2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Lewis Hamilton, az éjszaka császára

Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes brit pilótája nyerte a Forma–1-es Szingapúri Nagydíjat. A második helyen a német Timo Glock (Toyota) végzett, a spanyol Fernando Alonso (Renault) lett a harmadik.
A világbajnoki címvédő Hamilton – aki idei második, pályafutása 11. futamát nyerte meg – rajt-cél győzelmet aratott a villanyfényes szingapúri száguldáson. A pontversenyben éllovas brit Jenson Button (Brawn GP) az ötödik lett, csapattársa, az összetettben második brazil Rubens Barrichello a hatodik helyen végzett a 61 körös viadalon.

A rajt gond nélkül lezajlott: Hamilton megtartotta vezető pozícióját, míg a német Nico Rosberg (Williams) megelőzte honfitársát, Sebastian Vettelt (Red Bull), és felzárkózott a brit mögé. Vettel a 17., Rosberg a 18. körben járt a boxutcában, utóbbi azonban a kihajtásnál átlépte a záróvonalat, ezért áthajtásos büntetést kapott. Hamilton a 20. körben tankolt először. A 21. körben a német Nick Heidfeld (BMW-Sauber) és honfitársa, Adrian Sutil (Force India) összeütközött, a szétrepülő alkatrészek miatt beküldték a biztonsági autót, amely a 24. körben távozott. Féltávnál továbbra is a vb-címvédő vezetett, de nyomában szorosan ott volt Vettel és Glock. Vettel 23 körrel a zárás előtt tankolt, és a 7. helyre jött vissza. Az autójáról azonban a kihajtásnál leszakadt egy alkatrész, ráadásul túlságosan gyorsan jött ki a boxutcából, ezért ő is áthajtásos büntetést kapott, és végleg elszálltak győzelmi reményei. Ekkor az első helyen Hamilton, a másodikon Glock, a harmadikon Alonso száguldott. Hamilton 15 körrel a zárás előtt tankolt másodszor, és Glock elé tért vissza. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a verseny, mert a sorrend a hajrában már nem változott.

Hamilton az éjszakai pályán repesztett. Fotók: MTI

Eredmények, pontverseny

Szingapúri Nagydíj: 1. Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes) 1:56:06.337 ó, 2. Timo Glock (német, Toyota) 9.634 mp hátrány, 3. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 16.624 mp h., 4. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 20.261 mp h., 5. Jenson Button (brit, Brawn GP) 30.015 mp h., 6. Rubens Barrichello (brazil, Brawn GP) 31.858 mp h., 7. Heikki Kovalainen (finn, McLaren-Mercedes) 36.157 mp h., 8. Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber) 55.054 mp h.

A brit pilóta öröme érthető.

A pontversenyek állása a 14. futam után, pilóták: 1. Jenson Button 84 pont, 2. Rubens Barrichello 69, 3. Sebastian Vettel 59, 4. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 51,5, 5. Kimi Räikkönen 40, 6. Lewis Hamilton 37.
Csapatok: 1. Brawn GP 153, 2. Red Bull 110,5, 3. Ferrari 62, 4. McLaren-Mercedes 59, 5. Toyota 46,5, 6. Williams 30,5.
Következik: Japán GP (október 4., Szuzuka).

Birkózó-vb: az első meccs mindhárom magyarnak sikerült

A 66 kg-os Lőrincz Tamás, a 74 kg-ban érdekelt Bácsi Péter és a nehézsúlyú Deák Bárdos Mihály is győzelemmel kezdte meg szereplését. Tovább olvasom