2017. 09. 20. szerda - Friderika 10°C | 18°C Még több cikk.

Kézilabda: győzelem Horvátország ellen

A végjátékban mutatott remek teljesítményének köszönhetően, 30-28 arányban győzött a magyar férfi kézilabda-válogatott Horvátország ellen. A magyarok ezzel nagy lépést tettek az Európa-bajnoki részvétel kivívása felé.
30-28-ra nyert a magyar férfi kézilabda válogatott Horvátország ellen vasárnap délután Veszprémben Eb-selejtezőn. A mérkőzés nagyobb részében inkább a vendégek vezettek, de a magyar csapat végig tartotta a lépést és a hajrában bebiztosította győzelmét.

Nagy Lászlóék a mérkőzés jelentős részét egyik legjobbjuk nélkül játszották végig, ugyanis a magyar csapat irányítója a szerb származású Eklemovics már az első félidőben megsérült. A kapus Puljezevics látványos védéseivel azonban a horvátok nem tudtak ellépni ellenfelüktől, és a második félidő hajrájában Császár Gábor góljával a vezetést is megszerezték a magyarok. A hajrában a hazai csapatnak jött ki jobban a lépés, így összességében megérdemelt sikert aratott a magyar válogatott, az előzetesen esélyesebbnek tartott horvát csapat ellen.

A magyarok ezzel a győzelmükkel vezetik csoportjukat, s jelentősen megnőtt az esélyük, hogy továbblépjenek az Európa-bajnokságra. A négyes csoportból az első két helyezett jut ki az ausztriai kontinenstornára.

Férfi kézilabda, Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló:

Magyarország - Horvátország: 30-28 (15-16)

Állás:

1.Magyarország 2 mérkőzés, 2 győzelem

2.Horvátország 2/1

3.Görögország 1/0

4.Finnország 1/0

• 1. belabacsi 2008. november 02. 17:07
    „gratula a szegedi jatekosoknak! a gyengék névsora: horvatok,meg a noname szpiker! :D”

Továbbjutott a Honvéd a LEN-kupában

Továbbjutott a LEN-kupa legjobb tizenhat csapata közé a Domino Honvéd, miután szombaton megnyerte… Tovább olvasom