2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Kézilabda vb: az ötödik helyért játszhatunk

Magyarország végletekig kiélezett mérkőzésen 28-27-re legyőzte Dél-Koreát a horvátországi férfi kézilabda világbajnokság keddi mérkőzésén. Csütörtökön az ötödik helyért játszhatunk.
A horvátországi világbajnokságon immár negyedik alkalommal kaphattunk volna agyvérzést vagy szívinfarktus a magyar férfiválogatott meccse után. Elsőként a románok, majd a szlovákok, harmadiknak pedig a svédek elleni összecsapás után kerültünk olyan állapotba, ami után nem sok kellett volna, hogy hívjuk a mentőket. Így utólag megbocsátunk a fiúknak, hiszen a szlovák meccset leszámítva mindet megnyerték, a tegnapit is, Dél-Korea ellen. Pedig végig az ázsiaiak vezettek, mi csak futottunk az eredmény után. Az akarat, ami a vb-hajrájában szerencsére jellemző már ránk, sikerre vezetett.

A csapatból Császár Gábor volt a császár: félelmetes gólokat szerzett talpról, és szerencsére a heteseknél a keze sem remegett. Puljezevics Nenad Fazekas Nándort – a nyártól visszatér az MKB Veszprém csapatába, hároméves szerződést kötött – váltotta, és a Pick csapatkapitánya ha nem is „védte szét magát", azonban a bravúrjai kellettek a sikerhez.

A többiek is harcosságukkal tűntek ki, a fáradtság jelei látszottak a csapaton, hiszen többször is bosszantó hibákat követtünk el a gyors koreaiak ellen. De ezzel már nem kell foglalkoznunk, hiszen a középdöntőbeli csoportunkban a harmadik helyen végeztünk, ez pedig azt jelenti, hogy holnap este az ötödik helyért mérkőzünk.

Nenadics 13 gólja

Idei harmadik edzőmeccsét játszotta a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A világbajnokságon szereplő játékosait nélkülöző Tisza-parti gárda egygólos vereséget szenvedett Kecskeméten.

Kecskemét–Pick Szeged 40–39 (17–24).
A szegedi gólszerzők: Nenadics 13 (1), Vadkerti 9, Oszmajics 6, Stamate 4, Simon 3, Vancsics, Krivokapics, Laluska, Grünfelder 1–

Utolsó meccsünk következik a csodaszép zágrábi arénában, ahol Puljezevics Nenad, a Pick Szeged kapusa utoljára ölti magára a magyar válogatott mezét.

Hajdu János (szövetségi kapitány): – Kielemeztük a dél-koreaiak játékát, és elmondható: nagyon erősek, gyorsak, minden eddigi ellenfelük megszenvedett velük. Bíztunk benne, hogy elfáradnak, mert 4-5 kulcsjátékos szinte a teljes mérkőzés alatt a pályán van. Ez a számításunk bejött, és talán a frissességünknek és a cseréknek köszönhetően nyertünk nagy csatában.

Az ötödik helyért küzdhetünk

Szlovákia kikapott Svédországtól, így a magyar válogatott a csoport harmadik helyén végzett a horvátországi férfi kézilabda világbajnokság középdöntőjében. A csütörtöki helyosztón az ötödik helyért játszhat a másik csoport harmadikjával, amely feltehetőleg Németország lesz.