2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Katalán örömmámor és döntőbe jutás: Barcelona-Real Madrid 1-1

1-1-es döntetlent játszott a két spanyol óriás a BL elődöntőjében, így az első meccset megnyerő Barcelona jutott a fináléba 3-1-es összesítéssel.

Barcelona (spanyol)-Real Madrid (spanyol) 1-1 (0-0)
Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó. Vezette: De Bleeckere (belga).
Barcelona: Valdés – Daniel Alves, Mascherano, Piqué, Puyol (Abidal, 90.) – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro (Afellay, 90.), Messi – Villa (Keita, 74.). Vezetőedző: Pep Guardiola.
Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Albiol, R. Carvalho, Marcelo – L. Diarra, Xabi Alonso – C. Ronaldo, Kaká (Özil, 60.), Di María – Higuaín (Adebayor, 55.). Vezetőedző: José Mourinho.
Gólszerző: Pedro (54.), ill Marcelo (64.).
Továbbjutott: a Barcelona 3-1-es összesítéssel.

91. perc: Pedro helyén Afellay. Ez a vége, az 1-1-es döntetlennel topvábbjutott a Barcelona.

90. perc: vastaps: Puyol helyén ismét pályán Abidal!

89. perc: Messi teker rá egy szabadrúgást, Casillasnak nem gond.

84. perc: Diarra lép oda csúnyán Mascheranonak, megússza második sárga és piros nélkül. Végig bírja tizenegy emberrel a Madrid? Adebayor azért kiharcol egy sárgalapot.

83. perc: Pedro kap sárgát, Carvalhónak csúszott oda.

81. perc: Abidal megy el melegíteni. A Barcelona francia hátvádjének alig két hónapja rosszindulatú daganatot távolítottak el a májáról, most viszont akár be is állhat. Hatalmas tapsot kap a Camp Nouban és a Sárkány Pubban is.

79. perc: teljesen felázott a pálya. Most Puyol csúszik el, majd "rúg agyon" estében egy mikrofont.

76. perc: Marcelo rúgja fel Messit, jár a sárga.

74. perc: cserél a hazai csapat, Villát Keita váltja.

69. perc: Xabi Alonso is sárgát kap.

64. perc: egyenlít a Real! Madridi labdaszerzés után Di María játszotta magát tisztára, lőtt, de a kapufát találta telibe. A labda hozzá pattant vissza, centerezett, Marcelo pedig estében kilőtte a jobb felőt 1-1.

60. perc: Kaká helyén Özil a Madridban.

58. perc: Lassana Diarra kap sárgát.

Marcelo és Pedro kettőse - mindhetten gólt szereztek.
Marcelo és Pedro kettőse - mindketten gólt szereztek.

54. perc: vezet a Barcelona! Iniesta adott álompasszt, Pedro ahogy átvette, lövőhelyzetbe is került, és könyörtelenül bevágta a Barca vezető gólját. Innen három találat kellene a Madridnak a fináléhoz 1-0.

53. perc:
Higuaín szerez labdát 30 méterre a Barca kapujától, rá is szúrja, egy védőről pattan szögletre.

48. perc: Higuaín lő a hálóba, ám De Bleeckere nem adja meg a gólt, Ronaldo korábban, a passznál szabálytalankodott. A Sárkány madridi drukkereinél nagy a felháborodás.

46. perc: kis csúszással kezdődik a félidő, egy drukker beszaladt a pályára, legalább tíz biztonsági őr kellett ahhoz, hogy leteperjék.

A félidőben Pénzváltó Bence és Kazi László, a Tisza Volán két játékosa volt a vendégünk. Mindketten a Real Madridnak szurkolnak, és nem elégedettek, elsősorban a passzív madridi támadójáték miatt. Ettől függetlenül győzelmet várnak Casillaséktól, csakúgy, mint maguktól. hiszen a hétvégén Hódmezővásárhelyen lesz jelenésük NB III-as bajnokin.

Egy Real-szurkoló spanyol lány és egy Barcelona-drukker izraeli fiú is jól válaszolt kérdésünkre, így ötömittasan kortyolhatta a jó válaszért járó ingyen sört a Sárkány Pubban. A meccsen egyébként a Barca van fölényben, de gó még nem született.

45. perc: ez a félidő.

40. perc: van madridi helyzet is. Egy veszélyes Ronaldo-beadás után Higuaín elől szedi fel a labdát Valdés.

Puyol és Higuaín kettőse.

37. perc: tüzijáték. Megint Messi lőtt, Casillas lassan megbabonázza a kis argentint.

35. perc: felpörgött a Barca: megint Messi gyorsított rá, Villának tette lövésre, aki a bal felsőt célozta meg - Casillas ismét repült és védett.

33. perc: megint Messi. Alvés beadását vette le zseniálisan, elküldött "gyufáért" két madridi védőt, majd mellélőtt. Csak rajta múlott.

