2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Liverpoolban nem jutott pont a hősiesen küzdő Lokinak

A Ferencváros 1995-ös menetelése után 2009-ben jutott el újra magyar csapat a Bajnokok Ligája főtáblájáig, a Debrecen az első csoportmeccsén 1-0-ra kikapott a Liverpool otthonában.

BAJNOKOK LIGÁJA, E CSOPORT, 1. FORDULÓ:
LIVERPOOL – DVSC-TEVA 1-0 (1-0)
Anfield Road, 42 000 néző, vezeti: Proenca (portugál)
LIVERPOOL: Reina – G. Johnson, Skrtel, Carragher, Insúa – Benajun (Mascherano, 87.), Gerrard, Lucas, Riera (Babel, 79.) – Kuyt (Aurelio, 92.), Torres Menedzser: Rafa Benítez
DEBRECEN: Polekszics – Bodnár, Mészáros N., Komlósi, Fodor M. – Czvitkovics, Ramos (Laczkó, 67.), Kiss, Leandro, Szakály P. (Feczesin, 80.) – Coulibaly. Klubmenedzser: Herczeg András
Gólszerző: Kuyt (45+1.)
Sárga lap: Gerrard (27.), ill. Fodor (21.)

ÉRTÉKELÉS:

Arról szóltak a hírek, hogy Rudolf Gergely felépült a sérüléséből és a kezdőcsapatban kap helyet, ehhez képest még a kispadon sem jutott neki hely, a combizom-húzódása nem múlt el. Így hát Adamo Coulybali maradt az egyetlen reménysugár elől, de tudtuk jól, hogy hátul jóval több dolgunk lesz. Mészáros Norbertre és Komlósi Ádámra nem is volt panasz hátul, a védelem tengelyében.

Bátran kezdett a Loki, a Pool nem tudta ráerőltetni akaratát a magyar bajnokra, az első félidő hajrájához közeledve azonban fokozatosan fölénybe került. Már kezdtük elkönyvelni, hogy megúsztuk kapott gól nélkül a szünetig, Dirk Kuyt azonban másképp gondolta. A holland csatár bepiszkált egy labdát, így Rafa Benítez legénysége mégiscsak a vezetés birtokában vonulhatott pihenőre.

A térfélcsere után esélyeshez méltóan uralták a játékot a Vörösök, a hajdúsági alakulat azonban nem adta olcsón a bőrét, a stabil védekezés mellett a támadójátékot sem adta fel: alkalomadtán veszélyes kontrákkal riogatott. A végeredmény nem változott a lefújásig, minimális előnyével jól sáfárkodott az angol sztárklub. A biztató idegenbeli kezdés után folytatás otthon, a francia Olympique Lyon ellen.

TUDÓSÍTÁS - II. FÉLIDŐ:

94. perc: Vége. Erőn felül teljesített a Debrecen, a Liverpool végül azonban 1-0-ra győzött. Nem véletlenül zeng-zúg a "Szép volt, fiúk" háromezer torokból a vendégszektorban. Csodálatos este volt ez.

92. perc: Ez bizony elég ciki, de húzza az időt a Pool: Kuyt helyett Aurelio.

90. perc: Három perc ráadás, akár egy gólt is találhatnánk egy kósza kontra végén.

87. perc: Bodnár beadás helyett lövést választ, kaput talál, de nem lepi meg Reinát. Benajun helyett Mascherano.

83. perc: Benajun hozza ránk a frászt: 13 méterről tüzel, mellé.

82. perc: Coulibaly hiába tört volna be, Skrtel és Carragher összezárt, megették reggelire.

80. perc: Benítez is cserél: Riera helyére Babel érkezik.

79. perc: Coulibaly ütközik az ötösön belül Reinával, hibába reklamálunk, ez bizony nem volt tizenegyes. Pedig jól jött volna. Szakály helyett Feczesin. Gyerünk, Fecze!

75. perc: Állja a sarat a Loki, a kitűzött cél, a tisztes helytállás egyelőre túlteljesítve.

70. perc: Torres magasra ugrik, nagyon magasra, szerencsére mellé fejel a Kölyök.

