2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

Kiesett a Videoton az Európa Ligából

A Videoton FC egygólos vereséget szenvedett az utolsó 10 percben emberhátrányban futballozó Mladost Podgorica vendégeként.
A Videoton FC 1-0-s vereséget szenvedett az utolsó 10 percben emberhátrányban futballozó Mladost Podgorica vendégeként a labdarúgó Európa Liga-selejtező 1. fordulós párharcának visszavágóján, ezzel a montenegrói gárda jutott tovább 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

EL-selejtező, 1. forduló, visszavágó: Mladost Podgorica (montenegrói)-Videoton FC 1-0 (0-0)

Podgorica, 1000 néző, v: Nzolo (belga)

gólszerző: Knezevic (92., 11-esből)

kiállítva: Markovic (82.)

sárga lap: Markovic (75., 82.), illetve Szolnoki (45.), Gomes (56.), Caneira (82.)

Podgorica:

Vujadinovic - Tomic (Pavicevic, 88.), Sofranac, Mitrovic, Zivkovic - Taku, Sankovic - Savicevic, Kaljevic (Knezevic, 70.), Seratlic - Markovic

Videoton:

Tujvel - Szolnoki, Caneira, Vinícius, Stopira - Tóth B., Gomes - Oliveira (Paraiba, 56.), Kovács I., Gyurcsó (Kleinheisler, 80.) - Nikolics

Az első félidőben kevés helyzetet tudtak kialakítani a csapatok, s bár a montenegróiak többször veszélyeztettek, sőt, egy alkalommal a kapufát is eltalálták, a szünetig nem esett gól.

Fordulás után aktívabbnak tűnt a Videoton, s a játékrész első negyedórájában kétszer is nagyon közel jutott a gólszerzéshez. A folytatásban ugyanakkor ismét erőre kapott a Podgorica, amely a 82. percben emberhátrányba került. A székesfehérvári együttes próbálta őrizni a döntetlent, ám az utolsó percben Szolnoki Roland a 16-oson belül kézzel ért a labdához, a megítélt büntetőt pedig a csereként beállt Knezevic magabiztosan értékesítette.

Az előző kiírásban a csoportkörben szerepelt Videoton sorsa ezzel megpecsételődött, Jose Gomes tanítványainak ugyanis már nem maradt idejük az egyenlítésre.

Korábban írtuk:

A Videoton FC egygólos vereséget szenvedett az utolsó 10 percben emberhátrányban futballozó Mladost Podgorica vendégeként a labdarúgó Európa Liga-selejtező 1. fordulós párharcának visszavágóján, ezzel a montenegrói gárda jutott tovább 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

A csütörtöki mérkőzésen Jose Gomes tanítványai elsősorban arra törekedtek, hogy megőrizzék a döntetlent, a hazai 2-1-es siker után ugyanis ez elég lett volna a továbbjutáshoz. A találkozón ezzel együtt mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de az utolsó percben a Podgorica Szolnoki Roland szerencsétlen mozdulata nyomán tizenegyeshez jutott.

A büntetőt a csereként beállt Knezevic magabiztosan értékesítette, s ezzel megpecsételte a tavaly a csoportkörben szerepelt Videoton sorsát, a székesfehérváriaknak ugyanis már nem maradt idejük az egyenlítésre.

• 16. Tshabalala 2013. július 12. 22:10
    „Azt azért láthattuk ez a Videoton az Albán második ligában nem állna dobogóra.”
  • 15. tol 2013. július 12. 18:41
    „én csak azt nem értem, hogy ezt a mihaszna lelketlen tuskó bagázst miért nem lehet elküldeni a jó francba? Tényleg nem lehet Magyarországon még pénzért se olyat találni, aki tud focizni? Leszakad a pofám!”
  • 14. pala1964 2013. július 12. 09:47
    „10 Menyus, ne haragudj, de ha valami hígtrágya, az hígtrágya...

a rettegett ellenfél a montenegrói bajnokság 6.-ja volt - csak összevetésképpen, a Honvéd által összesítésben 13:1-re agyonvert szintén montenegrói csapat pedig a 3.

