2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Kis Gergő aranyérmes 800 gyorson

Kis Gergő aranyérmet nyert 800 m gyorson a debreceni úszó Európa-bajnokságon pénteken. Kozma Dominik ötödik lett 100 gyorson.
Kis Gergő  aranyérmet nyert 800 m gyorson a debreceni úszó Európa-bajnokság  pénteki versenynapján.

A 24 éves magyar versenyző a táv felénél a harmadik helyen állt a rendkívül szoros versenyben, 200 méterrel a vége előtt azonban már látszódott, hogy közte és az 1500-on éppen előtte győztes olasz Gregorio Paltrinieri között dől majd el a verseny. A szám világbajnoki bronzérmese 150 méterrel a vége előtt "robbantott", állva hagyta riválisát, és végül nagy fölénnyel diadalmaskodott.

Kis Gergő
Ez volt Kis harmadik érme a debreceni Európa-bajnokságon: hétfőn 400 m gyorson, szerdán pedig 1500-on másodikként végzett.

"Nagyszerű érzés magyar közönség előtt nyerni, bárcsak ilyen lenne minden világverseny, ilyen hangos a közönség. Valahogy éreztem, hogy aranyat fogok nyerni, benne volt a levegőben, a bemelegítésemben - kezdte nyilatkozatát Kis. - Most is száz százalékot nyújtottam, nincs olyan, hogy az ember egy Eb-n csak 80 százalékot nyújt, de azért volt benne taktika. Arra figyeltem, hogy ne engedjem el a fiatal olaszt, aki megviccelt engem 1500-on. Azt nem kockáztatom meg, hogy ha most úsztunk volna 1500-at, megnyerem, de biztos megszorítottam volna. Most 600-ig vártam, mi fog történni, utána el kellett indulnom, mert láttam, hogy mindenki jön."

______________________________
Kozma Dominik  az ötödik helyen végzett 100 m gyorson a debreceni úszó  Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A számot az olasz Filippo Magnini nyerte a francia Alain  Bernard és a román Norbert Trandafir előtt.

A szerdán 200 m gyorson bronzérmes Kozma erősen kezdett, a  fordulónál a harmadik helyen állt, a hajrára azonban összesűrűsödött  a mezőny, így az ötödikként csapott célba.

Jakabos  Zsuzsanna a hatodik, Szilágyi Liliána pedig a nyolcadik helyen  végzett 100 m pillangón a debreceni úszó Európa-bajnokság pénteki  versenynapján.

Jakabos - aki 400 m vegyesen és a 4x200-as gyorsváltóval is  nyert már egy-egy ezüstérmet - a táv felénél negyediknek fordult,  hajrázni kezdett, ám a végére elfáradt, így csak hatodikként csapott  célba. Jakabos 59.06, Szilágyi pedig 59.76 másodperces idővel zárt.

A számot a norvég Ingvild Snildal nyerte a svéd Martina  Granström és az izraeli Amit Ivri előtt.

Komoly vereség az U19-es Eb-selejtezőn Romániától

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott 4-0-s vereséget szenvedett a szerbiai Újvidéken zajló… Tovább olvasom