2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Kikaptak Szávayék Svájc ellen a Fed Kupában

Kikapott a magyar női tenisz-válogatott Svájc ellen a Budapesten zajló Fed Kupa selejtezőn. Az Euro-afrikai zóna I.csoportjának péntek esti csoportmérkőzésén Szávayék 2-1-re veszítettek, így nem jutottak tovább és már csak legfeljebb az ötödikek lehetnek.
Előbb Arn Gréta két kiélezett szettben győzni tudott Stephanie Voegele ellen. A második találkozón Szávay Ágnes ellenfele a világranglista 14. helyén álló Patty Schnyder volt. A helvét lány 6:4-re hozta az első játszmát, ám a második szettben Szávay magára talált és egyenlített. A döntő játszmában szétesett a magyar tehetség játéka, így végül Schnyder diadalmaskodott. A mindent eldöntő páros összecsapást az Emmenuelle Gagliardi, Patty Schnyder alkotta helvét egység kezdte jobban, hiszen 6:3-ra behúzta az első szettet. A második játszmát könnyedén nyerte a Szávay/Arn páros, így következett a döntő szett, ahol a svájciak koncentráltak jobban, és nyertek, 2:1-re alakítva a mérkőzés végeredményét. Szombaton a csoportelső Svájc játszhat Svédországgal, míg Szerbia Hollandiával csap össze. A párharcok nyertesei bejutnak a Világcsoport áprilisi selejtezőjébe. Az 5-8. helyért Magyarország Bulgáriával mérkőzik, a másik ágon Románia-Fehéroroszország találkozót rendeznek.

Fed Kupa, pénteki játéknap, csoport mérkőzések, 3. forduló: Magyarország - Svájc 1-2 Arn - Voegele 7:5, 7:5 Szávay - Schnyder 4:6, 6:3, 1:6 Arn, Szávay - Gagliardi, Schnyder 3:6, 6:1, 3:6