31. perc: aki még nincs itt, az gyorsan induljon el. A félidőben ingyen sörökért megy majd a kérdezz-felelek. Közben Messi hatalmas lövését védi Casillas, a kipattanóra is rávetődik.

22. perc: szöglet után Busquets fejel tisztán, 11 méterről, a középre menő labdát Casillas védi. Megjött a katalán drukkerek hagja is.

20. perc: Di María labdáját húzza le Valdés Higuaín elől, de már les volt.

17. perc: Lassana Diarra szereli szépen Messit, a Sárkányban hatalmas tapsot kap a madridi. Most már biztos, több a Real-drukker.

13. perc: Messit állítja meg Carvalho szabálytalanul, jár a sárgalap.

7. perc: feltűnt egy Real- és egy Barca-mez is, a többség mégis a madridiaknak drukkol.

Nem tökéletes az idő a futballhoz Barcelonában.
Fotó: daylife.com

3. perc: irtózatos iramban kezdődik a meccs. Busquets kap nagyot Kakától.

1. perc: elkezdődött a találkozó.

20.44: már a pályán a csapatok, másodperceken belül kezdődik az El Clásico.

20.33: a Sárkányban már magasodnak a "zsiráfok", azaz a speciális, helyre jellemző "sörtornyok". A hazai drukkerek mellett az Erasmusos diákoknak is kedves a hely, tucatnyian jöttek drukkolni. Mezben egyelőre senkit nem látunk.

20.25: köszöntünk mindenkit a Délmagyarország és a Rádió Plusz közös szurkolói klubjából, a szeged Sárkány Pubból. Az eseményre "minden jegy elkelt", tehát telt ház lesz a Sárkányban, ugyanez igaz persze a Camp Noura is. Nagy meccsre van kilátás!

A Galaktikusoknak becézett elődök kilenc évvel ezelőtt Barcelonában aratott diadalából próbálnak erőt meríteni a Real Madrid labdarúgócsapatának jelenlegi játékosai a Bajnokok Ligája elődöntőjének keddi, 20.45-kor kezdődő visszavágója előtt (élő: TV2), amelyet kétgólos hátrányból várnak.

A BL 2002-es elődöntőjének első felvonásán a többek között Zidane és Figo fémjelezte királyi gárda éppen 2–0-ra győzött a Camp Nouban, ez az eredmény most egyenlítést és hosszabbítást érne az ősi rivális ellen. A Real a madridi találkozón kiállított Pepére, valamint a szintén eltiltott Ramosra sem számíthat, ráadásul José Mourinho vezetőedző is csak a lelátóról követheti az eseményeket.

Az előjelek összességében a Barcelona mellett szólnak, ám a jelentős előny birtokában is óvatosan fogalmaznak a Barcelonánál a visszavágóval kapcsolatban, Sandro Rosell klubelnök például feszült hangulatú találkozóra számít. A Barcánál a védelem összeállítása némi gondot okoz, mert Milito combsérüléssel kidőlt, ami viszont jó hír a katalánoknak, hogy Iniesta vasárnap már újra tréningezett, így nem kizárt, hogy a visszavágón szerepet kap.

Szurkolói klub

Lapunk és a Rádió Plusz szervezésében ismét közösen szurkolhatnak a BL elődöntője és döntője alatt a futballbarátok Szegeden, a Sárkány Pubban. A mai Barcelona–Real összecsapáson meglepetésvendégekkel és játékokkal várják a szervezők a labdarúgás szerelmeseit. Előzetes helyfoglalás a 20/317-7777-es telefonszámon lehetséges.

• 6. turboman 2011. május 04. 11:15
    „Jólvan, semmi gond. :D
    Én Katalóniára gondoltam. (németül viszont sajnos nem tudok)”
  • 5. Mignon 2011. május 04. 01:44
    „Hidd el, nem tevedtem el.

Amire Te gondolsaz, rossz kifejezesemnek talan az lehet z oka, hogy
    nemet nyelvterületen (tulajdonkeppen) nöttem fel...

Nalunk, Barcelona "Baskenland" fövarosa.

Ha magyar forditasomban tevedtem volna, bocsanatot kerek!
    Nem volt szandekos.

Sajnos nem tudom magam mashogy kifejezni.”
  • 4. turboman 2011. május 04. 01:32
    „@ mignon

a baszkok?

csak viccelődünk-vicelődünk (A), vagy tényleg eltévedtél egy kicsit (B)?

amennyiben A: nemvicces
    amennyiben B: nyiss meg sürgősen egy online térképet v valamit kérlek”
  • 3. Mignon 2011. május 03. 22:00
    „YouTube

"Freddie Mercury & Montserrat Caballe : Barcelona "

• 1. Mignon 2011. május 03. 21:14
    „A baszk nep igy küzd függetlensegeert....!
    :)”

Női kézilabda: döntőt ért a Loki-bravúr

A Debrecen drámai csatában, hétméteresekkel győzött vasárnap a KEK-döntős FTC otthonában a női… Tovább olvasom