Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

2014. 09. 18. csütörtök - Diána

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sportvilág > Kalou bebelsőzte: Benfica - Chelsea 0-1

Kalou bebelsőzte: Benfica - Chelsea 0-1

Hetven percnyi eredménytelen foci után jöttek csak a gólok: a vendégek győztek Lisszabonban és Nicosiában is.

nmgr - 2012.03.27. 20:28
Megosztás: Facebook Twitter E-mail
Benfica - Chelsea 0-1 (0-0)
Lisszabon, Luz-stadion, vezeti: Paolo Tagliavento (olasz).
BENFICA: Artur - M. Pereira, Luisao, Jardel, Emerson - J. García, Witsel - B. César, Aimar, Gaitán - Cardozo. Vezetőedző: Jorge Jesus.
Cserék: Eduardo - kapus, M. Vítor, Nolito, Matics, N. Oliveira, Rodrigo, Saviola.
CHELSEA: Cech - Ferreira, D. Luiz, Terry, Cole - Mikel, Meireles - Kalou, Mata, Ramires - Torres. Megbízott menedzser: Roberto Di Matteo.
Cserék: Turnbull - kapus, Bosingwa, Cahill, Essien, Lampard, Sturridge, Drogba.

Terry kezezése sokat számíthatott volna a meccs végkimenetelében, de nem így történt. Hiába volt több helyzete a hazaiaknak, a gólig nem jutottak el. A londoni visszavágón sokkal eredményesebbnek kell lennie a Benficának, ha tovább akar jutni. A Chelsea pedig elérte, amit akart: idegenben gólt lőtt, és meccset nyert.

95. perc: Vége a meccsnek.

94. perc: Ívelésekkel próbálkozik a Benfica, de hiába. Egy percük van még az egyenlítésre.

93. perc: Nicosiában véget ért a meccs. Itt. Lisszabonban pedig Cole kis híján öngólt szerez, miközben menteni próbál egy beívelés után.

91. perc: Gaitán fejese D. Luis fejét is érintve száll Cech kapuja fölé.

90. perc: 5 percig tart még a meccs, ennyi a hosszabbítás.

89. perc: Kétségbeesetten próbálkozik az egyenlítéssel a Benfica, de az utolsó pár percre nagyon komolyan beállt védekezni a Chelsea. Benzema újabb gólt szerez a Realnak a másik meccsen, így már 0-3 a meccs Cipruson.

88. perc: Jardel húzódik meg egy fejes közben, őt kell ápolni.

85. perc: Nagy lehetőséget hagy ki a Chelsea: létszámfölényes helyzetben Mata lőhet, emelése azonban kapu fölé száll.

83. perc: Kalou helyére Sturridge jön - ez a meccs utolsó cseréje.

82. perc: Nolito váltja J. Garciát a hazaiaknál. Közben újabb gól Nicosiában: Kaká is betalál az APOEL hálójába.

80. perc: Bosingwa érkezik P. Ferreira helyére a Chelsea-nél.

77. perc: Ramiresbe szállt bele nyújtott lábbal J. Garcia a gól előtt, jogosan kap érte sárga lapot.

76. perc: Lisszabonban is vezetnek már a vendégek! Torres viszi le a szélre a labdát, beadására Kalou érkezik és az ötösről a tehetetlen Artur mellett a kapuba lő. 0-1

75. perc: Megszerezte a vezetést a Real Cipruson Benzema góljával.

70. perc: 20 perc van még a meccsből - még mindig nincs gól. Épp úgy, ahogy a másik meccsen sincs.

69. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Rodrigo és Matic érkezik B. César és Aimar helyére.

68. perc: Luisao kap sárgát egy szabálytalan belépő után. Lampard érkezik R. Meireles helyére.

67. perc: Gaitán balról érkező beívelése után a hosszú oldalon egyedül érkező Jardel fejel kapura, Cech óriásit véd.

65. perc: Labdát szerez a Benfica az angolok térfelén, Witsen kapura lő, Terry blokkolni próbál, de róla kis híján a kapuba hull a labda.

60. perc: Terry kézzel ér labdába a tizenhatoson belül, de nincs tizenegyes. Aztán B. César lövése ezúttal is Cech kezében landol. A kirúgás után Artur hibázik, Mata elviszi a kapus mellett, az üresen maradt kapuba azonban nem talál be kiszorított helyzetben, csupán a kapufát találja telibe.

