2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Kézilabda vb: ismét horvát–francia döntő lesz

Pénteken a horvátországi kézilabda-világbajnokság elődöntőit rendezték.
Először Franciaország Dánia ellen lépett pályára Splitben. A találkozón 7–7-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám ekkor a gallok 11–7-re elléptek, és a skandinávok már nem tudták utolérni őket. A szünetben kialakult ötgólos előny (16–11) megmaradt a végére is, a franciák így 27–22-es sikerrel biztosították helyüket a vasárnapi fináléban.

Az esti másik elődöntő hazai gálát hozott: a horvátok ugyanis a félidőben még csak egyetlen találattal (14–13) vezettek, ám aztán a második harminc percben bedarálták a teljesen széteső lengyeleket, akik a szünetet követően nagyon sokáig alig-alig találtak be Alilovic kapujába. A horvátoknál viszont Ivan Cupic robogott: indításból, akcióból és büntetőből is betalált, összesen pedig tizenkét gólig jutott. A végeredmény: Horvátország–Lengyelország 29–23 (14–13).

A horvát és a francia válogatott tehát a döntőben ismét találkozik, emlékeztetőül: a középdöntőben a horvátok nyertek 22–19-re.

A további program, Zágráb, vasárnap 15.30, a 3. helyért: Dánia–Lengyelország, 17.30, döntő: Horvátország–Franciaország.

• 1. kowalsky 2009. január 31. 08:05
    „"Kézilabda vb: ismét horvát-francia döntő lesz"
    Egyszerű feladat a címadás, mégis van ahol meghaladja a képességet. Mert ugye nem volt még horvát-francia döntő a VB-n, ugyanis csak egy döntő van. Sőt a legutóbbi olimpián vagy EB-n sem ez a két csapat döntőzött, tehát nagy butaság a cím. Ha azt akartad írni, hogy a középdöntő után a döntőben is összekerült a két csapat, akkor kérdezz meg valakit, hogy miként kell helyesen leírni. Köszi”

Már szinte biztos, hogy Király a Leverkusenhez igazol

Szinte biztosra vehető, hogy az angol másodosztályban szereplő Burnley magyar kapusa, Király Gábor… Tovább olvasom