14:03
    „8. azigazi...

El kellene fogadni, hogy a Barca ellen csak így lehet győzni...
    A mai futballban csak a siker számít...
    Majd ha a Chelsea barátságos meccset játszik, ők is 75%-ban fogják birtokolni a labdát meg lenyomnak 700 passzot egy meccsen.
    Nekem pl. ez a stílus nem tetszik...

A CÉL SZENTESÍTI AZ ESZKÖZT...”
  • 13. scott1 2012. április 25. 13:15
    „Hogy, hogyan jutottak a 8 közé? Többnyire 11 játékossal, de nem a "másodedzővel" és nem szélsők védekeztek középütt, hanem az angol és a brazil válogatott söprögetői, igaz Övrebro nem vezetett nekik meccset...
    Ha visszagondolok arra, ahogy bohócot csináltak a katalán védelemből... Drogba elementáris góljára (egyetlen Barca megmozdulás nem ért a nyomába sem ennek a gólnak a 180 perc alatt), vagy Ramires egyszerre zseniális és megalázó laza bokamozdulatára miközben utol se tudták érni, ahogy Torrest sem... igen, azt kell mondjam, hogy szerintem a döntőben is megnézem ezt a "békebeli antifocit"...”
  • 12. ráérő 2012. április 25. 12:41
    „Ezzel a focival hogyan juthatott a Chelsea a a nyolc közé ???
    Döntőt játszik a Bayern ellen ? Vicc.....meg sem nézem a döntőt..!
    8. azigazitrebitsch 2012.04.25. 11:09

Igazi "békebeli" antifocit mutatott a Chelsea mindkét meccsen.
    Akinek ez tetszik, az nézze csak gyönyörködve.

Ez az én véleményem is!”
  • 11. xene@freemail.hu 2012. április 25. 12:15
    „8. azigazitrebitsch 2012.04.25. 11:09
    10 emberrel Te sem rohamoztad volna a Barcelonát, főleg úgy, hogy még a meccs elején Cahill is lesérült...annak sokgólos vereség lett volna a vége...”
  • 10. scott1 2012. április 25. 11:40
    „Falcao!
    Nem hagyták őket lőni... próbálkoztak rendesen, volt, hogy a bevetődő londoniakról úgy jöttek vissza a labdák mint röpiben a sáncról. Amikor meg sikeresen átlőttek ott volt Cech, aki lazán beférne a Barca-ba...”
  • 9. roxper 2012. április 25. 11:35
    „Megérdemelte a cselzi a továbbjutást, sokkal pontosabban támadtak és kiválóan védekeztek, nem volt területe a barszának ahova berúghatták, emelhették volna a labdát és ezzel szépen megfojtották az unalmas, tologatós focijukat, mert nem tudtak kinek passzolni.”
  • 8. azigazitrebitsch 2012. április 25. 11:09
    „Igazi "békebeli" antifocit mutatott a Chelsea mindkét meccsen.
    Akinek ez tetszik, az nézze csak gyönyörködve.”
  • 7. Lámpion 2012. április 25. 11:02
    „Guardiola:
    ,,Nem tudom, mit mondjak a csapatomnak, nem tudom, mit csináltak rosszul. Mindent megtettünk a győzelemért, de ez nem a mi meccsünk, nem a mi évünk volt. Mindig hagyni fogom a játékosaimat támadni és támadni. Minden nem lehet a tiéd."
    Ha minden nem is, de legalább a "szakma" az edzőé kellene, hogy legyen!
    "Nem tudom, mit mondjak a csapatomnak, nem tudom, mit csináltak rosszul..."”
  • 6. karaly 2012. április 25. 10:53
    „5. Falcao 2012.04.25. 10:39
    Igen, én is ezt hiányoltam.”
  • 5. Falcao 2012. április 25. 10:39
    „Felállt védelem ellen a legjobb az átlövés- lenne. De alig próbálkoztak vele.”
  • 4. sugerabugera 2012. április 25. 09:32
    „Argentin általános iskolában másodikosoknak számtanóra.

• 3. Lámpion 2012. április 25. 09:10
    „A Barca a legszebb focit játsza a világon.
    Főleg az első félidő végén elkövetett fegyelmezetlen védekezése miatt kiesett.
    Sajnos megártott nekik a sok dicséret. Az utolsó percekre lankadt a figyelmük.
    Sablonos játékkal, parádés egyéni villanások, átlövések és hatékony pontrúgások nélkül
    eszköztelenek a világ élvonalába tartózó csapatok ellen.”
  • 2. v.imre 2012. április 25. 09:03
    „A Barca és benne Messi így az idény végére belefásult saját stílusába. Át kellett volna állniuk átlövésekre. A Chelsea meglepően friss volt. Nekem a játékuk nagy meglepetés volt ahhoz a másfél évvel ezelőtti állapotukhoz képest, amikor még láthattam az angol focit a tv kábelszolgáltatóm jóvoltából.”
  • 1. Deadman 2012. április 25. 04:05
    „Tegnap olvastam egy cikket ahol a gíkkíró valami 19-2 röl vizionált, hogy a Barca majd sok gólt rug a chelsea-nek..Most arra szeretném azt a cikkírót kérni, hogy írjon már egy cikket azzal a címmel, hogy " annyit értek a focihoz, hogy divat barca szurkoló vagyok .."