67. perc: A sérült Ramos nem bírja tovább, a szegedi Laczkó a pályán.

65. perc: Az ördöngősen cselező Benajun egy trökkel három védőből csinált bolondot, majd 7 méterről, éles szögből lőtt: Polekszics kitenyerelte a labdát.

60. perc: Gerrard szúrta rá újra, ezúttal 24 méterről, Polekszics a helyén.

56. perc: Leírhatatlan élmény: néma csendben ücsörgő angolok, szüntelenül szurkoló magyarok, ha a mérkőzést nem is, a lelátói hangpárbajt biztosan mi nyerjük. Ennyit a brit fanatizmusról!

54. perc: Gerrard csak nem nyugszik: ezúttal mintegy 18 méterről centikkel bombáz fölé jobbal.

51. perc: Czvitkovics szabadrúgás után az oldalhálóba lőtt, a túloldalon Gerrard a tizenhatoson belül huppant a földre Mészáros szorításában,a játékvezető sípja néma maradt.

48. perc: A Loki hondurasi légiósa, Ramos fejelt össze Lucas-szal, ápolni kell a légióst.

46. perc: Folytatódott a játék. A Loki harci kedve jottányit sem csökkent.

Fotó: Reuters

TUDÓSÍTÁS - I. FÉLIDŐ:

45+1. perc: GÓÓÓL! Kuyt beköszön végszóra. Nem úsztuk meg az első félidőt kapott gól nélkül. Torres ajtó-ablak helyzete után még kiütötte a labdát Polekszics, érkezett azonban Kuyt, és 10 méterről bekanalazta a lasztit a hálóba. Lássuk be, ez már érett. 1-0

45. perc: Egy perc hosszabbítás. Szorul a hurok, de ezt azért már ki kellene húzni!

43. perc: Hatalmas liverpooli helyzet: Kuyt is lőhetett volna, de Gerrard vállalta el: éppen csak mellé.

42. perc: Lélekemelő pillanat: a DVSC-tábor sokadik alkalommal is hangpárbajt nyer a hébe-hóba rázendítő Pool-drukkerhaddal szemben.

40. perc: Gerrard közeli fejese a léc felett hagyja elé a játékteret. Már nagyon jól jönne a szünet!

38. perc: Riera ziccerét elképesztő bravúrral fogta Polekszics, az ismétlésnél Mészáros mentett a gólvonalról.

34. perc: Erre könnyen ráfázhattunk volna: Kiss labdaeladása után Riera iramodott meg, 18 méterről, kiszorított helyzetből a jobb kapufa mellé durrantott.

33. perc: Ez az, Boci! Van vér a pucájában Bodnárnak: 40 méterről rátűzi a szabadrúgást: Reinának kell résen lennie a bal alsónál.

31. perc: Szinte hihetetlen, mégis igaz: Czvitkovicsé a meccs eddigi legnagyobb helyzete: a balösszekötő helyéről, 20 méterről eleresztett bombáját Reina éppen csak kiszedte a bal felső sarokból.

27. perc: A sárga lap Steven Gerrarrdnak is jár, ha tesz érte: villan is bizony.

24. perc: Bodnár-bomba távolról: Reina véd.

21. perc: A kezdőcsapatba meglepetésre bekerült Fodor Marcell kapott sárga lapot.

18. perc: Johnson jobb oldali beadása után Komlósi kivágott labdája éppen Riera elé pattant, aki mellé bombázott. Ezt megúsztuk.

16. perc: Megvillant a Kölyök: Torres sarokkal hozta helyzetbe Kuytöt, a határozott és kőkemény Mészáros azonban résen volt és tisztázott.

10. perc: Veszélyes debreceni ellentámadás után Czvitkovics kereste a berobbanó Coulibalyt, a francia támadóhoz azonban nem jutott el a labda.

6. perc: Gerrard ívelt be jobbról, a középen érkező Benajun elől Mészáros szabadított fel.

4. perc: Kuyt előkészítése után Torres fölé bombáz, Polekszics fellélegezhet. Mesés a hangulat, a Loki pedig állja a kezdeti rohamokat.

1. perc: A Liverpool kezdte a találkozót, a Debrecen játékosai mindenre elszántak.

