2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Katasztrofális vereséget szenvedett női kézilabda-válogatottunk

A norvégok elleni találkozó az első negyedórában eldőlt a magyarok rendkívül gyenge támadójátéka miatt.
A magyar női kézilabda-válogatott kritikán aluli játékkal 33-13-ra kikapott szerdán az olimpiai aranyérmes norvég csapattól a dániai Világkupán, így Mátéfi Eszter szövetségi kapitány együttese nem juthat be a négy közé.

A találkozó az első negyedórában eldőlt a magyarok rendkívül gyenge támadójátéka miatt. Ez volt a Vk történetének legnagyobb különbségű összecsapása a végeredmény tekintetében.

A két forduló után pont nélküli Mátéfi-együttes csütörtökön a franciákkal játszik.

Eredmény:

2. forduló:

II. csoport: Norvégia-Magyarország 33-13 (17-5) - a magyar gólszerzők: Szucsánszki 5/5, Kovacsics 2/1, Zácsik 2, Tóth T. 1, Tóth K. 1, Bódi 1, Sopronyi 1

Tóth Tímea nyitógóljára tízzel (!) válaszolt az esélyesebb skandináv alakulat. A rendkívül gyenge támadójáték 16 perces gólcsendet eredményezett magyar részről, s a kapitány hiába cserélt több poszton is, ez sem segített. A 22. percben 13-3 volt az állás, ráadásul a különbség a szünetig tovább nőtt.

A folytatásban eleinte felváltva estek a gólok, de amíg a magyarok minden találatért megküzdöttek, addig a rivális könnyedén vette be Herr, Kiss vagy Triffa kapuját.

A végén megalázó, 20 gólos lett a vereség, ilyen arányban még egyetlen csapat sem diadalmaskodott a női Vk-k történetében.

Korábban: Németország-Franciaország 27-21 (13-12)

Az állás: 1. Norvégia 4 pont (62-37) 2. Németország 4 (57-47) 3. Franciaország 0 (45-56) 4. Magyarország 0 (39-63)

Korábban:

I. csoport: Oroszország-Románia 35-25 (16-14)

„Szégyen.
    Remélem jó pillanatban érkező, irdatlan pofonként élhetjük meg majd utólag ezt az eredményt.
    A sporttv-s szpíker folyamatosan Esztinek szólítja a közvetítés alatt a szövetségi kapitányt...
    Üdv,”
  • 2. lila 2009. szeptember 24. 09:32
    „7 akciógól a mérkőzésen.”
  • 1. 751510 2009. szeptember 24. 08:46
    „...”

Labdarúgó Ligakupa: hét góllal nyert a Nyíregyháza

A Nyíregyháza hazai pályán 7-0-ra nyert az MTK ellen a labdarúgó Ligakupa 6. fordulójában,… Tovább olvasom