59. perc: A Chelsea tartja a labdát, a nézők meg fütyülnek. A féldiőben az UEFA honlapja ismertetett egy felmérést, amely szerint a meccs első gólját Torres fogja lőni (46 %), a második legtöbb voksot Cardozo kapta (22 %).

56. perc: Cardozo tűzi kapura a labdát, Cech ezúttal is résen van.

52. perc: Torres beadását az egyedül hagyott Kalou fejeli kapu fölé.

50. perc: Megint munkában Cech: B. César távoli lövését fogja a kapus.

47. perc: Hatalmas bedobás után némi kavarodás a Chelsea kapuja előtt, Cardozo egyből kapura lövi az elé keveredő labdát, amelyet David Luis blokkol a gólvonal előtt mellkassal. Szöglet után aztán Garcia kapura tartó, de gyenge fejesét szedi fel Cech.

46. perc: Elkezdődött a második félidő: cserére egyik oldal sem szánta még el magát.

Mindkét csapat dolgozott ki helyzeteket, ám a gólhoz ezek eddig nem voltak elegek. Ugyancsak gól nélkül fordulnak a csapatok Cipruson: az APOEL - Real Madrid meccs is 0-0-ra áll a félidőben.

45+1. perc: B. César helyzetet nem eredményező szabadrúgásával ér véget a félidő.

45. perc: Remek Benfica-akció után blokkolják a Pereira lövését.

41. perc: R. Meireles erős, lapos, kifelé csavarodó lövését tolja szögletre Artur.

38. perc: Torres szép cselei után lövéshez jut a portugál tizenhatosán belől, ám a labda kapu mellé-fölé száll.

37. perc: Aimar beadását M. Pereira fejeli vissza a tizenhatos előtt lövésre várakozó B. César elé - lövése nem sokkal megy mellé.

32. perc: Nagy nyomás alatt a Chelsea kapuja. B. César távoli bombája Cech kezében landol, ezután szabadul csak fel a vendégek kapuja hosszú percek után.

28. perc: Gaitan adja középre a labdát a bal szélről: Cardozo fejese kapu fölé száll.

26. perc: B. César kézzel üti el Ferreire elől a labdát: jogos a sárga a Benfica-játékosnak.

23. perc: Torres bombázza a magasan kapu fölé a 16-oson mellre vett labdát.

19. perc: Cardozo kap remek ívelést Gaitántól, az ötösön mellre veszi és lő: nem sokkal megy mellé.

18. perc: Meireles lép oda Gaitánnak, sárgat kap a londoni játékos.

15. perc: Ramires sprintje után Torres adna középre, beleér egy hazai láb, így a felső kapufát is érintve megy szögletre a labda.

14. perc: Cardozo helyzete marad ki.

11. perc: David Luis lapos, erős lövést ereszt meg a jobb szélről, a tizenhatos sarkától 6-8 méterrel, a labda célt téveszt.

5. perc: Mindkét oldalon volt némi helyzetecske, de igazán nem forogtak még veszélyben a kapuk.

1. perc: A Chelsea kezdte a mérkőzést.

Előzmények:
Az E csoportban vendégként ugyan nyeretlen volt a Chelsea, 100 százalékos hazai mérlegüknek és két idegenbeli döntetlenjük miatt csoportelsőként jutottak tovább. A nyolcaddöntők során a Chelsea a Napolitól idegenben 3-1-re kikapott, hazai pályán azonban 4-1-re nyertek, így a londoniak jutottak tovább a legjobb nyolc közé.

A Benfica a C csoport első helyén végzett a csoportkörök alapján. Hazai pályán ekkor csak egy meccset tudtak megnyerni, idegenben azonban kétszer is nyertek. A legjobb 16 között a Zenit Szentpéterváron 2-1-re verte őket, Lisszabonban azonban 2-0-ra a portugálok nyertek, így ők jutottak tovább.

A két együttes korábban sohasem találkozott, de a Benfica miatt az angolok már szomorkodtak az idei kiírásban: a Manchester United nem kis részben a lisszaboniak miatt búcsúztak a csoportkörök után. Két londoni játékos, David Luiz és Ramires egykoron a Benficát erősítette, most mindkettejüknek a Chelsea kezdőcsapatában szorított helyet Di Matteo.