ha valami szégyen, az a videjoton, aki -ismét bebizonyosodott- az EP ármánykodásának esett áldozatul: a csaló belga bíró nem átallott 11-est adni, amikor unortodox módon már legalább neki és legalább 1-szer gólt kellett volna szereznie, mint szintén EU-tag állam jelenlévő képviselője az EU-n kívüli hegyi pásztorok csapata ellen...”
  • 13. dondongó 2013. július 12. 09:13
    „Majd a Felcsút bosszút áll 1 év múlva...:-)

Szerintem ezért járna a vidinek egy új stadion minimum 100 milliárdért.”
  • 12. roxper 2013. július 12. 09:05
    „10.
    Ha szerinted rendben van, hogy lassan a fél nb1 tisztán fityiszes kötődésű és öntik bele a száz milliókat, helyenként meg a milliárdokat, miközben az ország lefelé csúszik, akkor te beteg vagy, kezeltesd magad. Épp tegnap derült ki, hogy nem csak az ovis felcsút és vidi, a kubaszovos fragyi, tompikás mtk, papagájpetis eto, de még a nonane, most feljutott mezőkövesd is 400 milla közpénzt kap!”
  • 11. csonakos 2013. július 12. 07:10
    „10. menyus50 2013.07.11. 23:56
    Mennyivel jobb lenne ha ez a ti miniszterelnökötök a népet venné végre emberszámba! Szívén viselné nem csak a mutyiország lakóit hanem az egész határon belül élő népet!
    Erre a focira költeni, sárbadobott pénz, barátom! Ha láttad a Honvéd meccsét is akkor tudod miről beszélek a Vidi estében a sárbadobásról!”
  • 10. menyus50 2013. július 11. 23:56
    „Sajnálatra méltók vagytok az agyi teljesítményetek miatt. Örülknétek, hogy végre van egy magyar miniszterelnök, aki szívén viseli a focit. Persze miért tennétek ezt, amikor nem szeretitek a labdarúgást, maximum csak fikázni. Nézzétek az angol, német focit, az úgysem lesz a ti focitok sosem! Max. nézitek tv-ből, de ilyen alapon guminővel is eltölthetnétek az estét! Remélem értitek a párhuzamot "okostojások"???
    Különben a Vidi pocsékul játszott, megérdemelte a kiesést, úgy látszik a régi edző bár nehéz fiú volt, de jobban összetudta rakni a csapatot, mint az új!”
  • 9. tol 2013. július 11. 23:26
    „Moldova már megénekelte ezt a fázisát a magyar focinak. Az ismeretlenségböl jön egy csapat a messzi északról, a fókaválogatott. Fejjátékukkal az örületbe kergetik az egyébként is deprimált magyar (?) fiúkat és megsemmisítö vereséget mérnek rájuk. Reszkessetek a fókáktól!”
  • 8. roxper 2013. július 11. 23:13
    „Még ha csak száz milliókról lenne szó, de évi 3.5-4 mrd az éves költségvetésük, ehhez képest egy sehol sem jegyzett kis csapat simán kiejtette őket a -3. fordulóban, lélektelen túlfizetett társaság, a molos, otp-s, strabagos közpénzek ilyenre mennek el, ezért olyan drága a benzin, az otp számlavezetése is, mert ilyen őrületes baromságokra kell a zseton.

És akkor ehhez képest még vagy 2 osztállyal lejjebb lévő szegedre is sok tíz millió közpénzt akarnak kikövetelni helyi szinten, értelmetlen baromság, pár hülye szórakozására!”
  • 7. Tshabalala 2013. július 11. 22:18
    „Lélektelen játék egy szerény képességű ellenfél ellen! De akkor mire mennek el a százmilliók? Viktor apánk csütörtökönként hol fog szotyolazni? Nem sajnálom, gyenge játék!”
  • 3. csonakos 2013. július 11. 20:27
    „"Aki kiesik az első körben, komoly kárt okoz a magyar labdarúgásnak, így remélem, minden klub ennek megfelelő komolysággal fogja kezeli az ügyet" - mondta Csányi Sándor MLSZ-elnök még május végén.
    Hát ennyit ér a szava?”
  • 2. kowalsky 2013. július 11. 20:06
    „stadiont nekik!”
  • 1. mivan? 2013. július 11. 19:59
    „KUTYAÜTŐK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

A holland gólkirály a Swansea Cityben folytatja

A 24 éves elefántcsontparti támadó, Wilfried Bony négyéves szerződést írt alá a walesi klubbal. Tovább olvasom