2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Kiesett a Ligakupából a Manchester

A címvédő Manchester United búcsúzott a labdarúgó angol Ligakupában, miután a nyolcaddöntőben 1–0-s vereséget szenvedett a másodosztályú Southend United otthonában.
A hazaiak győztes gólját Freddy Eastwood szerezte a 27. percben egy fantasztikus szabadrúgásból. A Priskin Tamással felálló Watford büntetők után esett ki a Newcastle Uniteddel szemben: a magyar támadót a 73. percben cserélték le.

Nem sikerült a meglepetés a harmadosztályú Chesterfield együttesének, amelyben Kovács János (utánpótlás-válogatott) a kispadon ült: a Charlton Athletic 11-esekkel jutott a legjobb nyolc közé.

Ligakupa, nyolcaddöntő: Chesterfield (III. osztályú)–Charlton Athletic 3–3 – büntetőkkel: 3–4, Notts County (IV.)–Wycombe (IV.) 0–1, Watford–Newcastle United 2–2 – büntetőkkel: 4–5, Southend United (II.)–Manchester United 1–0.

A címvédő Celtic Glasgow óriási meglepetésre kiesett a labdarúgó skót Ligakupában, miután a negyeddöntőben hazai pályán büntetőkkel kikapott a Falkirk együttesétől. A rendes játékidőben gólnélküli döntetlenre végeztek a csapatok, majd Maciej Zurawski a 99. percben a hazaiakat juttatta előnyhöz, ám egy perccel később egyenlített a vendég gárda.
A büntetőpárbajban a zöld-fehérektől Evander Sno hibázott, így a Celtic elbúcsúzott a folytatástól.