2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 17°C Még több cikk.

Jogtalanul állították ki Gerát, győzött a török válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott Törökországban egy nyilvánvaló bírói tévedés után – Gerát jogtalanul állították ki – vereséget szenvedett az Eb-selejtezők C csoportjában.
Törökország - Magyarország 3:0 (0:0)
Európa-bajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzés, C csoport, Isztambul, 30 ezer néző. Vezette: Dougal (skót).
Törökország: Arikan – Servet, Emre Asik, Ibrahim – Hamit Altintop, Aurelio, Gökdeniz (Halil Altintop), Ayhan (Serdar) – Nihat (Emre Belözoglu) – Tuncay, Gökhan. Szövetségi kapitány: Fatih Terim.
Magyarország: Fülöp (Balogh J.) – Csizmadia, Juhász, Vaskó – Szélesi, Vass, Vanczák – Gera, Hajnal, Dzsudzsák (Halmosi) – Priskin (Tóth B.). Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.
Gólszerzők: Gökhan (68.), Aurelio (72.), Balogh (93., öngól).
Kiállítva: Gera (63.).

A magyar válogatott megszállta saját „várát". Azaz a kapuja előterét. Na igen, ha csak a törökök nálunk eltöltött százötven évére gondolunk, érthető volt az öt védős (Szélesi, Csizmadia, Vaskó, Juhász, Vanczák) felállás. De biztos nem a történelem járt Várhidi Péter szövetségi kapitány eszében, amikor így döntött. Hanem inkább az, hogy a 2002-es vb-bronzérmes gárda 2005. november 16. óta – az akkori, Svájc elleni meccsen a törökök összeverekedtek a vendég játékosokkal, az UEFA pedig hat hazai meccsre idegenbe száműzte őket – először szerepelt hazai közönség előtt, és a szinte csordultig megtelt isztambuli Besiktas-stadionban az előzetesen várható becsvággyal, hatalmas elánnal kezdte a meccset. Nihat éles szögből lőtt, majd Gökdeniz találta telibe a középen álló Fülöpöt – mindez a 7. percben. Csattanós lehetett volna a válasz, ha Dzsudzsák passzából Priskin többet hoz ki. A labda ekkor olyan lassan gurult, hogy szinte vért vettek tőle menet közben. Aztán nagy levegőért kapkodtunk – nem bánatunkban, hanem mérgünkben! Mert Priskin a 24. percben tüzelhetett, a hazai kapus, Arikan pedig bravúrral szögletre védett.

Siker, Hrepka-góllal

U21-es Európa-bajnoki selejtezőn, Budapesten: Magyarország–Szerbia 2–1 (2–0), gólszerzők: Petkovics (53., öngól), Hrepka (32.), ill. Sulejmani (50.). A találkozó első félidejében kiválóan játszott a magyar válogatott, a szegedi származású Hrepka Ádám pedig gyönyörű találatot szerzett.
Amit a törökök már az első tíz percben szerettek volna, arra csak a félidő hosszabbításában voltak képesek. Megbolondították védelmünket. A meglehetősen zűrzavaros akció végén Tuncay durrantott fölé gólgyanús helyzetben.

Alighogy beállt, máris gondot okozott Emre Belözoglu. A 47. percben kiugratták, Fülöp bátran jött, és védett, de Emre térde fejbe találta. Egy kis ijedelem, úgy tűnt, szédül a magyar kapus, de Fülöp végül maradhatott a pályán. Egészen a 72. percig: a sérülés komoly volt, Balogh érkezett.

Előtte jött a nap tévedése: a 63. percben a skót bíró belenyúlt a meccsbe! Gera ziccerben eltolta a labdát Arikan mellett, aki elkaszálta. A 11-es helyett Gera megkapta második sárgáját, mondván szimulált, így a pirosat is. A 68. percben Gökhan gólra váltotta az emberelőnyt, a 72. percben Aurelio is betalált, majd Balogh ütötte be a labdát egy beadás után a hálóba, 3–0. Előzetesen sok jóra nem számíthattunk, de a skót Dougal igazságtalanságára egyáltalán nem.