BEHARANGOZÓ:

A fa alá pedig hat csodálatos ajándék kerül, a debreceni futballistáknak megadatott az, hogy három sztárcsapat, a Liverpool, a Lyon és a Fiorentina ellen teher nélkül, felszabadultan futballozhat – itthon és idegenben egyaránt. A svéd, a lett és a bolgár aranyérmes testén át vezetett a magyar bajnok útja a Bajnokok Ligája csoportkörébe, ahol rögtön a lehető legkeményebb fába vágja a fejszéjét: az Anfield Roadon csap össze a világsztárokat felvonultató Poollal.

A brit sajtót böngészve megállapíthatjuk, hogy a Guardian és a Times egy követ fúj, beharangozójában mindkét lap arra helyezi a hangsúlyt, hogy a Debrecent egy pillanatra sem szabad lebecsülni, ugyanakkor kötelező a győzelem a Liverpool számára. Itt is, ott is kiemelik, hogy a régóta kényszerpihenőjét töltő Daniel Agger és Alberto Aquilani kivételével mindenki hadra fogható, még a brazilok elleni világbajnoki selejtezőn megsérült argentin Javier Mascerano is.

Fotó: AP
Loki edzés. Fotó: AP

A Sunban közölt Rafa Benítez-interjúban a Vörösök spanyol menedzsere leszögezi, hogy minden kezdet nehéz, de a három pontot így vagy úgy, mindenképpen otthon kell tartani a sorozat nyitányán. A gólerős spanyol csatár, Fernando Torres a Daily Mailnek azt nyilatkozta, hogy rengeteget köszönhet a Beatles-nek, a könnyen megjegyezhető dalszövegeknek hála, sokkal gyorsabban megtanult angolul, mint egyébként.

A Kölyök becenévre hallgató klasszis kedvenc dalai közé tartozik a Penny Lane és a Yellow Submarine, a magyarokkal szemben pedig sikeres rajtot vár a Bajnokok Ligájában. Bárcsak elhúznánk szerda este a nótáját…

Fotó: AP
Fernando Torres. Fotó: AP

A hajdúságiak kedd este tartottak sajtótájékoztatót az Anfield Roadon, az újságírók Herczeg András klubmenedzsernek és a csapat sérüléssel bajlódó kulcsjátékosának, Rudolf Gergelynek tehették fel kérdéseiket. – Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy itt lehetünk, és egy világhírű klub ellen lépünk pályára. A csapatunk ebben az összetételben még nem játszott ilyen együttes ellen – állapította meg a Loki TV kamerája előtt Herczeg. – A végeredménynél is fontosabb a mutatott játék, azt szeretném, hogy a szurkolóink büszkék lehessenek ránk.

- A combizom-húzódásom már a múlté, felépültem, készen állok a harcra. Innentől kezdve csak a mesteren múlik, pályára küld-e, én szeretnék játszani – jegyezte meg Rudolf Gergely. Emlékezhetünk, a közönségkedvenc támadó - akit a legtöbben csak Rudinak hívnak - a lehető legjobbkor számolt le a szezonkezdetét beárnyékoló gólínséggel.

Fotó: AP
Herczeg András és Rudolf Gergely.
Fotó: AP

A bolgár Levszki Szófia elleni 2-1-es idegenbeli siker után a hazai visszavágón parádés találatával már 2-0-ra vezetett a DVSC, vagyis a jobb felső sarokba ragasztott bombával nemes egyszerűséggel a BL főtáblájára lőtte a Lokit. Az álom ezzel vált valóra, de a java még hátravan.

Az eltiltottak, és a térdszalag-szakadás után lábadozó Szélesi Zoltánt leszámítva a sérültek is elutaztak Liverpoolba. Könnyen elképzelhető, hogy Herczeg András csapata a Polekszics - Bodnár, Mészáros, Komlósi, Leandro - Szakály, Czvitkovics, Kiss Z., Laczkó – Rudolf, Coulibaly összeállításban fut ki szerda este a pályára.

Online közvetítés 20 óra 45 perctől! Kövesse nyomon a mérkőzést ÉLŐben a delmagyar.hu-n!