2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 0°C Még több cikk.

Kézilabda Eb: nagyszerű magyar bemutatkozás

Remekül kezdte szereplését a női kézilabda Eb nyitónapján Mátéfi Eszter együttese. A magyar válogatott az első félidőben eldöntötte a meccset, és 16-10-es félidőt követően 28-19-re nyert Szlovénia ellen.

Magyarország-Szlovénia 28-19 (16-10)

A magyar gólszerzők:
Bulath 6, Vérten 5, Szucsánszki 4 (2), Szamoránsky 4, Kovacsicz, Tomori 3-3, Szabó, Sopronyi, Bódi 1-1.

A szlovén gólszerzők: Oven 6, Zrnec 4 (3), Mavsar 3 (1), Jericek, Irman 2-2, Mitrusevska, Gregorc 1-1.

Kiállítás: 10 ill. 4. perc.
Hétméteres: 3/2 ill. 6/4.

Mátéfi Eszter: A védekezésünkkel megadtuk az alaphangot a mérkőzésnek, bár támadásban sokszor rossz döntéseket hoztunk. De ez betudható az első meccsnek. Próbáltam mindenkinek lehetőséget adni, hogy a holnapi és pénteki mérkőzésen a megbeszéltek már olajozottan menjenek.

Magabiztosan kezdte meg Eb szereplését a magyar női kézilabda-válogatott a D-csoportban. A Szlovénia kezdhette a találkozót, de az első támadásokból nem születtek gólok egyik oldalon sem. A 3. percben azonban Szucsánszki avatta fel Stefanisin kapuját, majd Bulath is beköszönt a kékmezeseknek.

Bulath Anita a legeredményesebb lövőnk volt Lillehammerben. Fotó: MTI

Pálinger szenzációsan védett és az egész magyar védelem jól működött, a bírók szerint túl jól, hiszen nagy bőszen osztogatták a kiállításokat. A 13. percre már 6-3-at mutatott az eredményjelző, majd egy szlovén labdaeladást követően 7-3-ra módosult az állás. Egy percet követően műár ötgólosra duzzant a magyar vezetés.

Büntetőből is jutott rendesen mindkét oldalnak, Pálinger a heteseknél is az őrületbe kergette e szolvénokat. Bár 3 gólra feljöttek szomszédaink, a kis örömük nem sokáig tarhatott, hiszen 21. percre 11-5re vezettek a magyar lányok. Ért is már a szlovén időkérés, ez meg is adta az utolsó lökést. Sokra nem mentek vele, hiszen Bulath talált be újra. Ana Gros továbbra is gólképtelen volt, hetesből se talált be Pálingernek. A folyamatos kiállítások és hetesek után 16-10-zel fordultak a csapatok.

Tomori-Vérten góllal indult a második játékrész, Pálinger nagyszerűen indította csapattársát. A 40. percig megállt a magyar gólgyártás, egy 5-1-es szériával 19-15-re jöttek fel a szlovének. A pár percnyi gólképtelenség gyorsan elillant, és újra az első félidőt idézték a játékosok. Lerohanásból, akcióból, hetesből, bárhogy betaláltak a magyar lányok, a szlovénoknak nemcsak a játéktól, de kis túlzással az élettől is elment a kedvük. Főleg annak tudatában, hogy a 20-ból se engedte ki őket a magyar válogatott. A vége 28-19-es magyar siker lett.